ТОП-10 помилок недосвідчених туристів: Як не зіпсувати собі відпустку

 

 

Низка безглуздих помилок, що робляться туристами, може повністю зіпсувати враження від відпустки. Експерти CNN склали список найбільш популярних помилок недосвідчених мандрівників і розповіли про те, як їх уникнути.

 

1. Занадто великий багаж. Чим частіше людина їздить у далекі подорожі, тим менше речей вона складає в свою валізу. Тому що з власного досвіду знає: значна частина речей не використовується на відпочинку взагалі. Статистика говорить, що середній американський турист кладе у валізу як мінімум шість речей, якими ні разу не скористається за час подорожі. Експерти рекомендують дотримуватися простого правила: один предмет гардероба на два дні відпочинку.

 

2. Надмірна кількість сувенірів. Фахівці рекомендують не захоплюватися на відпочинку шопінгом і не купувати речі відразу після того, як вони сподобалися. Тут все просто: велика частина привезених з відпочинку товарів і сувенірів виявляються або неякісними, або марними. І спогади про ці покупки можуть назавжди перекреслити позитив від відпочинку. Рекомендація дуже проста: якщо сподобалася якась річ, потрібно почекати як мінімум два дні. Якщо вона продовжує подобатися так само сильно, як спочатку, тоді й тільки тоді її можна купувати.

 

3. Роумінг. Те, що користувачі називають послугами "міжнародного роумінгу", фінансисти називають "дивідендами для акціонерів". У дійсності ж, голосовий сервіс в далекій країні може не тільки влетіти в копієчку, а й зіпсувати враження від відпочинку через переживання про проблеми на роботі. Вихід один: не підключати роумінг напередодні поїздки.

 

4. Бажання поселитися виключно в центрі міста. Ціни на житло в центральній частині найкрасивіших міст позамежні, а таксисти, коли їх просиш відвезти в історичну частину європейської або азіатській столиці, іноді піднімають тариф в багато разів. Ідеальний варіант - жити за півгодини їзди від центру.

 

5. Туристи регулярно помиляються у термінах купівлі квитків на далекі перельоти. Намагаючись підібрати максимально дешевий квиток, люди купують квитки за кілька місяців до вильоту або, навпаки, в останній момент. Але численні дослідження показують, що оптимальний час для покупки квитків на літаки - за 21 день до вильоту на внутрішніх рейсах і за 34 дні до вильоту за кордон. Правда, сайт CheapAir.com говорить про те, що найдешевші квитки зазвичай продають за 49 днів до вильоту.

 

6. Обмін грошей в аеропорту. Багато хто вважає, що це найбільш вигідний і безпечний спосіб обміняти долари на місцеву валюту. Це не так. Експерти рекомендують шукати обмінники у великих містах.

 

7. Покупка дешевих шльопанців. Багато хто думає: "Я буду в них ходити лише тиждень, і то в країні, де мене ніхто не побачить. Навіщо витрачатися?". А потім під час тривалих прогулянок натирають собі пальці та змушені боротися з набряками ступень.

 

8. Відмова від їжі на вулиці. Більшість туристів позбавляє себе радості спробувати дешеву місцеву вуличну їжу. Особливо, якщо вони вирушили в подорож у країну третього світу. У дійсності ж, майже в 100% випадків боятися нічого: місцеві жителі ще менше люблять отримувати харчове отруєння, ніж туристи. Найпростіший спосіб знайти відмінний фаст-фуд на вулиці та отримати враження від місцевої їжі - стати в чергу до тієї крамниці, біля якої вона найбільша.

 

9. Неповне страхування. Більшість недосвідчених туристів міркує так: "що зі мною може трапитися за цей тиждень? Я буду вести себе акуратно". У дійсності, економія пари десятків доларів може обернутися лікуванням у розмірі до $ 10 тис. Це не той випадок, коли потрібно економити.

 

10. Бажання зробити побільше фотографій. Одержимість фотографуванням - головна "хвороба" сучасних туристів, кажуть експерти. Кожен зроблений знімок, як показують численні дослідження, заважає повною мірою насолодитися побаченими красотами. Крім того, опитування підтверджують, що більшість туристів вкрай рідко переглядає свої 500 фотографій із відпустки.

 

Корреспондент


14.08.2014 1320 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1082
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

975
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1034
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3102 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

894

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

773

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

144
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2337
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1145
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

814
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1108