Продовжують традицію сім'ї Яворських: як у Зарічанському ліцеї займаються волонтерством (ФОТО)

У Зарічанському ліцеї імені Володимира Яворського, що на Івано-Франківщині, навчається понад 400 дітей.

Як розповіли журналістці Фіртки під час престуру восьмого квітня, освіта в селі Заріччя почалася багато років тому з маленької школи, в якій навчалися перші учні.

"Це було ремісниче село, в якому жили й працювали будівельники — село з будівничим духом. Згодом з’явилася стара школа, якій сьогодні вже понад 100 років", — каже директорка ліцею Мирослава Северилова.

Як підкреслює директорка, цікавим є те, що в 1967 році побудували ще одну невелику школу, а у 2000 році — добудували сучасний навчальний корпус. Його звели за унікальним проєктом, аналогів якому в Україні практично немає. Це була реконструкція чинного закладу.

"Особливо цікавою є історія фінансування будівництва. Це були важкі часи для України. Проте допомога надійшла від вихідців із нашого села, які в 1940-х роках емігрували до Канади, рятуючись від переслідувань НКВС.

Анна-Любов Яворська, яка тоді виїхала з села, вийшла заміж за Осипа Яворського. У них народився єдиний син — Володимир Яворський. Після того, як Володимир помер від тяжкої хвороби, його батьки вирішили зробити добру справу на його честь.

Вони обрали саме будівництво школи, щоб увіковічити пам'ять про свого сина. Також Анна-Любов стала ініціаторкою стипендій для кращих учнів. Щороку учні-випускники, які мали високі досягнення в навчанні та були активними учасниками шкільного життя, отримували по сто канадських доларів. Ця традиція тривала до її смерті".

У 2000 році за благодійні кошти в розмірі близько 350 тисяч канадських доларів з'явився сучасний корпус нашого закладу. Будівництво тривало всього два роки, багато робіт виконували місцеві жителі на волонтерських засадах. Це справжня школа меценатства.

"Сьогодні наш заклад продовжує традиції волонтерства. У складні для України часи педагогічний колектив активно долучається до допомоги військовим. Ми шили жилети, плели маскувальні сітки, готували смаколики, збирали й комплектували медичні аптечки, передавали подарунки на фронт.

Одна з найбільших акцій — це подарункові ящики до Різдва для наших воїнів, щоб кожен відчув нашу підтримку. До Великодня ми також готуємо допомогу: збираємо кошти, продукти, передаємо подарунки через церковні громади".

У закладі сьогодні навчається 407 учнів. Загальна проєктна потужність школи — 660 учнів. Частина дітей навчається за екстернатною та сімейною формами, оскільки багато родин виїхали за кордон.

"Маємо також меморіальну дошку, присвячену Любомиру Жовніровичу — нашому колезі, який працював учителем музики, а згодом загинув, захищаючи Україну. Це був молодий чоловік, у розквіті сил", — уточнила Мирослава Северилова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1166
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1972
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3486
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2383 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5182
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

926
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2