Сім'я хлопчика, що помер від COVID-19, живе за межею бідності: соцслужби не бачать (ВІДЕО)

Сім’я восьмирічного хлопчика, який 17-го жовтня помер від коронавірусної інфекції, не перебуває на обліку в обласній службі захисту дітей.

Про це розповів керівник цієї служби Іван Ковалик. Кореспонденти Суспільного поїхали в село, де жив хлопчик та побували біля будинку його сім’ї, інформує Фіртка.

Восьмирічний хлопчик, який помер від COVID-19, жив у селі Казанів Коломийського району. Місцеві жителі показали будинок, в якому живе його сім’я. Сьогодні вдома нікого не було.

"Нема нікого, бо їх майже ніколи нема. Мама і середня дочка на базарі. А чоловік, напевно, пішов в лікарню. Десь-колись, буває, п'ють", - розповідає сусідка Марія.

Сім’я не перебувала на обліку в обласній службі у справах дітей, як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах, розповів керівник служби Іван Ковалик.

Однак, інша сусідка Марія розповіла, що сім’я живе бідно. За її словами, односельчани допомагають їм, адже пенсії, яку отримує ця сім’я, не вистачає.

"Сім’я бідненька. Хата така собі. Було багато їх, а там лише ліжка і більше нічого, бо не мають звідки купити то все. Тато дуже хворий, тато на операціях був, мама – на одній операції. Дуже хворі, з лікарні в лікарню. Тато на похорон прийшов і дальше пішов у лікарню. Люди помагають їм, бо вони не мають як", - каже Марія Мосійчук.

Хлопчик на вихідних був вдома і потім поїхав на навчання в Печеніжинську школу-інтернат. Сьогодні тут зачинені всі корпуси, а на подвір’ї школи немає ні учнів, ні вчителів. Єдина людина, яка перебувала на території навчального закладу, – денний сторож Марія Тафійчук.

Вона говорить: "Немає жодної дитини. В нас все закрито на самоізоляцію. Діти до 30-го числа, два тижні, на самоізоляції. Ні директора, ні завуча нема".

Саме в школі-інтернаті в дитини виявили температуру. Черговий лікар, який тут працює, викликав швидку допомогу, розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак.

Хлопчика госпіталізували в Коломийську центральну районну лікарню увечері 15-го жовтня. Тоді, розповідає медичний директор КНП "Коломийська центральна районна лікарня" Віктор Бойко, стан дитини був середньої важкості. А вже через кілька годин самопочуття хлопчика почало погіршуватися.

"Протягом чотирьох годин перебування в реанімаційному відділенні стан дитини погіршувався. О 04:20 дитину перевели на кероване дихання, тобто заінтубували. При проведенні рентген-обстеження були виявлені ознаки двобічної пневмонії", - пояснює він.

17-го жовтня, через півтори доби після госпіталізації, восьмирічний хлопчик помер. За словами Віктора Бойка, результати ПЛР-дослідження надійшли після смерті дитини, тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції.

Як розповіли в обласному департаменті охорони здоров’я, хлопчик мав важкі супутні соматичні захворювання та неодноразово знаходився на лікуванні в медзакладах області. Спеціальна комісія облдержадміністрації перевірила, чи правильно дитині надали медичну допомогу.

"Всі зусилля, які докладали медики, були переглянуті нашою комісією, яку ми одразу створили, щоб розібратися, чи правильно діяли всі. Можу сказати, що всі моменти були дотримані", - переконує заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Дзьомбак.

Нагадаємо, на Прикарпатті через COVID-19 померла восьмирічна дитина.


Читайте також:

На Прикарпатті дитина за дві доби померла від Covid-19: педагоги та медики розповіли, як захворів хлопчик


21.10.2020 2467
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

933
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

748
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1859
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3201
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2528
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2519

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

197

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

709

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

666

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1565
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

332
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

664
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

594
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

306
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

365
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27005
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

817
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19657
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

401
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

380
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

706
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1258 2