Розпочалися зйомки фільму «Віддана» за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія»

У Києві розпочалися зйомки повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана» режисерки Христини Сиволап.

Сюжет фільму заснований на відомому романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами.

Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України. Події фільму розгортаються у Станіславі (нині Івано-Франківськ) кінця XIX – початку ХХ століття, коли місто було частиною Австро-Угорської імперії. На тлі Прекрасної епохи розгортається складна історія двох молодих жінок, служниці Стефанії і панянки Аделі, чиї долі переплелися в нерозривному зв'язку любові, ревнощів, подвійних смислів та таємниць.

«Насамперед, цей фільм про стосунки. Про складний, химерний та дуже чуттєвий світ, у якому існують Стефанія, Аделя та її чоловік Петро, – ділиться своїми думками Маріанна Янушевич, яка виконує у фільмі роль Стефанії. – Історія відбувається майже сторіччя тому, проте порушує досі актуальні для нас питання: кохання, ревнощі, дружба, турбота про близьких, особистісна незалежність та самоідентифікація – усе це прямо-таки вирує на сторінках сценарію. І я сподіваюся, що це буде прекрасний фільм, який побачать якомога більше глядачів».

Перший знімальний день «Відданої» пройшов на студії FILM.UA у павільйоні №2. Спеціально для фільму постановники створили декорації старовинного маєтку, де мешкають головні герої – Стефа, Аделя та Петро. Павільйонні зйомки першого блоку продовжаться до кінця квітня.

«Я дуже щаслива, – розповідає режисерка «Відданої» Христина Сиволап. – Бо на цей момент ми довго чекали. До сьогодні історія існувала лише у нашій уяві, максимум – у розкадровках, тобто не була матеріалізованою. А сьогодні з фантазії вона перейшла у вимір реальності. Нарешті ми можемо не просто уявити Стефу у кімнаті, а побачити на власні очі живу актрису в гримі й костюмі на фоні конкретної локації. Можливо, у цьому і криється магія кіно».

Знімальний процес триватиме до кінця весни. Окрім павільйонних сцен, також заплановані натурні зйомки у Чернівцях та під Києвом. За словами продюсерки фільму Надії Зайончковської, команда витратила на девелопмент проекту понад два роки.

«Це був непростий і довгий шлях, довший ніж у звичайних проектах. Бо наш проект – незвичайний. Він потребував чимало часу, досліджень, постійних пошуків, а ще – супер потужної команди, яка була спроможна прийти до того творчого рішення, яке ви сьогодні бачите. І такі продюсерські зусилля зазвичай передують початку зйомок. Тому зараз я з великою радістю передаю місце у керма творчій групі, та починаю думати про позиціювання, маркетинг, промо та все те, що відбуватиметься, коли фільм буде готовий».

Після першої відзнятої сцени відбулась церемонія розбиття тарілки. У цей момент до творчої групи на майданчику долучилась Вероніка Ясінська, директорка кінопрокатної компанії Вольга Україна, офіційного дистрибутора стрічки в Україні.

«Ми дуже вибіркові щодо прокату українського кіно, але коли нам запропонували долучитись до проекту, ми погодились не вагаючись. Тому що це зрозуміла історія. Зрозуміла глядачу, і зрозуміла нам, як прокатникам. Ми чітко бачимо цільову аудиторію фільму. До того ж, сама історія дуже цікава і колоритна. До сьогодні про ту епоху взагалі не існувало українських фільмів такого вражаючого масштабу, й у цьому сенсі нам завжди хочеться бути першими. Першими, хто відкриє таку історію для українського глядача. Тим паче, працювати з лідерами цього ринку, якими є FILM.UA, – для нас честь».

Ще до початку знімального блоку, наприкінці березня був презентований перший тизер стрічки. Менше ніж за місяць промо-кампанія тизера охопила більше мільйона користувачів соціальних мереж. Він також потрапив до активної ротації в українських кінотеатрах, де, за словами дистрибутора, був переглянутий понад 150 тисяч разів.

Нагадаємо, головні ролі у фільмі виконають Маріанна Янушевич, Алеся Романова та франківський актор Роман Луцький.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Фотогалерея


18.04.2019 2369
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1321
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1670 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2457
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2300 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7548
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15263 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

324

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1045

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1109

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1895
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

287
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

662
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

903
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3131
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

924
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1956
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1009
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35160 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

272
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

487
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

634
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

951