Соціальний пакет строковика. Що отримає юнак, якого призвуть на службу до війська

В Україні триває осінній призов на строкову військову службу.

Які соціальні гарантії отримують призовники, Фіртці розповів підполковник Юрій Мухін, заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Івано-франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«Є певний соціальний пакет для призовника, - зазначив військовий, - Тобто зрозуміло, що ми не можемо порівняти грошове забезпечення військовослужбовця служби за контрактом та військовослужбовця строкової служби, але з одного боку ми розуміємо, що військовослужбовці строкової служби перебувають на повному державному утриманні, тобто вони отримують речове, продовольче, медичне забезпечення, триразове харчування і, крім цього їм при призові платиться грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня».

Станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатного населення в Україні становив 2 270 гривень, отже розмір разової грошової допомоги при призові становить 4 540 гривень.

Крім того, строковикам щомісячно виплачується грошове забезпечення у сумі від 350 до 700 гривень залежно від посади та військового звання, а по звільненні з військової служби у запас хлопцям, які вислужили передбачені законом строки служби виплачується вихідна допомога у розмірі 8 посадових окладів, тобто від 2 800 до 5 600 гривень. Сума вихідної допомоги також залежить від військового звання та займаної посади.

«Якщо строкову військову службу проходив військовослужбовець з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихідна допомога виплачується у розмірі 12 окладів, тобто сума від 4 200 до 8 400 гривень», - розповів Юрій Мухін.

Серед інших соціальних гарантій – надання обов’язкової чергової відпустки терміном 10 календарних днів без врахування часу на проїзд до місця проведення відпустки та у зворотному напрямку. Крім того, час проходження військової служби зараховується до стажу роботи, а за особами, які на момент призову були офіційно працевлаштовані зберігається середній заробіток та робоче місце. А ще призвані на строкову військову службу особи не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

«Також хочу наголосити на тому, що після звільнення в запас протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки їм (призовникам – ред.) виплачується матеріальна допомога у відповідних розмірах: середня заробітна плата на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на день призову - для громадян, які працювали. І в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на день призову – для громадян, які не працювали. Держава також забезпечує професійну адаптацію військовослужбовців, які на день призову не були працевлаштовані», - додав заступник військового комісара.

Нагадаємо, осінній призов на строкову військову службу стартував 1 жовтня і триватиме включно по грудень місяць цього року. У його межах планується призвати до лав Збройних Сил України та інших військових формувань 418 мешканців Прикарпаття. Призову підлягають молоді люди чоловічої статті віком від 18 до 27 років.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Третину прикарпатських призовників військово-лікарські комісії скерували на додаткове медичне обстеження

Осінній призов-2021: понад 20 тисяч прикарпатців підлягають строковій військовій службі

Куди підуть служити призовники з Прикарпаття? (ФОТО)

Осінній призов-2021: стало відомо, коли юнаків з Прикарпаття відправлятимуть до військових частин

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов 


06.10.2021 Сергій Білий 1426
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1448
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2706
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2216
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2292
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6870 61
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2572 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1295

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1386

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1568
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

411
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

273
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

676
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

167
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26639
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

641
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10569 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

175
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

198
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

508
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

650
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

716