ШІСТЬ ПИТАНЬ Миколі Саєвичу

 

«Фіртка» задала традиційних ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ заступнику міського голови Івано-Франківська з "комунальних" питань Миколі Саєвичу.

 

Цікавить ваш конфлікт з міським головою Віктором Анушкевичусом, коли Ви написали заяву про звільнення,  а голова її не підписав. Потім все ніби само «втряслося»...

Можна я не буду коментувати наші особисті стосунки. В нас конфлікту нема, а тоді в кожного була своя позиція в тому питанні. Конфлікту немає.

 

Як ви оцінюєте комунальну реформу, яку започатковано в Івано-Франківську? Що ви схвалюєте, а що ні?

В принципі, реформу обов’язково треба було робити. Реформа йде не тільки в місті Івано-Франківську, а й в масштабах України. Десь міністерство старається робити, і ми також.

Я думаю, що це необхідно було робити. Звичайно, що воно йде з великими потугами такими, бо десь не все враховано, але вона необхідна. Думаю, що в наступному році воно все «утрясеться», вийде на рівень і дасть свій ефект. Тобто ефект покращення якості послуг.

Напевне, перш за все, необхідно переглянути тарифи. Вони будуть окупні і ми не будемо мати збиткових підприємств. Тому, що в певний момент це все могло як мильна бульбашка тріснути. На сьогодні ми маємо, і це було показано, що комунальні підприємства, ЖЕО фактично почали нарощувати борги, почала появлятися невиплата заробітної плати. Воно вже підходило до такої фактичної межі, коли потрібні були певні зміни.

 

Свого часу комунальне підприємство «Сервіс-Авто», яке обслуговує парковки в Івано-Франківську, мало фінансові труднощі. Нещодавно змінили спосіб плати за парковки. Підприємство вийшло на самоокупність?

Це єдине підприємство, яке не мало боргів, воно працювало в межах того, що збирало гроші.

На сьогоднішній день перейшли на збір з одного квадратного метра, бо змінився принцип оподаткування, сама система оподаткування змінилася по платі за паркування. Тому ми змінили і саму плату за паркування. В принципі, на сьогоднішній день депутати і комісія розглядає варіант збільшення відсотку, тому що це прямі надходження до місцевого бюджету. Але ми зараз активно займаємось в цій сфері для того, щоби розширити мережу парковок. Практично кожного виконкому і на сесію виносимо додаткові площі для парковок.

З 1 січня, згідно положень затверджених міністерством, на парковках повинні обов’язково встановлюватись паркомати. А вони дорогі. 60, 70, 100 тисяч гривень коштує той паркомат. І ми десь запланували, пропозиції надали «Сервіс-Авто» встановити 3 паркомати в центральні зоні, а надалі ми будемо працювати.

А їхній стан я б не оцінював як критичний. Рентабельності в них немає зовсім, практично, але коштів їм вистачає щоби утримувати оцю паркову і виплачувати заробітну плату. Єдина проблема – багато людей не хочуть працювати на парковках, здалося би їм більшу зарплату. Є окремі парковки, де парковщики довго залишаються. Важко знайти людей які б працювати. Це робота не з простих. Багато є людей, які не бажають платити за паркування, а парковщик вже вибив чек...

 

Кожної зими в Івано-Франківську люди без певного місця проживання посиляються або в підвалах, або в тепломережах. Або просто замерзають на вулицях. Що будете з ними робити?

В нас є будинок нічного перебування. Є люди які там привикли, туди ходять і ночують, а є окрема категорія людей які не ходять. При підготовці до зими всі підвали були закриті, і горища також закриваємо. Але все таки знаходяться люди які розбивають, заходять в підвали. Нещодавно прийшов лист з міністерства надзвичайних ситуацій ще раз переглянути і перевірити закриття підвальних приміщень по ЖЕО. Ми зараз проводимо повторну роботу.

Ми розуміємо, що коли будуть більші морози, вони почнуть палити в підвалах щоб зігрітися. Ми їх забираємо з одного місця, вони переходять в інше. Є ще люди, які в теплотрасах знаходяться. Ми стараємось з ними працювати. Не допускати туди. Думаю, що люди привикли, вони вибрали собі такий спосіб життя. Ми даємо їм місце, вони не хочуть. Місця у нічному перебуванні є постійно, ми за цим слідкуємо.

 

Відомо, що техніка, яка боротиметься зі снігом в Івано-Франківську, застаріла. Будете її оновлювати?

 

КП «ДРЕУ», яке їх обслуговує, проводить ремонт і підготовує їх до зими. Звичайно, що кожного року ДАІ дає нам припис, що нам замало такої техніки. І здалось би купити нову. На цей рік в бюджеті не закладено коштів, ми їх заклали щоб купити тролейбус. Будемо пробувати на наступний рік.

Нещодавно була виставка. Їздив депутатський корпус, заступник керівника «ДРЕУ», придивлявся до техніки. Будемо пробувати на наступний рік планувати кошти на придбання техніки. Наголошую, що ДАІ перед початком зими постійно нам наголошує, що на ті об’єми, які в нас є, техніки недостатньо. Але в нас розроблений певний план заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій або великих снігопадів. В нас заплановано, як резерв, використання техніки із інших підприємства, яка готова, яка також перевіряється і буде включена до роботи. Це є грейдери, трактори і машини.

 

Комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке обслуговувало міське кладовище, ліквідовано. Що з ним робитиметься далі?

Ми зліквідували таке підприємство як «Спецкомбінат», на його базі створили нове підприємство «Міська ритуальна служба», яка на сьогодні вже функціонує. Там вже проведено певна інвентаризація, вже з майном, інвентаризація на кладовищі.

Друге – міське кладовище буде розширюватися. Ми ведемо активні переговори з Чукалівською сільською радою. Постійно цим займаємось, ми не знімаємо це питання з контролю. Ми зробили повністю документацію з інвентаризацією поховань, дали пропозицію щодо розширення самого кладовища. Зараз вирішується розширення не в межах Чукалівської сільської ради, а там  де є невеликі насадження, які належать лісгоспу. Ми думаємо, що ми заберемо десь ту територію. В бюджеті закладено також кошти, тому що частина земель, які прилягають до кладовища, розпайовані. Бюджет заклав кошти для викупу цієї землі в пайовиків.

Щодо розширення послуг, то написали новий статут, який значно розширив спектр послуг для заробляння грошей. Це все буде залежати від нового керівника новоствореного підприємства. Наскільки він буде справлятися, наскільки він буде давати послуг. Наскільки ці послуги будуть і по якості, і по ціні доступні для населення.


Коментарі (1)

Ігор 2011.11.20, 07:40
Хотілось би задати питання: які саме суми виділяються на утримання "парковок". Намалювати сині смуги на дорозі та поставити знак парковки - це облаштування парковок???? Такі "парковки" в центральній частині міста тільки тільки створюють додаткові корки. Де підземні паркінги? Чому архітектура не може забовязати забудовників робити підземні паркінги в центрі міста хоча б для своїх машин. Подивіться що робиться на вул. Січових Стрільців вдень. Стоять авто де тільки можуть, пройти по тротуару не можливо. За логікою Саєвича треба там намалювати розмітку та брати гроші?
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

235
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5391
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2603

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883