Штрафувати не будуть… до кінця 2022 року: військові розповіли про новий перелік спеціальностей для жінок-військовозобов’язаних

Не плутати постановку на військовий облік з призовом на військову службу закликав представників засобів масової інформації та громадськість начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил полковник Роман Горбач.

Про це військовий посадовець розповів вчора на брифінгу, повідомляє Фіртка.

Нагадаємо, днями набув сили наказ Міністра оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, який суттєво розширює перелік спеціальностей та професій, які передбачають обов’язкову постановку жінок, що володіють такими професіями, на військовий облік.

І вказана обставина вже набула значного суспільного резонансу, оскільки тепер на жінок, які мають вказані у переліку спеціальності – такі, як, скажімо, бухгалтери, економісти, працівники готельно-ресторанної справи, юристи тощо – загалом близько 35 спеціальностей, поширюється відповідальність за порушення правил військового обліку, яка передбачає накладення адміністративних штрафів.

«Взяття на військовий облік жінок-військовозобов'язаних – це не є призов на військову службу жінок-військовозобов'язаних. Це абсолютно різні категорії. І сьогодні ніхто нікого не призиває на військову службу без їх згоди», - зазначив військовий.

Зі слів полковника Романа Горбача, робота з внесення змін до законодавства щодо розширення переліку жіночих спеціальностей, які підлягають обов’язковому військовому обліку, була започаткована ще у 2020 році.

А в березні цього року були внесені зміни до частини 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких «жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

Що ж до наказу Міністра оборони від 11 жовтня 2021 року № 313, то він лише запровадив такий перелік, ставши інструментом реалізації Закону.

Керівництво Збройних Сил України визначило терміни взяття жінок передбачених наказом спеціальностей на військовий облік – до кінця 2022 року. До того часу військові обіцяють не вживати жодних санкцій ні щодо таких жінок, які ухилятимуться від постановки на військовий облік, ні щодо їхніх керівників.

«Одразу звертаю увагу: до кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи чи організації, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, до цього часу не будуть притягуватись до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції з боку начальників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до них вживатися не будуть», - запевнив полковник Роман Горбач.

В ході брифінгу озвучили також механізм постановки жінок передбачених у переліку спеціальності на облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Як повідомив військовий комісар Київського обласного ТЦК та СП полковник Валерій Куценко, жінка-військовозобов’язана, чия спеціальність підпадає під перелік, зобов’язана повідомити про це керівника свого підприємства, надалі протягом 2022 року звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та для себе з’ясувати, чи підлягає вона військовому обліку.

«Тому що є вікові обмеження, є обмеження за станом здоров’я», - пояснив військовий.

Прибувши в ТЦК та СП жінка, яка підлягає військовому обліку, пише заяву, додає до заяви копії та оригінали документів: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про одруження, свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про закінчення навчального закладу, довідку з роботи, за якою спеціальністю вона працює на даний час.

Після цього ТЦК та СП за місцем реєстрації жінки ухвалює рішення, чи підлягає вона військовому обліку. В разі, якщо жінка підлягає військовому обліку, її направлять для проходження військово-лікарської комісії за місцем реєстрації.

«Що стосується підприємств, установ, організацій, то я хотів би наголосити, що не залежно від форми власності всі вони ведуть первинний облік військовозобов’язаних.

До цього переліку, крім медичних працівників і осіб, які раніше проходили військову службу (я маю на увазі жінок) на даний час долучаться деякі інші спеціальності, за якими вони працюють. Це ті ж самі бухгалтери, готельно-ресторанний бізнес… Тут дуже великий перелік – близько 35 категорій», - зазначив військовий.

Полковник Валерій Куценко також зауважив, що обов’язок ведення військового обліку не покладається на фізичних осіб-підприємців. В таких випадках відповідальність несуть безпосередньо військовозобов’язані, які зареєстровані у нього за договорами. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Прикарпатські військові льотчики виконали цьогоріч понад тисячу льотних годин 

День Збройних Сил України: в Івано-Франківську дружини воїнів привітали своїх чоловіків автопробігом 

Відомо, скільки прикарпатців цьогоріч вступили на військову службу за контрактом 

Територіальна оборона на Прикарпатті: на порозі важливих змін 

Територіальна оборона на Прикарпатті: цьогоріч суттєво збільшилась кількість резервістів (ФОТО) 

В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня територіальної оборони   

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов   


24.12.2021 Сергій Білий 4015 1
Коментарі (1)

читач 2021.12.24, 23:10

Замість професійної армії ось такий подарунок жінкам під Новий Рік видали. Замість звільнити від радянського пресу чрловіків додали під нього жінок. Сподіваюсь наступна влада скасує цю дурню.

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1446
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2991
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1043
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1093
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1110 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3295 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

85

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1008

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

843

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

382
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

219
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2405
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1186
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

494
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15116
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7419
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

853
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

417
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

326
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

414
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

700
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1157