Соя - найбільший білково–олійний ресурс

 

/data/blog/70281/9ea1dddb8b3a21a091c3e47f4f70272e.jpg

 

Соя є однією з найважливіших статей прибутку, без неї неможливим було б таке швидке вирішення проблеми високобілкових кормів і олії, зростання продуктивності землеробства, тваринництва і птахівництва, вирішення продовольчої проблеми і формування експортних ресурсів.

 

Сучасне виробництво сої забезпечує лише на 10–15% потребу внутрішнього ринку, яка, до того ж, зростає. Посіви сої в Україні зараз складають близько 600-700 тис. га., в майбутньому будуть доведені до 1 млн. га. Потребує подальшої розробки державна політика на підтримку виробництва та переробки сої, так як без рішучих заходів не можливо вирішити проблему харчового та кормового білку.

 

Соя власного виробництва може стати не тільки одним з важливих ресурсів білка та олії, а й статтею значних фінансових надходжень.

 

Затрати на вирощування сої не відрізняються від затрат на вирощування, наприклад, соняшнику чи кукурудзи. За попитом і конкурентоспроможністю на ринку вона перевищує інші білково– олійні і зернобобові культури. Про це переконливо свідчать значно більші обсяги виробництва сої і торгівля нею та продуктами її переробки, ніж обсяги всіх інших білково–олійних культур разом узятих.

 

Дуже цінним є те, що, завдяки властивості азотфіксації, соя як бобова культура значною мірою забезпечує свою потребу в азоті, синтезує екологічно чисту продукцію, покращує азотний баланс ґрунту, поліпшує екологію, є одним з кращих попередників у сівозміні.

 

Вона являє собою найбільший білково–олійний ресурс, який щорічно відновлюється при сприятливих кліматичних умовах і широко використовується.

 

Інокуляція насіння бобових – екологічно безпечна та економічно вигідна технологія азотфіксації. Останнім часом у світі спостерігається тенденція до чистого, або біологічного вирощування сільськогосподарських культур. Інтенсивне використання пестицидів та агрохімікатів не лише хімізує сільськогосподарську продукцію, а й призводить до деградації гумусу-основи родючості ґрунту.

 

Відновити біологічний потенціал ґрунтів можна, зокрема, за рахунок бобових рослин, які утворюють симбіотичні зв’язки з мікроорганізмами, що є у ґрунті.

 

Інокуляція, або щеплення насіння бобових бактеріальними препаратами (інокулянтами), має такий ефект. Бульбочкові бактерії (ризобії) проростають у вигляді тонких волосків та інфікують молоде коріння рослини. У місці проникнення бактерій на рослині-господарі утворюються бульбочки, в яких дуже швидко розмножуються бактерії. Ці бактерії фіксують азот із повітря, тобто перетворюють його з газоподібної на «їстівну» для рослин форму іона амонію NH4+. Важливо знати, що для кожного виду бобових виводиться свій особливий штам бактерій, на який рослина реагуватиме утворенням бульбочок. Наприклад, соя реагує лише на Bradyrhizobium japonicum. Завдяки інокуляції бобові не лише одержуватимуть азот із повітря, а й накопичуватимуть його в корінні та рослинних рештках, що забезпечить азотом рослини-наступники. Відомо також, що рослина сої слабко реагує на хімічні мінеральні добрива та набагато краще засвоює азот із бульбочок.

 

Щоб добитися врожайності в 4 т/га потрібно внести біля 1 т азотовмісних мінеральних добрив. Беручи до уваги, що в діючій речовині азоту 34%, це становитиме 340 кг. Сьогодні 1 т азотних добрив коштує приблизно 3500 грн. Ефективний стерильний інокулянт обходиться фермеру від 200грн на 1 га.

 

Нині серед інокулянтів найпопулярнішими є препарати для сої. Серед світових виробників інокулянтів лідирує американська компанія Becker Underwood (Бекер Андервуд). Новітні технології, які вона використовує, не мають аналогів у світі. Стерильні інокулянти виробляються на сучасному надточному обладнанні з використанням високоякісних субстратів. В Україні сьогодні представлено 3 інокулянти компанії «Бекер Андервуд».

 

Якщо говорити про перспективи інокуляційних технологій, то переваги цього методу обробки відчуло вже багато українських фермерів. Додатково зібрані врожаї навіть у найскромніших випадках дали їм можливість не лише компенсувати витрати, а й одержати значні прибутки.

 

Компанія "Агрітема" з 2005 року представляє унікальні продукти для обробки насіння. Як інноваційна компанія, Агрітема першою відкрила для  аграрного ринку України полімерні барвники Sepiret та інокулянти для сої від світового лідера компанії "Becker Underwood". На сьогоднішній день, компанія Агрітема має офіційний статус дистриб'ютора таких компаній, як BASF, Bayer та Syngenta.

 

Діяльність компанії спрямована на виключно якісне обслуговування кожного клієнта, забезпечення його найкращими світовими новинками, які сприятимуть його економічному зростанню та високій прибутковості.  Команда компанії Агрітема гарантує  своєчасні поставки замовлення, консультації тільки кваліфікованих фахівців та комплекс індивідуального підходу до кожного клієнта.

 

В 2005 році Агрітема першою відкрила для українського ринку ці високоякісні біологічні препарати, зареєструвала їх та провела серію польових досліджень, які стабільно показували прибавку в середньому 400 кг/га. 

 

Вкрай потрібна державна програма щодо сої. Без рішучих заходів, спрямованих на нарощування її виробництва, Україна не зможе вирішити проблему кормового білка і буде змушена імпортувати сою та підтримувати іноземного виробника.

 

http://agritema.com

Україна,03150м.Київ вул. Ковпака, 3

+38 044 355 70 55

+38 050 388 69 69

office@agritema.com

 

 

(р)


23.02.2015 1488 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2341
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1082
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1042
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2207
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3646
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2585 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

897

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

772

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

720

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

704
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10393
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1238
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5373
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1088
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2885
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1238
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

475
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

340 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

778
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

668
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

719