Що робити прикарпатцям, щоб вберегтися від спеки: поради лікаря-дерматолога та косметолога

Минулого тижня на Прикарпатті температура повітря становила понад 30 градусів тепла. Попереду ще два місяці спекотного літа.

Відтак, Алла Латинська, лікар-дерматолог та косметолог, розповіла журналістці Фіртки як зберегти своє здоров’я, зокрема шкіру, при високому температурному режимі.

Спеціалістка радить насамперед берегтися від теплового удару. Зокрема, якомога частіше знаходитись в затінених ділянках.

«Наприклад, якщо ви десь в місті – то іти по тіньовій стороні вулиці. Також не варто забувати про головні убори. Їх краще підбирати світлого кольору, щоб уникнути перенагрівання голови.

Також у спеку раджу носити легкий одяг з довгими рукавами та довгими штанками, щоб не було прямого попадання сонячного проміння на тіло», - каже Алла Латинська.

Окрім того, медик радить пити багато води.

«Чим більше з тіла випаровується води – тим більше тіло знаходиться в охолодженому стані.

Тому запаси води в організмі варто постійно поповнювати. Так працює терморегуляція», - пояснює спеціалістка.

Косметолог запевняє, що не слід забувати й про спеціальні спреї та аерозолі на водних основах. Використовувати їх варто як на руки та ноги, так і на обличчя.

«В літній період мусимо пам’ятати, що є ряд проблем, зокрема через вигорання і опромінення певними сонячними спектрами; це виникнення надзвичайно токсичної і агресивної пухлини меланоми та інших видів онкології.

Цю хворобу часто спостерігають у людей, які вимушені працювати на відкритому просторі, наприклад, у полі.

Тому літом обов’язково варто використовувати засоби додаткового захисту від променів сонця, наприклад, крема з фактором SPF. Чим вищий цей фактор – тим надійніший захист», - додає лікарка-дерматолог.

Ще один важливий момент, про який варто пам’ятати, це речовини, які є фотосенсибілізаційними (антибіотики певного ряду, системні ретиноїди та вітамін А). Якщо ви з якоїсь причини вимушено, або не вимушено, приймаєте такі речовини, то треба максимально берегтися від сонця.

Обережними варто бути й тим особам, хто має вроджені або ж набуті невуси. Такі люди повинні раз в пів року проходити певні обстеження та особливо берегти себе від сонця, оскільки є великий ризик переродження в меланому.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більше, ніж торік. Скільки людей постраждали від укусів змій та як вберегтись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

«Захистити себе, щоб підтримати країну». Де на Прикарпатті щепитись проти COVID-19?


04.07.2022 Тіна Любчик 1262
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

207
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

479
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1591
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2856
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2397
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2382

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

352

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1385

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1469
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

494
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

360
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

741
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

87
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

241
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26838
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

704
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

256
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

261
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

582
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

739
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

786