Ти любиш морозиво?

 

 

Наречений прогулюючись з нареченою, запитав: “Ти любиш морозиво?” Вона відповіла миттєво: “Так, дуже”. Тоді він зупинився і, дивлячись спокійно на неї, продовжив: “Як ти його любиш?”

 

– Ну, як … все просто, коли маю бажання, то купую і їм його…
– А хіба так виявляється любов до того, кого любиш? Ти мене також так любиш?
– Звісно, що ні. Але якщо його не з’їсти, то навіщо було тоді його брати?


З'їсти, знищити, зробити собі приємне – хіба це ознака того, хто любить?

У тваринному світі саме так проявляється любов. Де ТОБІ добре, де ТОБІ зручно і вигідно – це ТИ любиш. Любиш себе і використовуєш інших, щоб так показати любов до себе.
Я, МЕНІ, ДЛЯ СЕБЕ.
Головно, щоб мені було добре, а іншим вже, як там вийде. Егоїзм – це велике стремління доброти, приємності, що завжди зупиняється на своєму Я.

 

Люди можуть любити один одного по-людськи

Попри все лише одна людина наділена свободою, і лише одна людина може використати свою свободу, щоб вільно любити, любити людською любов’ю, що є відблиском Божественної любові.
Саме така любов є вільною від інстинктів і рефлексів, від потреб і корисливості. Саме така любов походить від серця, від чистих почуттів і від вільного рішення – дарувати себе іншому, тобто ближньому.

 

Любов може бути вільною, настільки, наскільки людина є вільна.

Якщо людина втрачає свободу і впадає у рабство, скочується до тваринного способу мислення, тоді і ознаки любові будуть ті ж самі, що у тваринному світі: на рівні інстинкту і рефлексу.

Тепер може і стане ясно, що хтось дуже хоче бачити наш початок у мавпі, щоб виправдати свої тваринні любовні потяги. У сучасному світі вислів “Я люблю” часто плутається із “МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ”.

Різниця проста:
Любити – це дарувати себе іншому, отож відходить від себе до іншого.
Подобається – це приємне почуття, коли інший тобі робить приємність.

Коли міняється смак, потреба і т.д. тоді і слово ПОДОБАЄТЬСЯ заміняється іншим: НЕВДОВОЛЕННЯ.
Любов зупиняється тоді, коли ти приймаєш рішення, більше себе не дарувати.

 

Навчись спочатку говорити про свої вподобання і дай, щоб інші сказали, як вони відчувають на собі твою любов

Інколи задумуєшся: чому закохані розходяться? Чому кажуть, що вже більше не люблять один одного?
Може вони і не любили один одного, а просто подобались? Смаки помінялись і все змінилось.
Може хтось один із них, або ж вони разом, просто прийняли рішення: більше не любити одне одного, більше не дарувати себе іншому, щоб дарувати себе вже комусь зовсім іншому.

Але це вже інша тема до роздумів.

о.Віталій Тарасенко

kyrios


28.04.2017 3445 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

635
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1837 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

536
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6890 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

319

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1053

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1098

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1094
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

263
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1066
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

832
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

726
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2930
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4422
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18424
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

294
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

339
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

649
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

754