Роман Ткач: «В існуючому хаосі відкривати двері ринкові землі з 1 січня 2012 року - передчасно»

 

 

Кореспондент «Фіртки» звернувся до народного депутата України, Секретаря Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Романа Ткача з проханням прокоментувати ситуацію щодо можливого введення в наступному році ринку землі в Україні:

 

 - Романе Володимировичу, ви як свого часу лобіст введення ринку землі та автор багатьох земельних законів як можете прокоментувати поточну ситуацію по реформуванню земельних відносин в Україні?

- 17-го листопада Верховною Радою України були розглянуті всі три зареєстровані законопроекти «Про ринок землі». За результатами розгляду було прийнято рішення два законопроекти за авторством народних депутатів відхилити, а Кабмінівську редакцію законопроекту відправити на доопрацювання в Комітет. Було задекларовано, що для доопрацювання проекту закону буде створена робоча група фахівців. 

І є така інформація, що нова редакція законопроекту має бути розроблена групою та вийти з Комітету для її розгляду Верховною Радою України у повторному першому читанні вже у перший пленарний тиждень грудня.

 

- То це буде добре чи погано, на вашу думку?

- Ми мусимо розуміти, що самим законом ринок землі не введеться. Повинні бути створені інститути ринку землі, а наразі не створено нічого.

 

- Про що саме йдеться? Які необхідні інституції?

- До 1 січня 2012 року в Україні згідно із Земельним кодексом України діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Я зараз нагадую депутатам-регіоналам, що якщо вони введуть ринок з 1 січня 2012 року – то вони «не почують» свого Президента. В Щорічному посланні до Верховної Ради України, яке було проголошено на початку цієї сесії, Президент чітко наголосив, що мораторій може бути скасований з 1 січня 2013 року та перерахував, що для скасування мораторію необхідно реалізувати. Президентом названо близько 10-ти законів, які необхідно прийняти та десяток завдань, які необхідно виконати. Однак, завдання не виконані, закони не розроблені.

 

 - А що станеться, якщо все-таки вольовим рішенням ринок сільськогосподарських земель з початку наступного року буде введено?

- Почнеться хаос – цього я найбільше боюся.

В чому хаос? В ЗМІ вже з’являються різні «експертні» оцінки щодо цін на землю. Так, є базові ціни, але на ринку ціна формується тільки попитом і пропозицією.

Друге. В державі не налагоджена ні система кадастру, ні система реєстрації прав. Не можна продавати те, що не обліковано, не розроблений механізм продажу, відповідні інституції. Якщо всього цього не буде, а буде просто вольове рішення, то про ніякий державний захист права власності на землю, гарантований людям Конституцією України, мова вестися не може.

Однак, є ще надія, що термін введення в дію ринку відкладуть та пропишуть в законі поетапність його введення в дію.

 

 - Але, очевидно, що є група у владі, у Верхавній Раді, яка дуже спішить з введенням ринку?

- Чого вони поспішають? Важко зрозуміти. Можливо, хтось в цих умовах невизначеності має майновий інтерес, бажаючи скупити за копійки землю. Можливо, є психологічний якийсь страх перед Президентом, бо він пообіцяв на зустрічах з аграріями ввести ринок землі, а  для його повноцінного введення на сьогодні фактично ще нічого не зроблено, а за місяць-два їх запитають про результати. Підганяти їх може і страх…

 

 


24.11.2011 2293 1
Коментарі (1)

Василь І. 2011.11.25, 00:03
Дивно якось виходить. Тоді він лоббіював ринок земель. Тепер, начебто, проти. Причім, якось не дуже вмотивовано(переконливо).Запропонують посаду глави ОДА і забарвлення міркувань Ткача зміниться. Кардинально. Свіжий приклад. Голосування за новий виборчий закон. Ткач - за. Підтримав партію влади. Ось так.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5261
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1047
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

601
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5587
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1508
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1371

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

439

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1265

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1093

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1000
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

331
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

359
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1323
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

409
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

670
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5719
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

422
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

290
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

633 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1075
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

931