Справа Ониськіва: Підсудний упізнав себе на відео, але свою участь у злочині заперечив

 

Підсудний упізнав себе на записах камер відеоспостереження, зроблених в день убивства, але свою участь у злочині заперечив.

 

У Богородчанському районному суді продовжується слухання резонансної кримінальної справи, порушеної проти 29-річного івано-франківського підприємця Андрія Ониськіва, сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська, інформує газета "Галицький кореспондент". Нагадаємо, що підсудного звинувачують у тому, що він з корисливих мотивів убив 26-річного івано-франківця Михайла Слободяна, якого було знайдено 29 березня минулого року у закинутому бункері на території колись секретного військового містечка в Богородчанському районі застреленим із пістолета.

 

Як стало відомо, з убитим Андрій Ониськів уже тривалий час підтримував ділові стосунки і, за версією слідства, мав перед ним невиконані боргові зобов'язання, які й підштовхнули його до вчинення злочину. Окрім убивства, підсудному інкримінується ще цілий ряд майнових злочинів щодо Михайла Слободяна, зокрема, викрадення та знищення його автомобіля.

 

Андрій Ониськів був затриманий наступного дня після вбивства, коли до міліції надійшла заява про зникнення Михайла Слободяна, а на околиці Івано-Франківська було виявлено його спалений автомобіль. Син колишнього високопосадовця виявився одним з останніх, з ким спілкувався зниклий безвісти молодий чоловік.

 

Ось уже півтора року Андрій Ониськів перебуває під вартою. Під час досудового слідства звинувачений неодноразово змінював свої покази: визнаючи свою присутність на місці злочину, вказував на можливу причетність до вбивства двох інших осіб. На суді ж він заявив, що у день затримання органи дізнання застосували до нього фізичні та психологічні тортури, нанісши йому запальничкою-пістолетом опіки тіла, тож всі його покази на досудовому слідстві були добуті під тиском. Щоб перевірити ці заяви підсудного, обласна прокуратура цього літа провела додаткову перевірку, але не виявила в діях правоохоронців на досудовому слідстві нічого протизаконного.

 

На судовому процесі Андрій Ониськів продовжує заявляти про свою цілковиту непричетність до інкримінованих йому злочинів і звинувачує правоохоронців у тортурах. Під час повторного допиту як свідків членів слідчо-оперативної групи, яка розслідувала вбивство Слободяна, підсудний вказав на начальника карного розшуку Івано-Франківського міського відділу міліції Миколу Скрипника як на одного із своїх кривдників, які змушували його давати неправдиві покази. "Ваша честь, ця людина й так грішна, і ще на мене наговорює, - відповів на це звинувачення працівник міліції. - Я був, коли його опитували, і бачив, що його ніхто і пальчиком не рушив".

 

Інші працівники міліції, серед яких начальник обласного управління карного розшуку Ігор Баб'юк та начальник слідчого управління Олександр Бойчук, також підтвердили суду, що зізнання у причетності до вбивства Слободяна затриманий зробив добровільно. Як засвідчив відеозапис допиту підозрюваного, продемонстрований під час судового процесу, про добровільність своїх пояснень слідчому говорив і сам Андрій Ониськів - наступного дня після затримання, у присутності адвоката. Під час свого першого допиту затриманий, зокрема, пояснив, що відвіз Михайла Слободяна до бункера на пропозицію свого знайомого, який пообіцяв в такий спосіб позбавити його проблем, пов'язаних із цим молодим чоловіком. Коли ж він, буцімто, став свідком вбивства, скоєного невідомим, то з переляку втік з місця злочину, а потім спалив автомобіль Михайла, який той залишив біля його помешкання на вулиці Вовчинецькій.

 

"Я ці покази не підтримую, до мене застосовувалися недозволені методи", - наполягає тепер підсудний. Він стверджує, що, коли робив зізнання слідчому, ним "керував страх і переляк", хоча ці емоції важко було простежити під час перегляду відео. Деталізований опис місця події, розташування тіла убитого та обставин скоєного злочину, який пролунав з його вуст на першому допиті, Андрій Ониськів пояснює чіткими інструкціями, які, буцімто, дали йому правоохоронці перед тим, як розпочати відеозапис.

