Топ-5 побутових засобів для прибирання будинку, яких краще уникати

 

 

Засоби для очищення, які більшість домогосподарок регулярно використовують для підтримки чистоти та дезінфекції, є дуже небезпечними.

 

Дослідження від Women’s Voices for the Earth розкривають правду про п'ять речовин, що містяться у найпоширеніших побутових засобах, яких краще уникати.

 

Потужні антимікробні хімічні речовини, також відомі як дезінфекційні засоби, все частіше виявляються в побутових мийних засобах — від прального порошку до кухонних засобів для миття. Дослідження показують, що деякі з найбільш поширених протимікробних засобів містять хімічні речовини, які провокують появу безлічі проблем зі здоров'ям.

 

Вплив цих хімічних речовин пов'язаний із потенційними наслідками для здоров'я — від простого подразнення шкіри, очей і появи захворювань респіраторних систем і астми, до гормонального дисбалансу, і навіть впливу на імунну систему. Надмірне використання дезінфекційних хімічних речовин також веде до розмноження супербактерій, на які не впливають сучасні антибіотики.

 

Група добровольців-активістів із США Women's Voices for the Earth (WVE), допомагає людям дізнатися правду про ті засоби, які ми застосовуємо. Їхня місія — допомогти позбутися від токсичних хімічних речовин, які завдають шкоди нашому здоров'ю.

Згідно з інформацією від WVE, особливо уразливі до хімічних речовин, виявлених у побутових мийних засобах, діти, вагітні жінки та ті, хто планує стати матір’ю, а також ті, хто страждає на астму.

 

На етикетках побутових засобів, що містять хімікати, незначна кількість інформації щодо потенційних наслідків для здоров'я людини. В результаті споживачі дуже мало знають про те, які засоби містять небезпечні хімічні речовини.

 

WVE зробила добірку топ-5 побутових хімікатів, яких слід уникати:

1. Хлорний відбілювач зазвичай використовується для очищення питної води, дезінфекції плавальних басейнів і відбілювання білизни. Він є засобом, який подразнює слизову оболонку очей і горла, а також шкіру.

 

Змішування хлорного відбілювача з іншими мийними засобами, такими як аміак, може виділити небезпечний газоподібний хлор. Вплив газоподібного хлору може викликати кашель, задишку, біль у грудях, нудоту або інші симптоми.

 

2. Аміак часто додають у склоочисники та інші засоби для чищення твердих поверхонь. Він подразнює шкіру, очі, горло і легені. Аміак спалює шкіру і може пошкодити очі (в тому числі викликати сліпоту) при контакті.

 

 

3. Триклозан і триклокарбан зазвичай додають до побутових мийних засобів, таких як мило для рук і засіб для миття посуду. Ще він міститься в широкому асортименті інших засобів, в тому числі в зубній пасті. Ці хімічні речовини довго залишаються в навколишньому середовищі, їх взаємодію пов'язують із гормональним дисбалансом і потенційним підвищеним ризиком раку молочної залози.

 

4. Четвертинні сполуки амонію (quats) зустрічаються в побутових мийних засобах, таких як дезінфекційні спреї і туалетні засоби для чищення. Вони викликають астму, вроджені дефекти і зниження народжуваності.

 

5. Наносрібло додають у деякі види текстилю, пластмаси, мила, в упаковку та інші матеріали, надаючи їм природну антибактеріальну властивість металевого срібла. Частинки наносрібла можуть проникати глибоко в ваше тіло, вони токсичні для печінки і мозку.

 

Якщо ви все ж вирішите використовувати хімічні засоби для чищення, що містять перераховані вище компоненти, WVE рекомендує застосовувати їх з обережністю, за призначенням і мінімально, щоб зменшити вплив на довкілля:

«WVE визнає, що ці хімічні речовини є ефективними вбивцями мікробів, але попереджає споживачів про те, що їх треба використовувати з обережністю. Ми виступаємо за те, щоб люди використовували засоби для дезінфекції тільки тоді, коли ситуація цього дійсно потребує. Споживачі повинні знати, що потужні хімічні речовини, виявлені в дезінфекційних засобах, занадто небезпечні для щоденного використання всюди у будинках», — говорить виконавчий директор WVE Ерін Скілскі (Erin Switalski).

 

 

Протимікробні хімічні речовини, доступні сьогодні для багатьох із нас, спочатку були розроблені для стаціонарних і клінічних умов. Але для переважної більшості людей будинок не повинен бути таким же стерильним, як операційна, кажуть фахівці.

 

Дослідження показали, що менш токсичні інгредієнти, такі як оцет і бура, мають відмінні антибактеріальні властивості та можуть використовуватися замість агресивних хімічних речовин.

 

Поради про те, як підтримувати свій дім у чистоті, не вдаючись до використання агресивних засобів для дезінфекції, ми надамо в наступній статті.

 

epochtimes.com.ua


18.11.2017 8380 1
Коментарі (1)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1064
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2789
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

969
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1030
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1036 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3088 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

885

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

769

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1083
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

137
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2332
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1141
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

441
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15061
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7377
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

809
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

373
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

284
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

372
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

649
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1104