Співпраця Калуша з Бачкою Паланкою буде розширюватися

6-10 липня цього року на запрошення керівництва обштини Бачка Паланка у Сербії побувала калуська делегація у складі голови райдержадміністрації Василя Петріва, заступника міського голови Оксани Табачук, ініціатора створення ТзОВ «Вінісін» і сьогоднішнього радника директора цього підприємства Івана Бісика та перекладача ТзОВ «Таркетт Вінісін» Наталії Сорохтей.

 

Про мету перебування калушан у Сербії «Дзвонам Підгір’я» розповіла Оксана Табачук.

 

— Загалом до Бачкої Паланки прибуло п’ять закордонних делегацій: дві з України – з Калуша і Кіровограда, зі Словацької республіки, з Хорватії, з Боснії та Герцеговини. У ці дні у цьому місті проходила спортивна олімпіада робітників Воєводини і традиційні масові заходи, пов’язані з храмовим святом Івана Купала. На заходах були присутні високі посадові особи Сербії: міністр республіки Сербія з питань праці і соціального захисту, секретар уряду Воєводини в справах спорту та молоді, голова профспілок Сербії. Програма перебування нашої делегації включала ряд презентаційних заходів. Серед них була презентація міста Калуша та Калуського району на спільній конференції делегацій. Слід зазначити, що калушани виступили першими.

 

Ми мали змогу продемонструвати та прокоментувати фільм про Калуш, який КМТ підготувало до святкування Дня міста. Також ми висвітлювали різні сфери життєдіяльності Калуша і району через фотоматеріали та друковану продукцію на спеціально відведеному стенді. А ще оформили виставку зразків бойківської народної творчості, які нам були надані Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, Центром науково-технічної творчості учнівської молоді та Палацом культури «Мінерал».

 

— Які враження у Вас залишилися від спілкування з сербськими партнерами?

 

— Звичайно, ми були приємно вражені високим рівнем організації роботи підприємств міжнародної компанії «Таркетт». Відрадно, що сербські та українські спеціалісти продуктивно працюють разом задля розвитку економіки обох держав. І саме калушани беруть активну участь у такій співпраці. Між іншим, ця співпраця з Воєводиною вже незабаром буде розширена до рівня трьох областей Західної України — Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської. Кілька тижнів тому, як відомо, на Тернопільщині був підписаний відповідний Меморандум.

 

— Що цікавого від перебування у Бачкій Паланці Ви почерпнули особисто для себе?

 

— Крім знайомства з роботою компанії «Таркетт», ми також мали змогу ознайомитись з функціонуванням освітньої та сільськогосподарської галузей обштини Бачка Паланка. Особливу увагу я приділила вивченню особливостей дошкільної освіти. Побувала у кількох дитячих садках і ясла-садках, поспілкувалась з керівниками освітньої сфери, директорами ДНЗ, вихователями, отримала багато друкованої та електронної інформації для наших педагогів і обов’язково ініціюватиму спілкування освітян Калуша і Бачкої Паланки через Інтернет. Цікавим виявилось для мене і знайомство з представниками кіровоградської делегації – депутатами Кіровоградської обласної ради. Вони багато знають про Калуш як про місто, що обрало європейський шлях розвитку. А ще особисто знайомі з нашим міським головою.

 

— Чи планує керівництво Бачкиої Паланки у подальшому розширювати співпрацю з Калушем?

 

— Судячи з настрою голови обштини Бачкої Паланки Драгана Бозало, гадаю, так. В усякому разі через засоби масової інформації він висловив подяку калушанам за плідну багаторічну співпрацю та сподівання на подальше розширення зв’язків між нашими громадами. Голова обштини Бачка Паланка також передав вітання й сувеніри міському голові Калуша Ігорю Насалику.

 

Я перекона, що влада міста Калуша і надалі буде підтримувати та розгортати партнерську українсько-сербську співпрацю через широкий обмін досвідом між освітянами, працівниками культури, спортсменами. Адже нам є чому повчитися один в одного. На завершення хотіла б додати, що перебування калуської делегації у Сербії фінансувалось за рахунок обштини Бачка Паланка. Витрати на дорогу взяло на себе керівництво «Таркетт Вінісін». А оформлення документів для виїзду за кордон було зроблено за власні кошти членів делегації.

 

Довідка «ДП».

У 1992 році на базі виробничого об’єднання «Хлорвініл» та сербської компанії «Сінтелон» (нині «Таркетт») було створено ТзОВ «Вінісін», яке зараз має всесвітньо відомий бренд «Таркетт Вінісін». Сьогодні це процвітаюче підприємство, у розвиток якого вкладаються нові інвестиції. Окрім випуску добре знайомої калушанам продукції, воно налагодило виробництво сучасних видів спеціального покриття для підлоги – транспортного, спортивного. Також підприємством освоєно випуск фризи (першої черги виробництва європаркету) та ламели (лицевого шару європаркету, який виготовляється із натурального дерева). Співпраця нашого міста та сербської обштини Бачка Паланка давно вийшла за межі економічної сфери і поширилась на галузі культури та освіти. Так, з 2004 року наші колективи «Намисто», «Мереживо», оркестр народних інструментів ПК «Юність» брали участь у мистецьких заходах, які відбувались у Бачкій Паланці. До Калуша ж на святкування дня міста приїздили сербські творчі колективи ім. Абрашевіча та ім. Петра Кочича. Також калуські художники були учасниками міжнародних пленерів, які проводились у Сербії.Результатом співпраці у галузі освіти стало факультативне вивчення сербської мови у ЗОШ №7. А на базі спецшколи №2 сербсько-українським товариством організовувався літній табір відпочинку для дітей з українських (русинських) сімей із Воєводини.

 

"Дзвони Підгір'я"


15.07.2011 2685 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

423
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

714
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

547
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5463
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1334

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1215

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1052

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10660
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

362
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1446
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

595 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

898