Тепло відбиратимуть з каналізації: в найбільшій церкві Прикарпаття зроблять полігон з інноваційних методів обігріву великогабаритних будівель

Церква святих Володимира і Ольги, що на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську, яка сьогодні є найбільшим храмом Прикарпаття, може стати пілотним проєктом з впровадження експериментальної інноваційної технології з опалення великогабаритних будівель.

Відповідною новиною поділився сьогодні на пресконференції з нагоди планового візиту на Прикарпаття Патріарха УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука та відзначення 10-річчя Івано-Франківської митрополії УГКЦ ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, повідомляє Фіртка.

«Ми уже узгодили й почали працювати – реалізовуємо такий простий проєкт… Тут є у нас на вулиці Вовчинецькій Храм Володимира і Ольги – це найбільший храм нашої області. Ми займаємось енергетичними проблемами й тому ми маємо певні напрацювання, як таку велику будівлю обігріти»,  - розповів науковець.

Нагадаємо, на 14 грудня заплановане підписання Угоди про співпрацю між ІФНТУНГ та Екобюром УГКЦ.

Як стверджує Євстахій Крижанівський, в межах Угоди вказаний храм планується використовувати як полігон, наукову лабораторію, у якій науковці вишу випробовуватимуть свої напрацювання щодо обігріву великогабаритних будівель. Для цього науковці планують залучити наявний у них тепловий насос. Тепло ж планують відбирати з… каналізації.

«Нічого не буде спалюватись, нічого не треба бурити, води не відбирати. Від каналізації низькопотенційне тепло. Ми порахували – цього вистачає. І от ця лабораторія буде працювати – давати тепло великогабаритним будівлям. Коли результати ми отримаємо – доведемо, то її можна буде переносити на інші храми, на інші будівлі», - розповів ректор ІФНТУНГ.

Зі слів Євстахія Крижанівського, такий проєкт вже зацікавив очільника УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука і той навіть висловив готовність застосувати методи науковців ІФНТУНГ (якщо, звісно, експеримент у Храмі Володимира і Ольги в Івано-Франківську вдасться) для обігріву приміщення Патріаршого собору УГКЦ у столиці.

З нетерпінням чекає успішної реалізації проєкту також керівництво Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

«Ми всі знаємо, скільки сьогодні коштує газ – ми його не очікували. – прокоментував проєкт Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, - Я вам скажу щиру правду: скільки ще наших храмів сьогодні не опалюються. А хто в наших храмах? Наші батьки, наші бабусі, ми з вами, наші діти.

І стоїть питання велике: люди хочуть молитися, але ми маємо дати їхнє забезпечення, такі можливості. Співпраця допоможе нам разом вийти з такої важкої ситуації, яка сьогодні є. Дуже багато сьогодні храмів холодних. І якщо якась добра технологія вдасться для того, щоб ми могли це зменшити тим, щоб могли то і оплатити, і отримати, і – головне – щоб в нас було тепло. І це не тільки в церкві».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Опалювальний сезон: в Івано-Франківську всі будинки забезпечені теплом

Освячення горельєфів та Архієрейська Божественна Літургія: на Прикарпаття завітає Патріарх Святослав 

Зацікавився долею простих людей: Папа Римський Франциск планує завітати в Україну 


09.12.2021 Сергій Білий 2676
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2313
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2030
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2046
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6193 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2335 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

205

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1028

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1015

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1276
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

125
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

503
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1964
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26388
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

450
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10369 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7904
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

457
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

306
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

459
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

535
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1470