Татуювання: Біблійний погляд

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано.

До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди і засуджує. Для одних - це спосіб заявити про себе, виділитися із натовпу, для інших  можливість приховати якесь горе - шрам від аварії чи операції. До недавнього часу у нас здебільшого зустрічалися татуювання  або «наколки» на кримінальну тематику зі своєю символікою і специфікою, а з відкриттям різноманітних тату салонів збільшилась кількість декоративних татуювань.

Татуювання стає доволі популярним серед молоді і являє собою своєрідну прикрасу тіла, але якщо кільце з носа чи вуха (пірсинг) можна вийняти, то з татуюванням так легко не обійдеться. Цей малюнок на шкірі - назавжди.

Звісно, це явище отримало великий шквал критики особливо від старшого населення, яке вирішило підсилитись авторитетом Церкви. Зважаючи, що суспільство в Україні здебільшого представлене християнами різних конфесій, то і до питання татуювань ставлення різне. У когось м’якше, у когось суворіше, але джерело знань одне - Біблія.

Звернімося до Першоджерела і прочитаємо чи насправді  в ньому щось є про татуювання тіла? У давньоримський період здебільшого татуювали рабів або військових, щоб знати кому вони належать, такий собі «vin code», як у сучасних автомобілях. Здебільшого татуювання на тілі могли вкриватися певними магічними знаками, що означало приналежність людини до певної релігії та поклонінню якомусь божеству.

Відтак, щоб вберегти ізраїльський народ від боговідступництва в Біблії ми знаходимо наступні слова: «Не зробите на собі наколеного напису». (Лев:19:28).

Вважається, що тіло створене Богом є досконалим і тому не потребує прикрашення у вигляді татуювань.

Щодо тварин та інших міфічних істот типу драконів та ін. -

«Якщо хто вклоняється звірині та образу її, і приймає знамено його на чоло своє або на руку свою, сам теж нап’ється вина люті Божої» (Одкр 14, 9).

У Новому Завіті ми знаходимо настанови стосовно зовнішнього вигляду - в апостола Павла є згадка про зовнішній вигляд жінки, хоча це можна застосувати і до чоловіків - не зашкодить, а саме: «Жінки, в  убранні пристойнім, хай себе прикрашають сором’язливістю і скромністю» (Рим 12:1).

Також в іншому місці ми читаємо «прославляйте Бога в тiлах ваших i в душах ваших, якi є Божi» (1 Кор. 6:15,19-20).

Особисто мене завжди смішили тату у вигляді ієрогліфів, людина вважає, що в неї на шиї чи іншій частині тіла напис насправді пише, наприклад «мужність» чи «боротьба», а в результаті знавці східних мов в когось на шиї чи на плечі читають «не розморожувати» чи «виготовлено в Китаї».

Хоча цікава традиція зберігалася у коптських християн, які випалювали собі на плечі невеличкий хрест через те, що боялися бути вбитими мусульманами, і похованими без хресного знамення.

Зараз кожен має право на те, що  йому робити зі своїм тілом, в яку церкву ходити, і в якого бога вірити.

Важливо своїми вчинками не шкодити іншим, і не давати дурний приклад молодшим ще несформованим розумам. Сучасні малюнки на тілі мало чим відрізняються за змістом від тих прадавніх зображень - це ті ж самі міфічні істоти. Часто можна зустріти драконів з серіалу «Гра Престолів» чи знаків зодіаку, і навіть жартівливий витатуйований товарний штрих код з підписом «вироблено в Україні» є своєрідним відлунням  маркування римського раба чи воїна, і як тут не згадати слова премудрого царя Соломона він же Екклезіаст

«Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!...» (Екк1:9)


01.09.2022 Роман Тадра 10217 1
Коментарі (1)

Олег 2022.09.10, 01:36

Татуювання є наслідком нстанови волі людини -вершина айсбергу. Гедонізм в душі туту на зовні. 

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5228 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1849 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4064 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3184 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7982 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20315 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

289

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

829

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1926

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2403
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

53
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

209
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

710
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18404
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

992
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1225 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6113 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23410 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

307
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1002 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1216 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

508