ТОП-12 рекордів Прикарпаття

 

Серед рекордів України не один десяток «родом» із Прикарпаття. Пропонуємо пригадати найцікавіші. До речі, деякі з них навіть потрапили до числа світових рекордів.

 

  1. Людина під снігом

Взимку 2013 року коломиянин Олексій Гуцуляк  побив світовий рекорд з перебування голої людини під снігом. Він пролежав у сніговій кучугурі годину і 20 секунд, а це на 20 хвилин більше, ніж попередній рекордсмен – із Японії.

  1. людина під снігомНаймасовіша «Коломийка» 

У листопаді 2011 року на площі біля міської ратуші в Коломиї встановили рекорд України з виконання танцю «Коломийка». Учасниками свята, яке проходило в межах Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь – нова еліта нації», була не тільки молодь Прикарпаття, але й представники багатьох областей України – від Донецька до Львова. Незважаючи на холодну пору року і сильний вітер, 207 пар виконали найпопулярніший на Галичині танець.

  1. коломийкаШість вершин за шість годин

У квітні 2012 року зафіксували  рекорд України в категорії: «Спорт, спеціальна підготовка, масові заходи» – спуск з шести найвищих вершин України за один день. Протягом п’яти днів п’ятеро українських сноубордистів та лижників у Буковелі проходили тренування й технічну підготовку для встановлення рекорду та підкорення найвищих вершин українських Карпат (гори Петрос, Говерла, Ребра, Бребенескул, Гутин-Томнатек, Піп Іван). Сміливці за шість годин здійснили спуск з шести вершин Карпат на лижах та сноубордах за допомогою гелікоптера.

6 вершин

  1. Найдовше чоловіче волосся

У 2012 році в Україні зареєстрували рекорд на найдовше чоловіче волосся – один метр і десять сантиметрів. Та ще й природного рудого кольору. Його власник – 12-річний хлопчик із Дрогобича, який по нагороду приїхав аж на Прикарпаття. Що таке ножиці та перукарське крісло, Артур не знає. Адже його не стригли з самого дитинства.

  1. найдовше чоловіче волоссяНайбільша лемківська ватра

На початку літа 2012 року на Ватряному полі в селі Рівня Рожнятівського району під час VІ Прикарпатського фольклорно-етнографічного фестивалю лемківської культури відбулося запалення найбільшої ватри в Україні. Вогонь-символ возз’єднання був ініційований самою лемківською громадою.

  1. лемківська ватраРодинне дерево

Рекорд, який встановили в Івано-Франківську в 2014 році, полягав у створенні і презентації єдиного в Україні дерева з використанням 150 фотокульок – 1800 світлин із зображенням прикарпатських родин, сімей, дітей. Ексклюзивні фотокульки, створені івано-франківською дизайнеркою Лідією Шевагою, закріплені на конструкції у формі дерева висотою понад 2,5 метри. Головна мета дійства – привернути увагу суспільства до таких важливих цінностей, як сім’я та родина.

родинне дерево

  1. Найбільший тризуб зі свіжого кропу

Улітку 2012 року на центральній сцені Долинського міського парку відбулася патріотична акція – викладення на національному прапорі розміром 20 м на 15 м найбільшого герба України зі свіжого кропу. Для встановлення цього рекорду знадобилося 100 кг кропу.

найбільший тризуб

 

  1. «Ґудзиковий» рекорд

У 2013 році на показі мод «Франківський подіум» дизайнерка Лєна Васенко встановила рекорд України в категорії «Мода, мистецтво, вперше». Вона використала найбільшу кількість ґудзиків в одній колекції одягу «Подих літа». На 14 моделях нарахували аж 5 762 ґудзики.

  1. гудзиковий рекордКарта миру

Торік на день святого Миколая в Івано-Франківську провели святкове дійство і старт міжнародного соціального проекту «Діти за мир у всьому світі», а також встановили новий рекорд України у категорії «Найбільша карта України, виготовлена дитячими руками заради миру у всьому світі». Розміри рекордної карти: 2 м на 1,5 м. У встановленні рекорду взяли участь 250 дітей, які виготовили стільки ж паперових голубів миру, яких потім наклеїли на карту.

найбільша карта України

  1. «Вареничний» рекорд

У 2014 році під час різдвяних свят в одному з івано-франківських ресторанів одночасно приготували найбільшу кількість вареників. Тисячу вареників із квашеної капусти варили протягом чотирьох днів у три зміни. Для рекорду витратили 6,5 кг борошна, близько 10 кг капусти, до 27 яєць, 1,5 кг цибулі та 2 кг сала.

  1. вареникиТанцювальний рекорд

Улітку 2013 року в Калуші відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс східних танців «Кубок Прикарпаття». У рамках заходу на міській площі 507 танцівниць східних танців віком від 4-х до 75 років встановили рекорд України із масового та одночасного виконання східних танців.

танцювальний рекорд

  1. Босоніж по снігу

У 2013 році в Івано-Франківську тренер з тхеквондо ВТФ, керівник центру підготовки чемпіонів «Золотий дракон» Ігор Йосипів пробіг босоніж по снігу 12 км навколо міського озера. Це зайняло у рекордсмена одну годину 20 хвилин та 46 секунд.

босоніж по снігу

До теми

В Україні рекорди реєструє «Книга рекордів України», яка виконує представницькі функції «Книги рекордів Гіннеса». Наразі «Книга рекордів України» налічує п’ять тисяч рекордів.

«Аби зареєструвати рекорд, перш за все потрібно заповнити відповідну анкету на офіційному сайті проекту, – пояснює представник «Книги рекордів України» Ганна Крисюк. – Потенційний рекордсмен повинен вказати назву рекорду, описати основну ідею та бюджет». Варто зазначити, що не реєструють рекорди, які несуть загрозу для безпеки життєдіяльності людини.

Протягом одного-двох місяців заявку розглядає редакційна рада, яка складається з експертів – неодноразових рекордсменів та фахівців у різноманітних галузях.

Вартість реєстрації рекорду включає в себе проведення відповідної експертизи рекорду, виготовлення дипломів, а також організаційні моменти щодо приїзду експертів (поселення, харчування тощо).

Якщо рекорд є соціальним проектом, тобто стосується популяризації України, патріотизму, національних та освітніх програм, пов’язаних із дітьми, то реєстрація відбувається повністю безкоштовно.

До речі, вартість проведення експертизи рекорду, який подають до «Книги рекордів Гіннеса», складає близько п’яти тисяч євро.

 

Наталя МОСТОВА, ГК


22.07.2016 1885 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1602
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3050
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1070
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1111
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1140 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3381 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1044

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

864

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

250
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2435
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1200
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1241
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

507
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15132
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7440
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

269
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

331
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

339
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

431
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

719