Руслан Гусак: Будинок на Січових Стрільців дешевше знести, аніж відреставрувати


Вже другий тиждень серед івано-франківців точаться розмови про подальшу долю аварійного будинку по вулиці Січових Стрільців.

 

Нагадаємо, майже тиждень тому в цьому будинку трапився обвал. На разі, територія навколо будівлі обгороджена ремонтними щитами.

 

А сама справа перебуває на розгляді в обласній прокуратурі. Поки чиновники шукають крайнього, хто ж недогледів критичності ситуації із перекриттям будівлі, вчора своє бачення подальшої долі цієї споруди висловив заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак.

 

На його думку, будинок потрібно знести, адже його відновлення потребує втричі більше коштів. Проте, нову будівлю варто звести із врахуванням усіх архітектурних форм: «На цьому місці слід звести нову будівлю, зберігши архітектурну форму, як це було зроблено з будинками на площі Шептицького».

 

Винна ж у завалі будинку міська влада, яка на думку чиновника, вчасно недогледіла аварійного стану й посилаючись на відсутність коштів не  приклала жодних зусиль для уникнення цієї ситуації.

 

Ще в 2008-2009 році сам Гусак оглядав цей будинок і вже тоді він був у дуже поганому технічному стані.

 

Проте, останнє слово, на його думку, все ж за прокуратурою.

 

Нагадаємо, 11 лютого, близько 19.00 в Івано-Франківську на розі вулиць Січових Стрільців та Чорновола трапився обвал перекриття стелі у двоповерховому будинку (1927 року забудови).

 

 

 

Читайте також до теми:

Представники "Watsons" стверджують, що не причетні до обвалу будинку у Франківську

Прокуратура Івано-Франківська стверджує, що будинок, в якому обвалилося перекриття, тривалий час перебував в аварійному стані

Причини падіння будинку в Івано-Франківську розслідує спеціальна комісія і прокуратура


22.02.2012 2201 3
Коментарі (3)

гість 2012.02.22, 09:44
На сотці першим завалився ляльковий театр - побудували новий будинок який ДУЖЕ вписався в архітектурний ансамбль, другим гармонійним кроком стала блямба, яка закрила вірменську церкву,потім постарався Бойко і біля ратуші дуже вписав з двома лишніми поверхами свій комплекс, а довершила збереження історичного обличчя площі біля ратуші славна чорна скляна "легенда". Але ж цього виявилось недостатньо. Раптово згоріла історична пам"ятка на Василіянок і тепер Балагура там вліпив ще один скляний чорний прищ і так гармонійно приєднав до більш як столітньої споруди монастиря, що аж дух запирає. Висновок такий - в місто понаїхало биків, які дорвались до влади і їм пофіг вигляд міста, вони плюють на його історію, бо воно не їхнє, у них немає спогадів дитинства, прив"язаних до певних місць міста. Гуска також з тих, треба завалити щоб захопити вигідну земельну площу і його Франківськбуд ще щось втулить на кшталт Екстімівського шкляного офісу. Симетричні дві плями будуть на вулиці січових стрільців.
gryc 2012.02.22, 10:57
А пивзавод так уже десятиліття відновлюють, щоб був як у первісному виді, натомість поряд центр торговий вже давно "відновили"
ihor 2012.02.22, 11:51
Останнє слово перед чим? Чому, замість того щоб бігати по прокуратурах і шукати винних щодо долі будинку, ніхто не біжить по "діагноз" і спробу "лікування". Вас всіх що не турбує шснування того чим ви пописуєтесь перед гостями міста? І от знатимете винних, накажете, а далі? Чи хтось зі служб ОДА пропонував якісь практичні кроки у відношенні історичного фонду? Чи є програми обстежень , досліджень, аналізу, проектів порятунку? Наказати і...що? Так є з Палацом Потоцьких, так з броварнею. Половина міста має більше 250 років. Ніщо не вічне. І треба вміти цим фондом користуватись. А щоби стверджувати про знесення (чомусь такі висновки завше щодо "хворих" споруд) потрібно піти до "лікаря" (конструктора, реставратора, історика) і як він скаже так і буде. Некоректно посадовій особі відповідати категорично на вузькі професійні питання. Окрім всього навіть формально така особа повинна стояти на варті закону, в даному випадку "Про охорону культурної спадщини". І робити висновки не приватні а офіційні. А то створюється, власне, таке враження, що влада прагне тільки все руйнувати, а люди ж розумні роблять висновки однозначні - хочуть собі звільнити ділянки. А грошей ніколи не буде. Є така приказка: "Якщо захочеш пса вдарити - патик знайдеш".
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

212
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1502
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2747
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2244
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2322
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6930 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

193

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

489

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1325

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1414
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

441
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

299
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

698
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

186
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26663
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

661
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10599 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

203
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

220
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

527
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

681
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

738