ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська, голові Івано-Франківської обласної федерації футболу Віктору Анушкевичусу

 

 

Чи можна розцінювати ваші заяви та вашу підтримку заяв міської ради, зокрема щодо 9 травня і червоних прапорів як опозицію до центральної влади і чи не боїтеся ви, що Віктор Янукович відірве вам голову, як це обіцяв зробити з опозиціними мерами?

 
Я на цю тему вже висловлювався і ще раз кажу, що дійсно під червоним прапором відбулась перемога у ІІ Світовій війні, але під цим же червоним прапором нищили українців, нищили наших патріотів, вивозили сім’ї. Тому рішення, яке було прийняте міською радою щодо заборони використання червоних прапорів я вважаю цілком правильним. І не питання в тому, що тобі хтось голову відірве. Питання в тому, що ти повинен мати власну позицію. Я завжди 9 травня, і так було заведено в сім’ї, приходив на могили і вклонявся. Тому, що мій дід загинув на війні, моя баба залишилася з малими дітьми, дядько попав в полон при обороні Севастополя і 3 роки відбув в Бухенвальді. І не залежно від того чи це подобається комусь, чи не подобається, я приходив і булу приходити 9 травня і вклонятися солдату, саме солдату. Але не ветерану НКВД який під червоним прапором нищив українські родини. Тому от така позиція, вона є незмінною і такою буде.

 

 

А якщо брати до уваги заяви міської ради, які засуджують дії Уряду, Президента чи Верховної ради і вашу підтримку цих заяв?

Справа в тому, що там де я підписуюся, те що я говорю – я свідомий цього. Власне кожна людина в демократичні країні має право на власну позицію. Я також дотримуюся такої позиції і буду висловлювати її, незалежно від того, чи там хтось буде погрожувати, чи не буде погрожувати. Це абсолютно не правильно. Людина має право мати свою позицію незалежно від політичного клімату в державі.

 


Що на вашу думку важливіше для Івано-Франківська: гучні святкові заходи, конкурси краси і муніципальні хорові колективи чи рівні дороги, чисте місто і бездоганне функціонування «комуналки»?

 
Все має бути важливим. Тому, що безумовно я розумію, що стан архітектури, зокрема доріг, дійсно викликає нарікання і потребує найпершої реакції, вирішення. Але це не означає, що на всі інші речі треба закривати очі і нехтувати. Тому, що коли відбувається День міста, Великдень чи якісь інші свята – це не означає що ми повинні не святкувати тому що ми маємо певні проблеми. Все має бути врівноважено і збалансовано. Тому я вважаю, що безумовно наше місто, і це відзначають наші гості, які були на святкуванні дня міста, дуже чисте. Але те, що є проблем доріг і є ряд інших проблем – це дійсно так, але це не означає що ми не повинні святкувати День міста чи інші свята.

 


Оцініть за 5-бальною системою результативність вашої роботи із новим складом міської ради. Чим, на вашу думку, були викликані наміри депутатського корпусу висловити вам недовіру і чи не боїтеся ви повторення таких подій в майбутньому?

 
Ні, я не боюся повторення таких подій в майбутньому, бо я знаю що я роблю. Знаєте, мені дуже сподобалося 2 червня звернення Любомира Гузара до нації, це було в день Вознесіння Христового. Він сказав дуже фантастичну і правильну річ, що свій час прийде і наша пора для того, щоб знестися і кожен з нас має думати про це вже сьогодні, на цій землі. І якщо говорити про недовіру, чи бояся я недовіри – то я не боюся недовіри, бо треба боятися самого себе. Свої вчинки і свою роботу потрібно самому аналізувати. Тому те, що відбувалося в міській раді – більше політичне питання. А якщо говорити про те, що сьогодні відбувається, то я вважаю, що є якась конструктивна робота і якщо оцінити по 5-ти бальній системі, то вона вже вийшла на тверду 4.

