Рекорди прикарпатських стронгменів

П’ять років років тому реєстраційна служба Головного управління юстиції в області зареєструвала обласний осередок федерації стронрмену, а його головою став наш земляк Назарій Павлів, який тоді ще активно брав участь у змаганнях «Богатирські ігри».

 

— Пане Назарію, з чого усе починалося?

— Все починалося з нашого земляка, мого колеги, а тепер почесного президента Всеукраїнської федерації стронрмену Василя Вірастюка. Саме завдяки його перемогам у змаганнях «Богатирських ігор», які в 2000-х роках досить часто транслювало телебачення, багато хто з українських хлопців, беручи приклад з Василя Вірастюка, теж хотів стати сильним і змогти легко підіймати вантажі чи тягнути автомобіль. 

Відтоді богатирський спорт в Україні почав набувати популярності. Вірастюк і старші богатирі розуміли, що рано чи пізно на зміну їхньому поколінню прийдуть молоді хлопці. Для пришвидшення цього процесу у 2010 році було зорганізовано телепроект «Народний богатир», що знімав і транслював телеканал «Тоніс». Задум полягав у тому, щоб серед охочих з усієї України відібрати найкращих і найперспективніших атлетів. Я теж тоді взяв участь у відборі. Він проходив у м. ірпіні на Київщині, а фінальна частина змагань — у нашій області, в Калуші та Івано-Франківську. Я став фіналістом і бронзовим призером (в команді) у першому українському спорт-шоу «Народний богатир». На той час велика кількість учасників на змаганнях представляла майже всі області України. Тоді і було вирішено створити обласні осередки федерації. Я погодився на пропозицію очолити Івано-Франківську обласну федерацію стронрмену.

 

— Що вдалося за п’ять років діяльності?

— Перш за все кількість членів обласної федерації зростала з кожним роком. У багатьох хлопців було бажання тренуватися, змагатися і досягати успіху. Тренуємося ми з хлопцями у манежі коледжу фізичного виховання безплатно, за що окремо вдячний директорові коледжу Любомирові Пасічняку. Весь мій богатирський інвентар теж там. За ці роки, з появою нових хлопців, які долучились до нашої обласної федерації, зросла потреба і в додатковому спортивному інвентарю. Його нам частково допомогла придбати влада Івано-Франківська на чолі з міським головою Русланом Марцінківим.

За ці п’ять років є досягнення і в спортивних результатах. Особисто мені вдалося встановити декілька силових рекордів, а двоє інших місцевих атлетів були призерами чемпіонату України зі стронрмену у своїх вагових категоріях: у 2014 році Василь Неміш — 3-тє місце (до 95 кг), у 2015-му Юрій Хімчак — 1-ше місце (до  95 кг). Досить високі результати сьогодні показує і Роман Шмигельський. До речі, 2016 року він з Василем Немішем стали бронзовими призерами в командному чемпіонаті України зі стронрмену. Гідну конкуренцію складає хлопцям наш колега Володимир Пиндус, але, на жаль, через травму він вибув зі змагального процесу в цьому сезоні.

 

— Розкажіть про самі богатирські змагання.

— Традиційними стали богатирські турніри у центрі Івано-Франківська, які збирають повну площу чи майдан глядачів. Нас із богатирями на свята також запрошують в різні райони нашої області. З богатирськими турнірами побували в Галичі, Долині, Бурштині, на Рожнятівщині, Тлумаччині, Коломийщині та Богородчанщині.

Що стосується організаційних моментів, то це також досить вагома складова, щоб турнір відбувся. Як голова федерації, я завжди стараюся всі організаційні моменти взяти під свою відповідальність: залучення спонсорів, отримання дозволів на проведення спортивного заходу в центральній частині міста, доставка богатирського інвентарю, розкладання змагального майданчика, екіпірування богатирів, нагородна атрибутикаѕ Про все потрібно пам’ятати та зорганізувати так, щоб змагання пройшли на найвищому рівні. Крім того, під час спортивних дійств залучаємо глядачів — охочим пропонуємо випробувати свої сили. Обов’язково пам’ятаємо і про дітей, де для них також передбачено змагальний конкурс, ну і, звичайно, призи для усіх.

Наші турніри популярні, адже на них на запрошення залюбки приїжджають і богатирі з інших областей.

 

— Вас часто можна бачити як суддю на змаганнях богатирів. З чим це пов’язано?

— Це справді так. Після Революції гідності я погодився долучитися до команди нового керівника управління молоді і спорту облдержадміністрації з бажанням посприяти розвиткові спорту в нашій області. Оскільки робота на такій відповідальній посаді, як заступник начальника управління, забирала багато часу робочого і вихідного, то я відлучився від своїх інтенсивних спортивних тренувань. Також давня травма плеча дає про себе знати. Але оскільки я є суддею національної категорії зі стронрмену, то суджу і чемпіонати України, і богатирські турніри місцевого рівня.

 

— Також відомо, що ви частий гість у школах. Чи має це стосунок до федерації стронрмену?

— Мета моїх візитів у школи — популяризація спорту та здорового способу життя серед дітей. Я розповідаю учням, якими видами спорту займався, при цьому наголошую, що спорт різноманітний і багатогранний, і є дуже багато різних видів, які можна собі обрати. Головне — щоб було бажання займатися. Мова заходить і про шкідливість для організму тютюнопаління, алкоголізму та вживання наркотиків.

Візити до шкіл фінансово затратні. Я дітям демонструю різні силові елементи на речах одноразового використання (грілка, арматура, календар і т. п.), які потрібно купити. Також проводжу спортивно-змагальні конкурси серед хлопців та дівчат, де переможці отримують медалі, грамоти, призи, різну поліграфію, а школа — м’ячі. Буваю не лише в івано-франківських, а й у сільських школах нашої області...

Приємно, що є підтримка з міського бюджету. Щодо обласного бюджету, то не хочу нікого образити, але хотілось би кращої підтримки звідти, адже все це задля дітей, за якими наше майбутнє, а саме: здорова і сильна нація. 

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, Галичина


29.12.2017 5833 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9186 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1634
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1516
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2548
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4312
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3061

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

868

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1285

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2212
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1550
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1308
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1078
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

422
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

505
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1715
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1615 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20202
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

176
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

538 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

583
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

928