Сьогодні православні християни відзначають Трійцю або Зелені свята

 

/data/blog/109393/281c0ac92b17cd5b8522a42ae9641c30.jpg

 

Сьогодні, на 50-й день після Великодня і на 10-й день після Вознесіння, відзначають одне з 12 найбільших християнських свят у році – День Святої Трійці, П'ятидесятницю або ж День Зіслання Святого Духа.

 

У свято П'ятидесятниці Свята Церква згадує й прославляє зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків. Назва П'ятидесятниці це свято отримало тому, що ця подія відбулася на п'ятдесятий день після рятівного Воскресіння Христового.

 

Свято християнської П'ятидесятниці містить у собі подвійне торжество. Перший день П'ятидесятниці Церква присвячує на славу Пресвятої Трійці, а другий - на славу Духа Пресвятого. Святкування Святому Духу починається вечірнім Богослужінням у неділю.

 

Свято П'ятидесятниці відзначалося й у старозавітній церкві, але воно було пов'язане зі згадуванням дарування Синайського закону, отриманого євреями через 50 днів після виходу їх з Єгипту. У сучасній церковній практиці цей празник називається також Днем Святої Трійці. Остання назва пояснюється тим, що зішестям Святого Духа на апостолів відкрилася освячуюча діяльність третьої Особи Пресвятої Трійці, і вчення Господа Ісуса Христа про Триєдиного Бога і участь Трьох Осіб Божества в спасінні людського роду досягло довершеної ясності і повноти.

 

Напередодні цього дня люди прикрашають свій будинок зеленню, готують святковий стіл і запрошують гостей.

 

Вважається, що Трійця – це своєрідний символ повернення до життя. Вся природа розквітає, наповнюється яскравими фарбами і ароматами.

 

Готуючись до Трійці, люди прибирають оселю, намагаючись звільнити дім від речей, особливо тих, які нагадують неприємні моменти в житті.

 

На Трійцю заведено прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою і квітами. Так святкувала П'ятидесятницю Церква Старозавітна; так, ймовірно, була прикрашена і Сіонська світлиця в той день.

 

УНІАН

Сьогодні, на 50-й день після Великодня і на 10-й день після Вознесіння, відзначають одне з 12 найбільших християнських свят у році – День Святої Трійці, П'ятидесятницю або ж День Зіслання Святого Духа. Читайте також У Гонконзі відсвяткували традиційне свято човнів-драконів (фоторепортаж) У свято П'ятидесятниці Свята Церква згадує й прославляє зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків. Назва П'ятидесятниці це свято отримало тому, що ця подія відбулася на п'ятдесятий день після рятівного Воскресіння Христового. Свято християнської П'ятидесятниці містить у собі подвійне торжество. Перший день П'ятидесятниці Церква присвячує на славу Пресвятої Трійці, а другий - на славу Духа Пресвятого. Святкування Святому Духу починається вечірнім Богослужінням у неділю. Свято П'ятидесятниці відзначалося й у старозавітній церкві, але воно було пов'язане зі згадуванням дарування Синайського закону, отриманого євреями через 50 днів після виходу їх з Єгипту. У сучасній церковній практиці цей празник називається також Днем Святої Трійці. Остання назва пояснюється тим, що зішестям Святого Духа на апостолів відкрилася освячуюча діяльність третьої Особи Пресвятої Трійці, і вчення Господа Ісуса Христа про Триєдиного Бога і участь Трьох Осіб Божества в спасінні людського роду досягло довершеної ясності і повноти. Напередодні цього дня люди прикрашають свій будинок зеленню, готують святковий стіл і запрошують гостей. Читайте також Православні християни сьогодні святкують Вознесіння Господнє Вважається, що Трійця – це своєрідний символ повернення до життя. Вся природа розквітає, наповнюється яскравими фарбами і ароматами. Готуючись до Трійці, люди прибирають оселю, намагаючись звільнити дім від речей, особливо тих, які нагадують неприємні моменти в житті. На Трійцю заведено прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою і квітами. Так святкувала П'ятидесятницю Церква Старозавітна; так, ймовірно, була прикрашена і Сіонська світлиця в той день.


19.06.2016 2836 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1974
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1871
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1865
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5538 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2160 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1517

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

752

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

805

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1010

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1010
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1778
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3689
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10265
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26160
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10195 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7721
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

909
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

226
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

392
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1290
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

893