Шлях в нікуди

 

Повертався додому. Ніщо не віщувало неприємностей. В підїзді свого будинку по вул. Січових Стрільців 17 чекало троє, ззаду підійшло ще троє і схопивши несподівано за руки щось вкинули в кишеню. «Ти продаєш наркотики». Ця фраза стала як вирок,  в незаконному затриманні громадянина м. Бурштин Руслана Афоніна, що відбулася 10 квітня 2012р.

При цьому били по голові, знаючи що він інвалід і мав черепно-мозгову травму – частина черепа замінена пластиною. Я не знаю цю людину. Один раз зустрілися, коли декілька акціонерів ПАТ «Домобудівник», одного з найпотужніших в колишньому заводів великопанельного будинкобудування, що належав до міністерства атомної енергетики Радянського Союзу, обговорювали питання вивезення і продажу з підприємства металоконструкцій за спиною акціонерів, що є незаконним. Руслан був одним з небагатьох акціонерів хто активно протистояв цьому, звертався у всі можливі інстанції на всіх рівнях: УМВС, прокуратуру, СБУ Галицького району, Івано-Франківської області,  в Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру.

У своїх зверненнях у вищі інстанції викривав зловживання в місцевих правоохоронних органах. 

А ще були неодноразові звернення Руслана Афоніна стосовно неправомірних на його думку дій міського голови м. Бурштина П.Курляка: про нищення міською владою історичного парку ім. Т. Шевченка в старій частині міста для розміщення ринку; про величезні перевитрати у використанні  екологічних коштів при влаштуванні лотків водовідведення в м. Бурштин (без проектної документації) і «відмиванням» екологічних  коштів через наближені фірмидепутатів-свободівців (по незаконному перерахуванню  екологічних коштів за невиконаний проект каналізаційної насосної станції стічних вод,  проти міського голови П. Курляка порушено кримінальну  справу яка розглядається в Рогатинському районному суді).

Також були звернення про надмірно роздуті штати виконкому; знищення журналу по черговості виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, що дозволяє безконтрольно, поза чергою виділяти плани «потрібним» людям; про розкрадання чорнозему в урочищі Краки-Підкраки, що є громадською власністю;про незаконне придбання міським головоюприміщення комунальної власності по вул. Енергетика 3 в комерційних цілях та інші звернення.

Тепер зрозуміло чому людину зробили злочинцем, провівши «блискучу операцію» по затриманню і  протримавши майже рік в СІЗО в березні 2013р. осудили на 2 роки позбавлення волі: щоб не хотілося більше ніякої громадської діяльності, ніяких скарг  і не цікавився ніякими чорноземами, комунальною власністю  чи  витрачанням бюджетних коштів,  щоб не смів кидати тінь на «бездоганну роботу» правоохоронних органів. Це попередження всім нам, щоб мовчали і сиділи покірливо. 

А скільки таких незаконно осуджених  по всій Україні. Не така країна потрібна людям. Хто відповість за те, що людину безпідставно протримали в СІЗО, били, знущалися і тепер осудили?  Куди ми зайдемо, якщо на все закривати очі.

Я про це пишу бо таке може статися з кожним, хто намагається проявити бодай якусь громадську цікавість, активність, чи висловлює критику на адресу влади. І неважливо ким людина є в даний час чи була в минулому. Ніхто не має права калічити людське життя.

 

В. Гладій, інженер Бурштинської ТЕС

21.03.2013р.


21.03.2013 Віктор Гладій 1440 3
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

256
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

711
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1395
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2958
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1264
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1504

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

337

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1223

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1810 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2029
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

317
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

645
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

853
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

127
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

375
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

936
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

822
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

676
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

315
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

502
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

607
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

726