Розстріляй і пануй!

Ну й чого вони домоглися своїми червоними прапорами Білоруського фронту! Було в нас два конфронтаційних свята: 14 жовтня (День УПА) і 7 листопада (день більшовицького перевороту). А 9 травня всі їли шашлики. Причому починаючи ще з першотравня.

 

Рідкі ветерани, що дожили до наших днів і (здебільшого) ті, хто примазався до них ходили собі під пам'ятниками, їли там з польової кухні кашу, слухали привітання президентів. Їм ніхто не заважав, і вони нікого не дратували. Навпаки, місцями в транспорті поступалися. Хіба що у Львові полаються з ветеранами УПА, але й тих усе менше, і вік вже не той, так що масштабних бійок не було. Це на той випадок, якщо хтось усе ще думає, що нинішню істерію влаштували в інтересах ветеранів.

 

І от регіонали затіяли завісити всю Україну радянськими прапорами. У підсумку всім стало не до ветеранів. Всі заповзято стали боротися проти примари комунізму. І таких антиветеранських настроїв, особливо в інтернеті, я, наприклад, не пригадую.

 

І кому це було потрібно? Явно не ветеранам. Справжні ветерани, здебільшого вже вмерли. А при житті на 9 травня збиралися пом'янути своїх, а не марші-паради розводити.

 

Може Януковичу? Але чому тоді він так і не підписав закон, що зобов'язує використовувати «прапор перемоги» у святкуваннях?

 

Головною провокацією став законопроект про прапори, самі прапори, надруковані й розвішані силами регіоналів і бійка у Львові. У Львів, до речі, їхали не з Донбаса, де регіонали усе ще слухаються Януковича, а з Одеси й Криму, де біло-блакитними керують консули й інші дипломатичні представники РФ. У зв'язку із цим був ряд скандалів регіонального значення, коли журналісти, наприклад, помічали генконсула РФ в Одесі, що віддає вказівки координаторам Російського маршу прямо на місці дії, тощо. Так що виникають сумніви: чи керував львівським десантом Янукович, чи то Кремль, через його голову.

 

Останньому бійка у Львові стала гарним приводом для чергових, принизливих для України заяв. Зокрема МЗС Росії заявив, що вимагає покарати всіх винних (природно не тих, хто стріляв, а підстрелених націоналістів) і сподівається на недопущення надалі подібних інцидентів у наших ДВОСТОРОННІХ відносинах.

 

До речі у самій Росії до ініціатив «з низу» по вшануванню пам‘яті ветеранів ставляться більш стримано. Коли вночі в метро розвісили листівки зі Сталіним, то вже на ранок їх заклеїли чи здерли. Бо «несанкціоноване». Лише до українських несанкціонованих Сталінів російське керівництво має великі сентименти. Так само російські поліцейські не захищають і автобуси, що їдуть з Півдня на заборонені судом масові акції. Спробували б вони так у Москву заїхати!

 

Хоча що там Москва! Навіть у себе в Криму ті люди, що несли «велике і червоне» львів’янам, ведуть себе толерантніше. Бо там, бач, кримські татари, які пам‘ятають про депортацію. І раз на рік збирають свою молодь, щоб витерти ноги о червоний прапор, що висить в музеї сучасного кримсько-татарського мистецтва в Бахчисараї. Так аксакали привчають свою молодь до правильного поводження зі спадком тоталітарного минулого.

 

Зважаючи на те, що ряд міністрів уже давно ближче до Кремля, ніж Янукович, не виключено, що й закон про прапор Ідріщєцкой дивізії Білоруського фронту проштовхнули звідти без посередництва президента. Чим явно поставили його в дурацьке становище. Можливо для того, щоб цей «прапор перемоги» став аналогом талліннського пам'ятника воїна-визволителя у наших двосторонніх відносинах. Раз ми самі, по-хорошому, не переносимо нікуди нашу Клепану матір (київську Родіну-мать чи то Мать-побєду, а в народі просто - "бабу", - Фіртка).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Братство


12.05.2011 Андрій Ватолкін 1522 2
Коментарі (2)

порядок 2011.05.14, 01:18
Вірно написав Андрій. Дякую!. Читати недоумкам, котрі виють про "нашідєдиваівалі", "дайтеспокійветеранам" та іншим угодовцям, що, начебто, не знають звідки вітер віє і що цей вітер може нам принести!
Спостерігач 2011.05.16, 01:45
Сумбурно трошки написано, але думка правильна. Нікому окрім самих організаторів таке "святкування" не потрібне. І поки ми будем за прапори чубитись потихеньку зіллють і газотранспорт і нафтогаз і електромережі і Крим... (список ще довгий), проте "вєлікого і нєрушимого" вже не буде бо обдеруть нас так, що і в союз кликати потреби не буде..
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

926
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

743
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1848
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3186
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2524
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2510

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

193

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

704

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

661

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1559
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

322
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

653
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

591
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

301
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

362
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26999
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

813
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19654
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

396
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

374
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

702
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1241 1