Тарас Случик: Цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції

 

На Івано-Франківщині стартувала передвиборча кампанія. На думку експертів, цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції.

 

Прикарпаття поділили на 7 одномандатних виборчих округів з центрами в місті Івано-Франківськ (округ №83), Тисмениця (округ №84), Калуш (округ №85), Долина (округ №86), Надвірна (округ №87), Коломия (округ №88) та місто Снятин (округ №89).

 

«Нарізка» округів отримала одразу прискіпливу увагу аналітиків. Члени Комітету виборців України дослідили кілька аспектів творення «мажоритарних» округів. За словами голови Івано-Франківського обласного відділення КВУ Юрія Лисюка, вона має кілька недоліків. «Зокрема, на Франківщині відділені села довкола Івано-Франківська від самого обласного центру. Так само недоцільним є факт відділення Коломиї і Отинії. Такий поділ має чимало логістичних «промахів», пов’язаних із довозом бюлетенів до окружних комісії. Наприклад, поділ Богородчанського району між двома «мажоритарними» округами» - говорить Юрій Лисюк.

 

«Цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції, - говорить регіональний представник руху «Чесно» на Прикарпатті Тарас Случик, -  Перша – ми так і не побачили повністю узгоджених кандидатів на кожному одномандатному окрузі від опозиційних сил. Друга –  це велика кількість чорного «піару» та замовних матеріалів у пресі. І, на жаль, третє – системне розбещення виборців через непрямий підкуп виборців який називають благодійністю».

 

Згідно закону, який регламентує ведення передвиборчої кампанії, на час передвиборчої гонки заборонена благодійна діяльність. Адже будь-який подарунок, вартість якого становитиме більше 50 гривень вважатиметься підкупом виборців. Так, виборцям можна дарувати символіку політичної сили, сувеніри з прізвищем кандидата тощо. Проте, за словами Юрія Лисюка, уже є випадки, коли у цю суму намагалися включити пакети з гречкою й інші суттєві речі. Тож час до офіційного старту передвиборчої кампанії кандидати використовували «на повну».

 

За підрахунками членів КВУ, прикарпатські кандидати витратили не однин мільйон гривень на таку діяльність. «Варто відзначити високу активність потенційних кандидатів у депутати ще задовго до виборчого процесу, особливо що стосується їх участі у політичних масових заходах, а також діяльність благодійних фондів кандидатів, - відзначив голова Івано-Франківського обласного «Комітету виборців України» Юрій Лисюк. - Ми десь намагалися підрахувати суму і одноразова благодійність коливалася у розмірах від 2 до 50 тисяч гривень. На загал сума, яку ми вирахували сягає десь 5 мільйонів гривень. При цьому, кандидати часто витрачали на інформаційний супровід значно більше, ніж вартість самого подарунку».

 

Сьогоднішня передвиборча кампанія відрізняється великою кількістю «бруду» та чорних піар-технологій. На Івано-Франківщині навіть застосували технологію «клонування» кандидатів. Так, в одномандатному виборчому окрузі №83 з центром в місті Івано-Франківськ зареєстровано двох Олександрів Сичів. Один – Олександр Максимович Сич  (голова Івано-Франківської обласної ради), інший – Олександр Володимирович Сич. Останній якраз і є «клоном» першого. Тож виборцям треба бути напрочуд уважними. Крім цього, ледь не кожного тижня з’являються нова агітаційна друкована продукція із «брудом» щодо кандидатів-конкурентів.

 

«Політтехнологи повернулись до старих чорних технологій, а саме створення клонів рейтингових кандидатів. Але насправді вони не дуже впливають на кінцевий результат, забрати можуть у реального кандидата лише соті відсотки, - вважає координатор громадського руху «Чесно» Тарас Случик. - Також почалось розповсюдження фальшивих листівок та маніпулятивних інформаційних кампаній із неправомірним застосуванням імені громадянського руху «Чесно». На жаль, такі технології досить ефективні. Виборці через відсутність інформації можуть повірити написаному».

 

Загалом, експерти відзначають зниження загального рівня довіри до політиків. Тому, після виборів, передбачається, початок процесу делигітимізації Парламенту та створення якісних альтернатив у великій українській політиці. 

 

«Якщо проаналізувати особливості Прикарпаття то бачимо, що влада йде двома колонами. Одна колона – це публічні члени Партії регіонів, які йдуть під її прапорами, але практично не мають шансів виграти. А інша колона – це формально незалежні самовисуванці, які реально претендують на місце у Парламенті нового скликання. Ці люди переважно дистанціюються від влади, і позиціонують себе як хороші управлінці та патріоти свого округу» - розповідає Тарас Случик. 

 

«Щодо опозиції, - веде далі Случик, - то вона не змогла домовитись про висування одного найрейтинговішого кандидата на кодному з округів, винятком є хіба що 83 мажоритарний округ з центром в Івано-Франківську. На інших округах ми бачимо коли йдуть представники від УДАРу, об'єднаної опозиції та незалежні самовисуванці. Яскравим прикладом є округи з центром в Коломиї, Снятині, Долині та Надвірній».

 

Експерти підсумовують, що результати виборів на Прикарпатті ми побачимо під час формування фракцій та груп під куполом Верховної Ради України після 28 жовтня. І він може бути зовсім не втішним для представників опозиції, адже ці вибори є стартом виборчої кампанії на крісло Президента України 2015-го року.


22.08.2012 2112 2
Коментарі (2)

гоцули 2012.09.09, 13:47
деревянкови пора правду сказати скільки він уже винен регіналам
ігор 2012.09.09, 13:50
люди деревянко уже продав нас владі наш регіон уже винен яникам дякуючи такому васалови
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

497
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

664
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1965
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3429
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1262
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1261

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1453

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

415

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1059

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1225
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24189
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

439
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

498
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1437
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15300
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

142
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1163 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

465