 

"Чому ви не сказали про цю репетицію своєму адвокатові, який був присутній на допиті?" - поцікавився у підсудного головуючий на суді Любомир Битківський. "Він з'явився за дві хвилини до запису і сказав дотримуватися міліцейської версії", - відповів підсудний. Якими насправді були обставини цього відеозапису, суд спробує з'ясувати уже на наступному судовому засіданні, на яке викликані свідками і слідчий у цій справі, і перший адвокат Андрія Ониськіва (на судовому процесі сторону захисту тепер представляє уже четверо професійних адвокатів та двоє громадських захисників - його батько та дружина - авт.).

 

Під час дослідження матеріалів справи учасники судового процесу також переглянули запис камер відеоспостереження, встановлених на вулиці Галицькій на виїзді з міста Івано-Франківська та на автозаправній станції на вулиці Вовчинецькій, куди за бензином заїжджав Андрій Ониськів на автомашині Михайла Слободяна перед тим, як це авто було спалене.

 

Підсудний підтвердив, що зафіксований відеокамерою автомобіль "Нісан Мікро" червоного кольору, який 27 березня о пів на дев'яту виїхав за межі Івано-Франківська калуською трасою, справді належить йому і в той час в автомобілі разом з ним перебував Михайло Слободян. Однак, за його словами, до бункеру вони тоді не поїхали. Мовляв, на прохання Михайла, він висадив його у селі Завій Калуського району і залишив там у компанії трьох невідомих. Так само, буцімто, на прохання Слободяна Андрій Ониськів повернувся до Івано-Франківська і відігнав Михайлову "дев'ятку", припарковану недалеко від свого помешкання, до ресторану "Смерекова хата", де залишив авто теж якимсь невідомим людям.

 

Андрій Ониськів упізнав себе на записі камер відеоспостереження на автозаправній станції, де він наповнив дві п'ятилітрові каністри бензином, але пояснив, що бензин знадобився його батькові, який проводив на належній йому автостоянці на вулиці Хоткевича суботник. "Батько попросив мене купити віників та привезти бензин", - пояснив на суді підсудний. На здивоване запитання головуючого на суді Любомира Битківського, для чого знадобилася така велика кількість пального на суботнику, Андрій Ониськів відповів, що "бензин - це завжди потрібна річ, коли проводяться якісь роботи господарського плану".

 

Під час досудового слідства Андрій Ониськів відмовився від відтворення подій на місці злочину, тому на судовому засіданні обмежилися тільки переглядом відеозапису огляду місця події. Коли на екрані з'явилося зображення вбитого сина, мати Михайла Слободяна, не стримавши емоцій, з плачем та дошкульними фразами в бік підсудного змушена була покинути зал судових засідань. На час відсутності потерпілої сторони в суді було оголошено коротку перерву. Після цього сторона захисту заявила про недостатній фаховий рівень проведення огляду місця події і подала клопотання про виклик до суду нових свідків - слідчого і понятих, які були присутні на цій слідчій дії. Суд задовольнив це прохання адвокатів Андрія Ониськіва.

 

Так само суд погодився із клопотанням, яке заявив представник потерпілих, і дав доручення слідчому управлінню УМВСУ в Івано-Франківській області за роздруківками розмов по мобільному телефону Андрія Ониськіва та Михайла Слободяна встановити, де саме перебували вони та їхні співрозмовники у день, коли сталося вбивство. Таке дослідження слідчі повинні завершити через місяць - до 5 листопада. Судовий процес у цій справі продовжиться 27 жовтня.

 

Нагадаємо, син колишнього першого заступника мера Івано-Франківська на суді заперечує свою причетність до вбивства свого приятеля.


У Богородчанському районному суді минулого тижня було продовжено розгляд кримінальної справи за звинуваченням 29-річного Андрія Ониськіва у вчиненні навмисного вбивства.


Нагадаємо, що наприкінці березня минулого року у покинутій ракетній шахті на території колись секретного військового містечка у Богородчанському районі було виявлено вбитим 26-річного мешканця Івано-Франківська Михайла Слободяна. Смерть йому була заподіяна пострілом з вогнепальної зброї в потилицю, куля пройшла навиліт.

 


06.10.2011 2877 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6229
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1070
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

606
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5606
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1511
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1374

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

451

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1272

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1097

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

335
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

380
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1328
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

414
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

682
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5723
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

428
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

295
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

636 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1079
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

937