Сільський туризм в Україні: підеш зі мною на сінник?

 

Якщо при слові «відпочинок» у вас перед очима спливають картини спокійного, розміреного сільського життя – парне коров’яче молоко, мокра свіжоскошена трава, ночівлі на сіннику і т. д. – це явні ознаки прояву тяги до сільського туризму.

 

У цього виду відпочинку маса синонімів, ось тільки деякі з них: зелений, етнографічний, агротуризм.

 

Простіше кажучи, це відпочинок в сільській місцевості, в якій є культурно-пізнавальні туристичні об’єкти.

Джерело фото: almaritour.com.ua.

Зазвичай зайнятися таким видом туризму тягне людей, які втомилися від міської суєти, особливо в мегаполісах, з їх шаленим ритмом життя, та й просто охочих зануритися в нову для себе атмосферу, пізнати щось незвичайне, познайомитися з іншою культурою або, можливо, навіть освоїти нову професію.

Джерело фото: bodo.ua.

Скільки коштує стати агротуристом

Прагматичних і розсудливих завжди не в останню чергу цікавить питання: у скільки виллється захоплююча подорож у глибинку? Оскільки діапазон цін досить широкий, то вартість відпочинку в цілому буде залежати від таких факторів:

  1. Сезонність. Ціна коливається залежно від пори року, новорічних, різдвяних та великодніх свят; найбільш дешевий період міжсезоння. Так, в агросадибі можна зупинитися за 50 грн/доба і вище.
  2. Інфраструктура. Віддаленість села від доріг, річки-озера-моря, наявність магазину, медпункту і т. д.
  3. Побут. Наявність холодильника, телевізора, ванни/душової, туалету, газової або електроплити.
  4. Додаткові цікавинки. Екскурсії, трансфер до місця, майстер-класи з виготовлення глечиків, вишивки, катання на човні, конях, доїння корови і т. д. У середньому, майстер-клас обійдеться в 70–150 грн.
  5. Пам’ятки, що знаходяться неподалік. Рукотворні і природні особливості ландшафту, екологічна обстановка. Як правило, відвідування нацпарків безкоштовне. Гроші можуть взяти за додаткові послуги, наприклад, супровід гіда по екологічних стежках, навчання основ верхової їзди, виживання в лісі. Це може коштувати від 50 грн/особа.

Словом, є варіант просто поїхати, куди очі дивляться в прагненні «торкнутися витоків», а є можливість вирушити в одну з багатьох спеціально побудованих садиб (в тому ж Закарпатті), але це для туристів, які не хочуть жертвувати звичними благами цивілізації. Але загалом можна впевнено сказати, що в плані цін сільський туризм в Україні вельми привабливий у зв’язку з гнучкою системою.

Джерело фото: foto.ua.

З чого почати

Починати варто з того, куди лежить душа поїхати і затриматися на певний час. Як уже зазначалося вище, можна обрати відпочинок у садибі, яких, наприклад, в областях Західної України, і особливо Закарпатті, десятки. Можливо, не варто відразу ж занурюватися в сільський екстрим по повній програмі (їхати в глушину, жити в похилій хаті зі зручностями у дворі; хоча комусь і такий відпочинок до вподоби), а для початку з’їздити куди-небудь ближче, аби взагалі зрозуміти, яких вражень ви чекаєте від агротуризму. Спокійна обстановка буде і в спеціально збудованому для туристів особняку, і в простенькій хатинці, домашніми фруктами і соліннями також можуть почастувати і там, і там.

Джерело фото: picsfab.com.

Куди податися агротуристу в Україні

Що стосується сільського туризму, то тут Україна пропонує величезний вибір. IGotoWorld.com пройшовся зі сходу країни на захід:

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dima Bogomolov.

  • Село Петриківка Дніпропетровської області з головою занурить вас в атмосферу козацтва та знаменитого петриківського розпису.

Джерело фото: pustunchik.ua.

Джерело фото: nature.ck.ua.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Ekaterina_III.

  • У Київській області є таке селище – Балико-Щучинка (Кагарлицький район). Цікаве воно не тільки тим, що розташоване на дніпровському березі, а й тим, що в цих краях створюється музейний комплекс на розкопках поселення трипільської культури.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dmitriy Demchenko.

  • Вінницька, Хмельницька і Тернопільська області, що утворюють Поділля, привабливі оборонними спорудами, що залишилися після татарських набігів (Хотинська фортеця та замок Кам’янець-Подільський). В цих краях можна побачити своїми очима багато з тих речей, яких не бачать заїжджі туристи, якщо домовитися із сільськими господарями. Можна порибалити з ночівлею в лісі, виліпити сувеніри з природних матеріалів, навчитися пекти домашній хліб (Вінницька область); у Грицеві Хмельницької області пропонується активний відпочинок і програма оздоровлення; пожити в селі в каньйоні Дністра, оглянути околиці Почаєва і відвідати монастир (Тернопільська область).

Джерело фото: about-ukraine.com.

  • Закарпаття, Волинська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області – це справжня знахідка для сільського туриста. Одні тільки карпатські Яремче, Рахів, Славське, Ворохта та багато інших чого варті. Тут і катання на лижах, і походи в гори, і збір грибів та ягід, і знайомство з місцевими звичаями і смачною кухнею.

Джерело фото: allkarpaty.com.

Як видно, сільський (зелений, агро) туризм в Україні досить цікавий, різноманітний і може бути не дуже витратним. Тому якщо ви вже задумалися про такий вид відпочинку, то краще всього зайнятися моніторингом в інтернеті і пошуком всієї потрібної інформації, оскільки не всі туристичні фірми придивляються до цього сегмента, і тому не завжди можуть запропонувати відпочинок подібного роду своїм клієнтам.

 

IGotoWorld.com


02.08.2015 3417 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1663
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

935
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2019
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2420 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

760

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

663

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

636

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10298
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1148
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5216
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

960
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2757
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1144
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

352
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

671
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

578
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

981 2