Що потрібно знати перед заміною колісних дисків на вашому авто

Купівля автодисків — не така легка справа, як багато хто думає. До неї треба готуватися. Щоб підібрати диски для свого авто правильно, потрібно знати їхні точні характеристики, а також визначитися з типом.

До основних параметрів відноситься наступне:

  • діаметр;
  • ширина;
  • виліт;
  • кількість отворів для кріплення та відстань між ними;
  • діаметр центрального отвору.

Діаметр, ширина та виліт можуть варіюватися в невеликих межах. Діаметр центральних отворів на колесах повинен бути або точно таким, як вимагає виробник, або трохи більшим. У другому випадку потрібно буде використати спеціальні ущільнюючі кільця. Кількість кріпильних отворів і відстань між ними не змінюється ні при яких обставинах.

Види автодисків

Вони бувають:

  • штампованими (сталевими);
  • легкосплавними (литими);
  • кованими.

Розберемо кожен вид детальніше.

Штамповані

Цей тип найдешевший, на що є дві причини. Перша — вартість матеріалу (сталі) невисока. Друга — проста технологія виробництва має низьку собівартість. Такі диски виготовляють з листових заготовок. Обід і середина робляться окремо, потім скріплюються між собою шляхом зварювання та обробляються.

Також сталеві диски достатньо міцні, тому добре себе зарекомендували при їзді по поганих дорогах. Завдяки хорошій пластичності при ударах вони згинаються. А відрихтувати вм’ятину можна навіть молотком. Простота ремонту — друга найбільша перевага сталевих автодисків.

Легкосплавні

Наразі вони найпопулярніші. Причина в середній вартості і красивому зовнішньому вигляді. Варто зазначити, що саме через дизайн їх і вибирають водії в більшості випадків.

Виготовляються вони з легкого алюмінієвого сплаву, завдяки чому вони легші приблизно на 20-25% у порівнянні зі сталевими аналогами. Завдяки різниці у вазі автомобіль на таких дисках краще поводить себе на дорозі. Він більш динамічний, маневрений та слухняний.

Головний недолік лиття полягає в набагато важчому ремонті. Їх молотком точно не відрихтуєш. Більше того, якщо такий диск при ударі отримав тріщину, його краще не відновлювати та не експлуатувати в подальшому, адже таким же міцним він вже не буде.

Ковані

Це диски для автомобілів преміум сегменту, тому мають відповідну ціну. Вони трохи схожі на литі вироби, але виглядають ще краще. Їхня фішка — тонкі стінки та спиці, що додає престижності та привабливості.

Вага кованих дисків на 20-25% менша, ніж у лиття. А в порівнянні зі штампуванням вони легші практично вдвічі.

Завдяки величезному запасу міцності їх дуже важко пошкодити, тому ковані диски без проблем можуть служити весь термін експлуатації авто. Також на них не розповсюджується корозія.

Кожен водій повинен сам вирішувати, диски якого типу йому зараз купувати. Та якщо підійти до вирішення питання з боку логіки, напрошується лише один варіант — сталеві. В умовах війни на дорозі може статися що завгодно. А штамповані диски найбільш ремонтопридатні. Тобто, при необхідності ви просто дістаєте з багажника молоток, рихтуєте вм’ятину і їдете далі. До того ж вони найдешевші, тому багато ви не втратите, купивши такий комплект.

Якщо ж ви принципово відмовляєтесь від штампування, купуйте литі диски. Але обирайте для цього перевірений магазин. Не намагайтеся знайти найдешевші диски, оскільки в них може бути дуже низька якість сплаву. Відповідно, ризик отримати серйозне пошкодження буде значно вищим.

Партнерський матеріал


27.12.2022 573
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1602
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3052
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1070
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1111
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1140 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3382 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

156

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1046

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

864

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

250
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2435
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1200
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1242
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

507
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15132
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7440
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

269
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

331
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

339
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

431
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

719