Про вибори в США. Погляд з Америки

Про вибори в США. Погляд з Америки (Лос-Анджелес, Каліфорнія).
Я добре розбираюсь в українській політиці. В американській поки що - дуже поверхово. Тому не варто сприймати цей текст за істину, це просто спостереження.
- Байден дуже старий і більшість впевнені, що реально керуватиме віце-президент Харріс. На мою думку, керуватимуть Сенат та Конгрес, як це було останні чотири роки.
- Всі провідні телеканали та знаменитості підтримували демократів та їх кандидатів (Клінтон та Байдена). За Трампа тільки FOX та Kanye West свого часу. Взагалі, свобода слова в Америці є, але якщо ти тільки дивишся телебачення, то достовірної інформації не отримаєш від слова “зовсім”.
- Трампа або люблять і реально від нього фанатіють, або щиро його ненавидять. Байден не викликає ніяких почуттів ні з боку демократів ні збоку республіканців. Він більше 50-ти років в політиці, хоча і з позитивним бекграундом.
- Система виборів абсолютно несправедлива. Голосування не показує реальної підтримки і більше зводиться до виграшу в тих штатах, де немає явного лідера. Для прикладу. Якщо я із Каліфорнії хотів би проголосувати за Трампа, то мій голос на 99.9% не враховується, так як тут більшість в демократів. А в тій же Флориді мій голос мега важливий. Також несправедливим є кількість голосів від штату. Якщо взяти якийсь Rhode island чи Delaware, які мають по мільйону населення, то їх голос в 10-ть разів важливіший за голоса будь-якого жителя великого штату.
- Основна фішка Трампа це боротьба за бюрократію. І не тільки на місцевому рівні, де бюрократія просто мозок виїдає, кажу з власного досвіду. Тут питання те, що демократи та республіканці в Конгресі та Сенаті не змінюються з дев'яностих. Трамп дуже добре зіграв на цьому, люди втомилися від одних і тих самих політиків. А тут нова людина з новим підходом.
- Основна фішка Байдена це посил об'єднати країну та більший соціальний захист (хтось це називає соціалізмом). Об'єднати країну і справді потрібно, такого протистояння, як зараз не було уже давно.
- З одного боку Трамп своєю риторикою постійно ділив Америку. З іншого боку протести та погроми були підтримані демократами для перемоги на виборах і вони таки перемогли. Але той негатив, який вони викликали в сторону афро-американців, не вийде забути ще багато років.
- За Байдена голосують великі міста, афро-американці, латиноамериканці, молодь, люди з прогресивними поглядами. Також люди з низьким достатком.
- За Трампа - селяни, білі, люди старшого віку, консервативних поглядів. Достаток середній та вище середнього.
- Українці та й, взагалі, практично всі “руськоязичні” за Трампа. При цьому мотивація у всіх різна. Комусь подобається його критика протестів, відношення до пандемії, “твердая рука”, дружба з Путіним, економічна війна з Китаєм, ріст економіки, несистемність ітд.
- В прихильників Байдена основний аргумент один, тільки щоб не Трамп. І в цьому насправді є глибокий сенс.
- Всі основні рішення приймає Палата представників (Конгрес) та Сенат. Зараз Сенат в республіканців, а Конгрес в демократів. Вони завжди мають домовлятися між собою, щоб прийняти будь-яке рішення. Тому вплив президента дуже сильно переоцінений.
ЗА КОГО Б Я ГОЛОСУВАВ, ЯКЩО Б МАВ ПРАВО ГОЛОСУ?
Якщо взяти з позиції, що по американських міркам я “ніщеброд”, я живу в демократичному штаті, я за імміграцію, рівність людей, екологію та мені небайдуже майбутнє України - то мій вибір Байден.
Якщо глянути з позиції, що я колись буду середнім класом, мені не подобається бардак, який влаштували демократи в Каліфорнії та їхня підтримка протестів, я керуюсь тим, що інтереси США в першу чергу - тоді це Трамп.
Але будь-який вибір тут був би не за, а проти. Я не відчуваю симпатії до жодного кандидата.


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

566
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1750 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1088 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11326 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

681
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2908
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4409
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18404
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

259
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736