Туризм на Прикарпатті - стратегічний напрям розвитку регіональної економіки

 

Виступаючи минулої п’ятниці на урочистостях з нагоди Міжнародного дня туризму в залі обласного муздрамтеатру ім. Івана Франка, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк наголосив: "Якщо доживемо до того дня, коли протягом року Івано-Франківщину відвідає не мільйон туристів, як це вже є кілька років поспіль, а вдесятеро більше, тоді й зможемо сказати, що влада спільно з організаторами відпочинкової індустрії, з керівниками установ, які надають турпослуги й які готують кадри для галузі, щось зробила для туристичного поступу регіону. Коли на території області діятиме не 750 гостинних садиб, як працює нині, а вдвадцятеро більше, тоді можна буде говорити і про належний розвиток у краї сільського зеленого туризму... "

 

«Чи не вперше за роки незалежності України відзначаємо на такому високому рівні День туризму, – зазначив керівник виконавчої влади в області. – В багатьох може виникнути запитання: чому туризмові така увага. Відповідь дуже проста: розвиток туризму на Прикарпатті ОДА визначила як стратегічний напрям розвою регіональної економіки. Адже Сам Всевишній обдарував наш край безмежними туристичними можливостями». Михайло Вишиванюк також запевнив присутніх, що й надалі професійне свято працівників туристичної сфери як такої важливої галузі господарства щороку відзначатимуть на належному рівні і в залі обласного театру. Принаймні, доки він працюватиме на нинішній посаді.

 

Спинився голова ОДА у своєму виступі й на значущості діяльності громадських організацій, зокрема Агенції економічного розвитку, обласної організації Спілки сприяння розвиткові сільського зеленого туризму України, неприбуткових профільних об’єднань у районах, приватних ініціатив ентузіастів, з якими влада співпрацює у втіленні в життя проектів міжнародної технічної допомоги і туристичних акцій. Адже через їх здійснення за останні п’ять років вдалося залучити 10 млн. грн. донорських коштів для розвитку туристичної інфраструктури в регіоні. Завдяки такому партнерству на Івано-Франківщині започатковано пілотні проекти, які стали базовими для всієї України. Зокрема розроблено стратегію розвитку й маркетингу туризму в області до 2015 року, запроваджено систему добровільної категоризації сільських садиб, яку поклали в основу всеукраїнської. Вперше в Україні створено проект національного стандарту «Знаки дорожні туристичні» та інструкцію зі знакування турмаршрутів, реалізовано відомий і популярний задум «Велокраїна» тощо.

 

Велику надію в органах влади покладають на те, як зазначив Михайло Вишиванюк, що істотним рушієм туристичного розвою краю стане недавно оголошений ОДА й облрадою міжнародний конкурс на найкращий інвестиційний проект із забудови гірської місцевості в Коломийському, Косівському, Надвірнянському, Богородчанському, Рожнятівському й Долинському районах та в місті Яремчі. Мова – про створення генерального плану з розбудови івано-франківських Карпат, в якому було би враховано екологічні інтереси територіальних громад, їхні потреби в охороні природи, пам’яток історії й культури, у збереженні й розвитку місцевих звичаїв і традицій. На думку голови ОДА, таке накреслення дозволить не допустити хаотичної забудови Карпатського регіону, а маючи такий фахово зроблений проект можна виходити з ним на міжнародний інвестиційний ринок, залучати відповідні кошти з тим, туризм у нашому краї був розвинутий до рівня найвищих світових взірців. «Спільно ми того досягнемо!», – авторитетно заявив М. Вишиванюк.

 

Водночас голова ОДА відзначив добру роботу працівників підрозділів туризму в ОДА й РДА та в органах місцевого самоврядування, віддав шану ветеранам розвитку туризму – Романові Красію, Михайлові Головатому, Миронові Мицану та багатьом іншим. А ще Михайло Вишиванюк і заступник голови обласної ради Остап Дзеса вручили відзнаки «найкращим із найкращих» менеджерам туристичної сфери. Нагороди найбільш заслуженим організаторам туризму в обласному центрі вручив і перший заступник івано-франківського міського голови Зіновій Фітель.


28.09.2011 2293 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

513
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5263
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1430
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1309
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2574
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

353

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1025

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

946
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

337
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

603
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5654
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

303
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

212
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

575 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1010
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

878