У Франківську немає придатних для захисту населення бомбосховищ

 

/data/blog/49373/6685f6609274ab7c598cebf3bd0f76e8.jpg

 

Ще з початкової школи пам’ятаємо, яку увагу колись приділяли цивільній обороні. Усі діти і дорослі знали, як правильно користуватися марлевими пов’язками та протигазами, як швидко і дисципліновано евакуюватися з місця небезпеки та як надати невідкладну допомогу постраждалим.

Часи змінилися, всі ці навчальні моменти відійшли у минуле. Проте у світі дедалі частішають випадки різних терористичних випадків. Чи є у Івано-Франківську місця, куди може сховатися мирне населення у випадку загрози?

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради Юрій Щочкін розповідає, що „бомбосховище” – це уже застаріле поняття, зараз ці місця називають сховищами цивільної оборони і до них відносяться не тільки власне сховища, але й протирадіаційні укриття.

„Кількість їх у Івано-Франківську не зменшилася. Усі ті, що були побудовані за радянських часів, залишилися. Але, за останні 20 років, жодної захисної споруди в місті не побудовано”, – каже Юрій Щочкін.

За його словами таких сховищ у місті є понад 50, але усі вони перебувають в незадовільному стані. Більше того, половину цих захисних споруд оцінюють як такі, що не готові до використання за призначенням.

Причина цього доволі банальна. Майже усі захисні споруди цивільної оборони перебувають у власності об’єктів, підприємств, установ, організацій. У комунальній власності міста їх лише 5, інші ж розміщені на об’єктах господарювання.

„За останні роки підприємства неодноразово переходили з однієї власності в іншу. Хоча захисні споруди, згідно законодавства, не повинні приватизуватися чи передаватися в оренду, вони мають залишатися в державній власності, але є ряд порушень і сховища в окремих випадках перейшли у приватну власність, а в інших – у статутний фонд підприємства. Це призводить до того, що керівники менше уваги приділяють їх утриманню, відновленню, ремонту і тому сховища поступово приходять у непридатний стан”, – розповідає Юрій Щочкін.

 

Більше того, у цих сховищах ніколи не було запасів продуктів чи медикаментів. „Згідно регламентуючих документів, які в принципі не змінилися і в теперішні часи, на приведення сховища до робочого стану, для того, щоб закласти туди продукти харчування і медикаменти, відводиться 12 годин. Тобто під час загрози дається 12 годин на те, аби усе виконати. Єдине, що постійно є у сховищах, це питна вода, яка міняється по графіку, по кілька разів на місяць”, – каже Юрій Щочкін.

Він пояснює також і те, чому цивільне населення нічого не знає про такі об’єкти, про те, де вони знаходяться і куди можна заховатися під час загрози.

„У мирний час інформація про місцезнаходження захисних споруд, про їх кількість та вмістимість є конфіденційною. Коли виникне потреба, передбачається, що буде певний „час загрози”, тобто керівництво держави буде відчувати, що через якийсь час можуть розпочатися бойові дії. Тоді населення буде повідомлене, де знаходяться захисні споруди. Існує у Івано-Франківську і система оповіщення цивільного захисту. До неї відносяться радіотрансляційна мережа міста і усі FM-студії, усі студії телебачення, а також телефонний зв’язок. Усе організовано так, що люди отримають оповіщення своєчасно і достовірно”, – розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради.

Такою була ситуація у обласному центрі Прикарпаття 2 роки тому. Зараз ситуація, мабуть не надто покращилася.

Ну а насамкцінець ще один плачевний факт з 2007 року:

Спеціально обладнане підвальне приміщення адміністративного будинку адміністрації автодоріг в області, що знаходиться по вулиці Петрушевича, 1 відноситься до об’єкту захисної споруди цивільної оборони, про це повідомила прес-секретар прокурора Івано-Франківської області Люда Гласова: " Колись воно призначалось для укриття працівників цієї організації від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха та зброї масового ураження. На період мирного часу з 1985 року обласне управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення передало це приміщення у користування міського військкомату, який розмістив там командний пункт."

З часом військкомат звільнив сховище а восени 2000 року начальник облавтодору вирішив заробити на об’єкті цивільної оборони і незаконно передав сховище в оренду ТзОВ „РІА” для використання під кафе.

В результаті даної угоди сховище було переобладнано і демонтовано, відповідно й втратило свої захисні властивості. Сьогодні у цьому приміщенні нічний клуб „Баракуда”

Начальник автодору знаючи, що дані об’єкти заборонено передавати в оренду все ж таки порушив закон. Такі незаконні дії спричинило тяжкі наслідки державним інтересам та унеможливили виконання обласним управлінням з питань надзвичайних ситуацій своїх функцій в період надзвичайного стану.

Прокуратурою області до господарського суду пред’явлений позов в інтересах служби автомобільних доріг в області про визнання угоди про передачу в оренду недійсної, пише Правда.


17.03.2014 686 5
Коментарі (5)

Альфа-Браво 2014.03.17, 19:48
Бомбосховище є на території арматурного заводу. Тільки воно "по горло" залите водою... Думаю, що й інші споруди цивільного захисту населення в місті, на жаль, не в кращому стані. Бо думати требу було, коли передавали їх в приватні руки!
ПАТРІОТ!!! 2014.03.17, 20:24
на 63 кзз, Прикарпаттрансгаз, кафе"баракуда"...
Тарас 2014.03.17, 21:06
А кому думати як до влади бачите завжди приходять ті яких даром Божим позбавлено думати або алкоголіки.Маємо те що маємо.
вася 2014.03.17, 21:20
добре, що я в гаражі підвал викопав, ще й думки були хороше бомбосховище
Оля 2014.03.18, 12:45
Хто ж тоді понесе відповідальність? Чи взагалі понесе? Прокуратура тільки простих людей перевіряє.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3201
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21323
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2106
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

405

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

276

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

863

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

287
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1110
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

887
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

855
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8346
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2289 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978