Стратегеми для революціонера

Найчастіше ті ходоки у владу, що йдуть в неї через вибори, не можуть запропонувати нічого нового. Та й звідки взятися новим ідеям? Всі ж читають ті ж самі підручники, дивляться ті самі телеканали, виховуються тим самим перекошеним суспільством, кричать ті самі кричалки.

Немає звідки взятися новим мотиваціям. В революціонера бавитися «стрьомно». Революція ж бо – «гра не по правилах». Краще – на вибори. Раптом «осідлаєш» правильну хвилю, яка непереборною силою несподівано для самого себе закине тебе у владні коридори (приклад – весь «свободівський» список в Івано-Франківській міськраді).

 

В 70-у році минулого століття такий собі Сол Алінскі, американець, лідер студентського та робітничого руху, розробив десять порад революціонеру:

 

  1. 1. Влада це не те, чим насправді ви володієте, а те, чим ви володієте на думку ваших опонентів. 

 

  1. 2. Знайдіть нове несподіване для противника поле бою. Таке, на якому він не знає як діяти. 

 

  1. 3. Реагуйте на дії противника. Воюйте проти нього його ж методами. 

 

  1. 4. Під час словесної дуелі висміюйте опонента. Якщо вам вдасться виставити його на посміх, він навряд чи залишиться надалі гідним вам опонентом. 

 

  1. 5. Тактика ніколи не повинна бути постійною, навіть успішна. Через кілька використань змініть її на протилежну.

  

  1. 6. Тримайте супротивника в позиції того, що обороняється, в постійній напрузі. Не послабляйте тиску.Не давайте можливості йому обдумувати і перегруповуватися.

  

  1. 7. Не блефуйте, бо втратите кредит довіри.

  

  1. 8. Всі свої особливості та слабкості виставляйте як сильні якості.

  

  1. 9. Не розпиляйтеся. Концентруйтеся. Не змінюйте ціль. Обовязково досягайте її. 

 

І головне:

 

10. Після виграшу користайтеся плодами перемоги. Але якщо ви не можете запропонувати щось нове, - не має чого   скидати існуючу владу. 

 

 

У книзі "Статут радикалів", останній роботі, опублікованій в 1971 - за рік до смерті, Сол Алінскі, звертаючись до покоління радикалів 60-х пише "Що слід робити тим, хто хоче змінити світ, зробивши його таким, яким він має бути на їх думку, з того чим він є зараз? Макіавеллі написав для короля перелік тез, яких слід дотримуватися, щоб зберегти владу. Статут радикалів складається з антитезисів для тих, хто хоче цю владу скинути".

 

 Цікаво, що нового можуть запропонувати як старі та безнадійно зіпсовані, так і юні, обтяжені гіперсексуальністю та бажаннями накопичення (грошей, влади, слави…), місцеві депутати? Де та організація, яка зможе піднятися вище роз’єднуючого бичого гасла: «Свій до свого по своє»?

І мова тут знову йде не про революцію як насильство скероване назовні, а лише про революцію щодо власних бажань, яка в разі перемоги внутрішньої змінить і зовнішнє.


19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

774
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

875
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1229
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2224 6
31.10.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поїхала на Косівщину, аби дізнатись тонкощі роботи ферми, рецепти екологічно чистих, натуральних сирів, на власні очі побачити кіз елітних порід та пройти справжню козячу терапію.

2691
25.10.2022
Іван Муканик

Фіртка поспілкувалася з багаторічним директором клубу Андрієм Дроздовим про підготовку до сезону, фінансування, команду, кадрову ситуацію та академію.

1752

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

876

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

1678

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1270

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2371
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

121
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

277
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

540
19.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5473
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

886
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1037
25.10.2022

Селяни, що прийшли провести Дмитра в останню путь, не вірили очам: відспівували героя України під зачиненою церквою.    

1604
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

626
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

491
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

625
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

936
01.11.2022

Кадрові рішення остаточно будуть прийняті у наступі два дні.

1172