Світ значно ближчий до продовольчої кризи ніж вважається

 

 

 

 

 

В начале весны этого года американские фермеры собирались посадить 96 миллионов акров кукурузы – самый большой объём в истории. Ранняя тёплая весна способствовала хорошим всходам. Аналитики прогнозировали самый крупный урожай кукурузы за всё время ведения записей.

 

Соединённые штаты являются ведущим производителем и экспортёром кукурузы, которая стала одной из базовых культур, кормящих мир. В международном масштабе урожай кукурузы США превышает общий урожай риса и пшеницы в Китае. Среди трёх главных зерновых культур – кукурузы, пшеницы и риса кукуруза стала лидировать, далеко обгоняя производство пшеницы и почти в два раза превышая общий объём производства риса.

 

Кукурузное растение настолько же чувствительно, насколько и продуктивно. Требующее много воды и быстрорастущее, оно уязвимо к сильной жаре и засухе. При повышенных температурах кукурузное растение может получить тепловой удар.

 

С наступлением лета температура в кукурузном поясе (область на Ср. Западе США; прим. mixednews.ru) начала расти. Последние несколько недель в кукурузном поясе держится засушливая жара.

 

Страдающие от засухи районы всё продолжали разрастаться, пока к середине июля не охватили фактически весь кукурузный пояс. Содержание влаги в почве пояса находится на одном из самых низких уровней за всю историю наблюдений.

 

Каждую неделю министерство сельского хозяйства США публикует отчёт о фактическом положении с урожаем зерновых. Поначалу отчёты были вполне обнадёживающими. На 21 мая 77 процентов урожая кукурузы в США считались хорошими или отличными. В следующую неделю доля зерна в этой категории упала до 72 процентов. За следующие 8 недель она упала всего до 26 процентов – одного из самых низких уровней. Остальные 74 процента урожая считаются очень плохим или удовлетворительным. И состояние будущего урожая продолжает ухудшаться.

 

С начала июня цены на кукурузу выросли почти в половину, достигнув на 19 июля пиков за всю историю.

 

Хотя мир надеялся на хороший урожай в США, чтобы пополнить опасно низкий уровень запасов зерна, больше на это рассчитывать не сто́ит. Мировые переходящие запасы снова упадут к концу этого урожайного года, ещё больше усугубив и без того неустойчивую ситуацию. Цены на продовольствие, которые уже выросли, будут расти вслед за стоимостью кукурузы, вполне возможно, достигнув рекордного уровня.

 

Мало того, что нынешняя ситуация с продовольствием ухудшается, также ухудшается и глобальная продовольственная система сама по себе. Первые признаки этого можно было наблюдать в 2008 году после резкого удвоения цен на зерно. По мере того как стоимость продовольствия растёт, страны-экспортёры начинают ограничивать экспорт зерна, чтобы удержать внутренние цены на продовольствие. В ответ на это правительства стран-импортёров начинают паниковать. Кое-кто начинает покупать или арендовать земли у других стран, чтобы выращивать пищу для себя.

 

На продовольственном фронте мир испытывает серьёзные проблемы. Но нет никаких признаков того, что политические лидеры до сих пор не осознали масштаб происходящего. Прогресс в сокращении голода в последние десятилетия прекратился.

 

Время уходит. Мир может быть гораздо ближе к неуправляемым дефицитам продовольствия – провоцирующим рост продовольственных цен, масштабные голодные бунты и в итоге политическую нестабильность – чем многие могут считать.

 

Добро пожаловать в новую геополитику дефицита продовольствия. По мере того как поставки продовольствия сокращаются, мы продвигаемся в новую для продовольствия эру, где каждая страна сама по себе.

 

 

 

 

mixednews.ru



27.07.2012 1264 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

264
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13496 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1520
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

837
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6052
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1691

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

610

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1435

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1245

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1144
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

494
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

629
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1542
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

574
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

852
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5896
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13478
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

204
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

510
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

454
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

764 2