 


Ви, як головний «футболіст» області, адже вас повторно обрано головою Івано-Франківсьої обласної федерації футболу, які бачите шляхи виходу місцевого футболу з кризи? Складається враження, що «Скорзонері», яка виявила бажання спонсорувати ФК «Прикарпаття», цікавить більше земельна ділянка поруч з стадіоном, ніж функціонування клубу.


Найперше я вважаю, що, і ми це робимо на рівні міста і області, - це розвиток дитячого футболу. Бо коли буде розвинений дитячий футбол, тоді і буде позитивні наслідки. Що стосується «Скорзонери», то хотів би зазначити, що рішення сесії Івано-Фрагківської міської ради було чітко прописане, прописані всі вимоги. Я думаю, що якщо товариство «Скорзонера» не буде виконувати ці умови, а мається на увазі добудування стадіону, утримання команди – то це буде порушення умов угоди і рішення сесії. Якщо вимоги не будуть виконуватися, просто-напросто збереться сесія міської ради і відмінить всі рішення, які дали можливість «Скорзонері» реалізувати земельну угоду.

 


Багато є розмов, що ремонтні організації отримують шалені «відкати» з ремонту доріг. Зокрема, це відбувається через порушення правил ремонту чи залатування дир. Чи відомі вам факти подібного «відкату» і чи вони мають місце в Івано-Франківську?

 
Якби мені були відомі такі факти, вони були б відомі і Вам, і, в першу чергу, правоохоронним органам. Думаю, що розмов у нашому місті на будь-яку тему є дуже багато. Але що стосується цього питання, то воно носить кримінальний характер. Безумовно якщо ти знаєш, що скоєно десь якийсь злочин, то ти не маєш права мовчати, бо у такому випадку ти є співучасником цього злочину. Тому розмови є, але ж мають люди про щось говорити.

Якби мені були відомі такі факти, що десь там хтось робить неправильні речі, відкати чи просить хабарів, я би в першу чергу повідомив правоохоронні органи.

 


Після місцевих виборів ви звільнили з посади керівника «Теплокомуненерго» Ігоря Прокопіва, який змагався з вами за крісло міського голови. Тоді він заявляв, що ви це зробили через його опозиційність і критику у ваш бік. Недавно ви його призначили новим керівником «Водоекотехпрому». Чому, насправді, ви звільнили Прокопіва з посади керівника ТКЕ? І чи означає його призначення на посаду керівника водоканалу те, що опозиційність і критика Прокопіва закінчилась?

 

Тут більше запитань до самого Прокопіва, ніж до мене. Тому, власне, я думаю що вам варто звернутися до нього і задати аналогічне питання.

Що стосується звільнення Прокопіва з посади голови «Теплокомуненерго», то в мене дійсно відбулася серйозна розмова з ним, він прийшов написав заяву. Це було звільнення не за якусь опозиційність, це було звільнення за власним бажанням. Я казав, що в мене як в міського голови до його роботи на посаді керівника ТКЕ питань немає. В мене не було зауважень чи підстав його звільняти, однак він звільнився за власним бажанням.

Що стосується призначення на посаду керівника «Водоекотехпрому», то я думаю, що всі в курсі які там баталії відбувалися навколо керівництва цього підприємства. Я вважаю, що Ігор Прокопів досить ефективний менеджер. Коли навколо «Водоекотехпрому» почалися оці баталії я запросив його до себе в кабінет і спитався, чи не має в нього бажання все таки працювати в комуналці міста на такій посаді. Це бажання було ним виявлено. І я вважаю, що політика є політикою, економіка є економікою, комуналка є комуналкою. Прокопів – ефективний менеджер, і я вважаю, що мої дії були абсолютно правильні. Тому я призначив його на цю посаду, на якій він зараз працює.


Коментарі (1)

Да уж 2011.06.10, 17:53
навчився говорити, як ригіонали. Молодець -МЕРло...
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

945
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

756
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1873
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3218
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2539
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2528

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

212

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

723

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

674

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1577
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

342
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

676
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

602
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

317
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

373
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27014
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

829
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19664
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

415
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

387
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

718
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1293 3