
Нещодавно в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся захід з нагоди реалізації проєкту «Транскордонне співробітництво між Мішкольцем та Івано-Франківськом щодо мультидисциплінарних тренінгів» (UA-HU-TRAINING).
Серед гостей були представники Асоціації міст України Юрій Стефанчук та Діана Торконяк, адміністрація, викладачі та студенти університету, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції, про це повідомили на сайті університету, пише Фіртка.
Проєкт має на меті створити сучасний симуляційний центр для навчання студентів, лікарів, працівників екстрених служб та простих мешканців міста. Його реалізовуватимуть протягом 24 місяців у рамках програми Interreg VI-A NEXT Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2021–2027.
Ректор ІФНМУ Роман Яцишин розповів, що новий симуляційний центр створюють насамперед для студентів і людей, які потребують сучасних знань у галузі медицини.
«Це інструмент для наших студентів. Це інструмент для наших громад, які потребують навчання. Ми маємо вчитися на симуляторі. Саме на симуляторі будемо вчити наших студентів, нашу громаду і знімати стигми, які існують у свідомості людей», — каже Роман Яцишин.
Одна з основних переваг симуляційної медицини — можливість відпрацьовувати одну й ту саму навичку необмежену кількість разів без ризику для пацієнтів.
«Жоден пацієнт не хотів би, щоб його слухали трубкою 25 разів підряд, тому симуляційна медицина є одним із тих засобів, які допоможуть покращити якість навчання», — наголошує помічник проєктного менеджера, доцент ІФНМУ Денис Волинський.
Цільові групи проєкту охоплюють не лише студентів-медиків. Навчання проходитимуть також працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та жителі Івано-Франківська.
За словами організаторів, симуляційна медицина дозволяє формувати навички в реалістичних умовах, де всі помилки залишаються у тренажерному середовищі, а не у реальному житті.
«Ми вас хочемо вчити, а ви, по очах бачимо, хочете вчитися всьому, щоб потім у важкому житті, у важкій роботі, робити все правильно. Щоб усі помилки лишалися тут, на симуляціях, а не повторювалися в реальних умовах», — звернувся до присутніх керівник симуляційного центру Роберт Фабрика.
У межах проєкту передбачено оновлення приміщення симуляційного центру ІФНМУ, закупівлю сучасних манекенів та обладнання, організацію тренінгів і розробку навчальних відеоматеріалів. Загалом планують навчити не менше ніж 480 осіб.
В ІФНМУ переконані, що завдяки мультидисциплінарним тренінгам та новітнім технологіям вдасться не тільки покращити рівень підготовки медичних працівників та служб екстреної допомоги, а й підвищити загальну обізнаність громади у питаннях першої медичної допомоги.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: