Середньостатистична маршрутка в Івано-Франківську заробляє 700 гривень в день

 

Відділ транспорту і зв’язку Івано-Франківського міськвиконкому провів моніторинг доходу і пасажиропотоку міських приватних перевізників.

 

Його дані на сьогоднішньому засіданні міськвиконкому озвучив заступник міського голови з питань ЖКГ Микола Саєвич.

 

Згідно отриманих даних, в середньому одна маршрутка в Івано-Франківську за один робочий день заробляє 700 гривень. Це при тому, що 15% з пасажирів є пільговиками. Саєвич зазначає, що деякі маршрути отримують доходу і більше 1000 гривень в день.

 

Щодо пасажиропотоку, то Саєвич привів результати моніторингу двох маршрутів - №60 і №11.

 

Так, маршрут №60 за один день перевіз 611 пасажирів, з них платили за перевезення 514. Тобто кількість пільговиків склала 15,9% від загальної кількості пасажирів. Підраховуємо прибуток: 514 множимо на 2 гривні і отримуємо 1208 гривень.

 

Маршрут №11 перевіз 520 пасажирів, з них 388 платно. Кількість пільговиків – 25%. Підраховуємо прибуток: 338 множимо на 2 гривні і отримуємо 776 гривень.

 

«Всі маршрути у Франківську є рентабельними. Одні більше, другі менше. Але рентабельні всі» - підсумовує Саєвич.


11.11.2011 2776 16
Коментарі (16)

