Шляхами бойової слави: на Прикарпатті вшанували станичного УПА Дмитра Повха (ФОТО)

Пам'ять станичного УПА Дмитра Повха вшанували у вівторок, 12 жовтня, у селі Княждвір, що на Коломийщині.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Пройти шлях бойової слави мешканця Княждвора Дмитра Повха зібралось чимало охочих. Учні та вчителі Княждвірського ліцею, місцеві жителі, історики та краєзнавці, студенти та викладачі Коломийського інституту управління природними ресурсами.

Краєзнавець Василь Футулуйчук розповідає, такий захід організовують кожних п’ять років. Похід розпочинають від каплиці, яку побудували мешканці Княждвора в пам’ять про упівців.

"П’ять років тому ми вже проводили таку акцію, щоразу ми приходимо на місце, де він загинув. Це була криївка, де борці за незалежність України разом із побратимами переховувались. В нашому селі були такі люди, які співпрацювали з енкаведистами та розповіли їм, де знаходиться цей схрон.

В той момент, коли представники НКВД оточили криївку всередині були брати Василь та Іван Фарбішевські вони здались, а натомість Дмитро Повх розумів, які тортури на нього чекатимуть, він спалив всі документи та підірвав себе гранатою", - розповідає краєзнавець.

Упівця на рідній землі не поховали, його тіло на підводі відвезли в сусіднє село Печеніжин, де разом з іншими побратимами поховали в одній могилі, додає, Василь Футулуйчук.

"Молодих хлопців ховали без одягу, без прощання та навіть без панахиди. А на місці його смерті небайдужі встановили пам’ятний хрест, який вкотре нагадуватиме всім, які були складні часи", - продовжує краєзнавець.

У 1992 році на місці смерті станичного Дмитра голова осередку ОУН  Василь Чавага разом із небайдужими встановили пам’ятний хрест.

"Активісти відновили криївку та окрім цього хреста в пам’ять про бійців встановили ще декілька хрестів в селі. Також в центрі села облаштували  меморіальний комплекс", - ділиться спогадами колишній війт села Дмитро Чорний.

Петро Ніжник, керівник стрілецького гуртка, який дійсний в Княждвірському ліцеї розповідає, основна мета – це передати наступному поколінню пам’ять та велич про подвиги односельців, які воювали за Незалежність України.

"Ми присвячуємо наш похід великому святу Покрови. В цей день ми йдемо до лісу до пам’ятного хреста великому герою України, воїну Дмитру. Ми хочемо донести до молоді, що про таких людей необхідно пам’ятати, розповідати та найголовніше шанувати пам’ять про них".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

«День Захисника і захисниць України»: про що свято та кого вітати

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних

Свято Покрови: як прикарпатські пластуни та пластунки відзначатимуть 14 жовтня (ПРОГРАМА)

Через них гинули українські патріоти: в івано-франківському музеї представили документи про допити та ліквідацію зрадників (ФОТО)

Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15680
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

660
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

551
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

520
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7416
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1731 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562