Дмитро 2011.11.11, 17:36
Так, але ще витрати від цієї суми забули відняти, наприклад тільки заправка пальним на день коштує в середньому 400грн.
Гриць 2011.11.11, 19:19
Добре, що заст. міського голови порахував дохід. А витрати мабуть, нехай рахує перевізник? А тепер для заступника проста арифметика:паливо у складі витрати у всі часи складає 50 відсотків всіх витрат. Якщо на день на заправку пальним автобуса потрібно витратити 400 грн, то загальні витрати- 800грн. А тепер порахуйте що заробив перевізник на маршруті за день? 776-800 = ??? Це заробіток!
Не пенсіонер 2011.11.12, 19:27
справа не в зупинці росту цін, а в тому що буде точно відомо скільки заробляє за день маршрут. Пасажир маючи квиток буде застрахований - якщо б не дай Бог щось сталося. А так - приховується прибуток, щось собі "відкладають" водії. Якщо робити щось чесно - то з обох сторін і пасажирів і перевізників. Чомусь тролейбусники зуміли продавати квитки і кондуктори їх справно видають, а так зрозуміло що на автобусах приховують заробіток
Богдан 2011.11.11, 20:43
( до не пенсіонер) Ти чому на перевізників такий злий, за те що декілька років тому вони першими в Україні повністю оновили комунальний транспорт, а тепер не мають коштів його обслуговувати? Вони ж є такими самими заручниками політичної і економічної ситуації як і ви
просто читач сайту 2011.11.11, 22:01
до Гриця: ти напевно і є перевізник. чому ьрехати? хто каже, що перевізники або працюють без прибутків або в нуль - БРЕШЕ! це прибутковий бізнес. саме тому і так багато людей хочуть перевозити пасажирів. подивіться, скільки "лівих" автобусів, пижиків є в місті - і на внутрішніх і на міжміських маршрутах. хочете сказати, що стільки божевільних людей, які працюють просто заради роботи? просто у нас не звикли платити податки. у нас все збиткове - і газ продавати і нафту і бензин і людей перевозити.....
микола 2011.11.11, 22:45
Про те що одне колесо коштує 2 тисячі гривень ніхто не говорить. Вам би треба подумати навіть над тим, чи часом не на велосипеди прийдеться пересісти через 3-4 роки або газелі в кращому випадку .Шановні пасажири думайте і про майбутнє своє чи своїх внуків!
перевізник 2011.11.11, 22:46
Про те що одне колесо коштує 2 тисячі гривень ніхто не говорить. Вам би треба подумати навіть над тим, чи часом не на велосипеди прийдеться пересісти через 3-4 роки або газелі в кращому випадку .Шановні пасажири думайте і про майбутнє своє чи своїх внуків!
tetatet 2011.11.11, 23:45
Ага, перевізник всі зароблені гроші кладе в кишеню, а купує шини, заправляє і ремонтує автобус пан Саєвич:)
ххх 2011.11.12, 01:07
Цілком згідний з TETETE!! ТО вимагаеє не малих матеріальних витрат
Богдан 2011.11.12, 01:53
Якщо вже почали рахувати доходи, то варто згадати що з часу відколи існують даний тариф та умови по перевезеннях пасажирів (а це з 01.12.2009р), витрати на обслуговування міських автобусних маршрутів зросли в середньому на 41%. Так основна стаття витрат дизельне паливо та мастильні матеріали зросли на 67%, вартість коліс теж на 67%, технічне обслуговування автобусів приблизно на 31% і т.д. Вже не кажучи, що до останнього часу стан дорожнього покриття в нашому місті був у жахливому стані і нові автобуси, які перевізники зовсім недавно купляли в кредит, щоб забезпечити мешканцям та гостям нашого міста комфортний транспорт, перетворилися майже в «рушпаки», автобуси вже не витримують і практично кожен день з’їзжають з лінії на ремонт. А щоб знову відновити їх попередній стан, це також витрати. Ці витрати в будь-якому випадку потрібно якось компенсовувати, адже в нас ринкова економіка і підприємство не може існувати, добре розвиватися та забезпечувати надання якісних послуг відчуваючи постійну нестачу коштів. Звідси і всі проблеми із відносинами з пільговиками, хамство з боку водіїв і постійні між ними гонки за платними пасажирами. Також перевізник міських маршрутів для компенсації зростаючих витрат дуже обмежений в пошуку додаткових коштів, адже він не може розширити свій дохід за рахунок збільшення продаж, укладенням нових контрактів чи розвитком і виходом на інші ринки, так як в нього є одна стала кількість пасажирів, покупців його послуг, яка обмежена чисельністю населення міста. Нажаль, чи неєдиний спосіб покриття збільшених витрат для перевізника міських маршрутів це підняття тарифу, який звичайно є неприємним для кожного мешканця міста, або дотації ззовні на які розраховувати марно. При цьому міська влада, у повній мірі має всі ці розрахунки і бачить що вся так звана рентабельність маршрутки йде на покриття її витрат, і зовсім не хоче приймати компромісні рішення, які були б гармонійними для існування відносин між пасажиром та перевізником.
Не пенсіонер 2011.11.12, 08:45
Перевізники робіть усе прозоро - ПРОДАВАЙТЕ квитки!!!
Богдан 2011.11.12, 08:53
До не пенсіонер: Продаж квитків не зупинить ріст цін на паливно-мастильні матеріали і запчастини
Ігор 2011.11.13, 21:23
Цікава арифметика у підрахунках чужих прибутків: 514*2=1208!!! По моїх підрахунках буде 1028грн. Щодо видачі квитків пасажирам: вартість 100 квитків = 3 грн. Якщо маршрут №60 за 1 день видасть 500 квитків, це приведе до додаткових затрат 15 грн, відповідно за 20 днів це додаткові затрати 300грн. Всім, хто хоче вирахувати рентабельність перевізників раджу ознайомитись з прайс-листом запчастин. Якщо вам потрібно поміняти 2х контурний ГУР - готуйте 13 тис.грн. Це напевно дуже рентабельно. Або камінчик чи яма, яка пошкодила лобове скло, витягне 2 тис.грн. А страховка автобуса, страховка кожного водія окремо, податки - нехай собі тихенько рахує перевізник, як вже сказав Гриць. Де подівся рентабельний маршрут №83 або №82,33,2,53? І на рахунок 15% пільгових місць. В законі чітко прописано: в маршрутному автобусі 15% від сидячих місць є пільговими. Якщо в Богдані 22 сидячих місця, то виходить пільгових три місця, при тому що загальна пасажировмісткість 41 людина. Тоді чому в статті рахують загальну кількість пільговиків проти загальної кількості пасажирів і виводячи цифру у 15% переконують нас, що це і є та кількість, що передбачена законом?
гурген 2011.11.14, 18:38
якщо так не рентабельно і так все подорожчало, чого ж тоді вас так багато, перевізники? Станьте на будь-яку вулицю з жвавим транспортним потоком і порахуйте к-сть маршрутних автобусів та інших видів транспорту за одну хвилину. Повірте, ви будете дуже здивовані цим співвідношенням.
Ігор 2011.11.21, 22:00
Не думаю, що перевізники здивуються цим співвідношенням. Відомо, що маршруток в Франківську близько 350. Маршрути та кількість автобусів розробляли львівські спеціалісти. Зустрічне запитання: на вашу думку, яка кількість автобусів є достатньою? Чи забезпечите при цьому можливість всім пасажирам дістатись вчасно на роботу? А зменшення к-ті маршруток не призведе до зменшення заторів - якщо людям складно буде дістатись в потрібне місце, хтось замовить таксі, хтось активніше користуватиметься своєю автівкою. Коли ви заходите в лікарню чи інститут, ви також кажете що лікарів чи викладачів забагато і пропонуєте їм вистроїтися в один рядок? Щодо питання, чому перевізники у випадку низької рентабельності не припиняють свою діяльність: на пропозицію влади поновити парк автобусів підприємці закупили нові автобуси (коли заборонили "пижики"). Люди вклали гроші, і розраховують на певний прибуток, і якщо сьогодні основна частка доходів йде на утримування автобусів (яким вже по 5-6 років і у деяких вже стуканули двигуни), то не дивно що перевізники починають говорити про ці проблеми. Автобуси продати не так вже просто, це не легкові машини, тим більше при низькій рентабельності ніхто не спішить їх купляти. Тому перевізники борються за свої інтереси, і зауважте, ніхто з них не ставив питання про підняття вартості проїзду. Як я проводив аналогію з лікарями чи викладачами, то вони теж не задоволені своєю зарплатнею, але ви ж не будете їм безкінечно радити міняти свою професію... просто вони отримують конверти "вдячності" від хворих чи хабарі від студентів. Перевізник, як вже сказав Богдан, має сталу кількість пасажирів, покупців його послуг, яка обмежена чисельністю населення міста.
Читач 2011.12.11, 09:14
До не пенсіонер: Ви так хвалите тролейбусників... А спробуйте хоч раз повернути квиток кондуктору - вона чемно подякує. І щодо прозорості прибутків - влада відшкодовує тролейбусному депо перевезення пільговиків. А хто може точно сказати, скільки пільговиків проїхало вчора або сьогодні? Кондуктор їх не перераховує, вірно? От і виходить, що називається сумма бажана, а не дійсна. В зв"язку з цим в Києві збираються виплачувати адресну допомогу пільговикам - 4 грн на день і скасувати пільговий проїзд. Очевидно, порахували, що таким чином зменшать розходи.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1421
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2981
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1038
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1108 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3287 5

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1004

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

840

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1123
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

213
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2401
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1183
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

491
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15110
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7417
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

850
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

413
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

323
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

411
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

697
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1154