Про вибори в США. Погляд з Америки

Про вибори в США. Погляд з Америки (Лос-Анджелес, Каліфорнія).
Я добре розбираюсь в українській політиці. В американській поки що - дуже поверхово. Тому не варто сприймати цей текст за істину, це просто спостереження.
- Байден дуже старий і більшість впевнені, що реально керуватиме віце-президент Харріс. На мою думку, керуватимуть Сенат та Конгрес, як це було останні чотири роки.
- Всі провідні телеканали та знаменитості підтримували демократів та їх кандидатів (Клінтон та Байдена). За Трампа тільки FOX та Kanye West свого часу. Взагалі, свобода слова в Америці є, але якщо ти тільки дивишся телебачення, то достовірної інформації не отримаєш від слова “зовсім”.
- Трампа або люблять і реально від нього фанатіють, або щиро його ненавидять. Байден не викликає ніяких почуттів ні з боку демократів ні збоку республіканців. Він більше 50-ти років в політиці, хоча і з позитивним бекграундом.
- Система виборів абсолютно несправедлива. Голосування не показує реальної підтримки і більше зводиться до виграшу в тих штатах, де немає явного лідера. Для прикладу. Якщо я із Каліфорнії хотів би проголосувати за Трампа, то мій голос на 99.9% не враховується, так як тут більшість в демократів. А в тій же Флориді мій голос мега важливий. Також несправедливим є кількість голосів від штату. Якщо взяти якийсь Rhode island чи Delaware, які мають по мільйону населення, то їх голос в 10-ть разів важливіший за голоса будь-якого жителя великого штату.
- Основна фішка Трампа це боротьба за бюрократію. І не тільки на місцевому рівні, де бюрократія просто мозок виїдає, кажу з власного досвіду. Тут питання те, що демократи та республіканці в Конгресі та Сенаті не змінюються з дев'яностих. Трамп дуже добре зіграв на цьому, люди втомилися від одних і тих самих політиків. А тут нова людина з новим підходом.
- Основна фішка Байдена це посил об'єднати країну та більший соціальний захист (хтось це називає соціалізмом). Об'єднати країну і справді потрібно, такого протистояння, як зараз не було уже давно.
- З одного боку Трамп своєю риторикою постійно ділив Америку. З іншого боку протести та погроми були підтримані демократами для перемоги на виборах і вони таки перемогли. Але той негатив, який вони викликали в сторону афро-американців, не вийде забути ще багато років.
- За Байдена голосують великі міста, афро-американці, латиноамериканці, молодь, люди з прогресивними поглядами. Також люди з низьким достатком.
- За Трампа - селяни, білі, люди старшого віку, консервативних поглядів. Достаток середній та вище середнього.
- Українці та й, взагалі, практично всі “руськоязичні” за Трампа. При цьому мотивація у всіх різна. Комусь подобається його критика протестів, відношення до пандемії, “твердая рука”, дружба з Путіним, економічна війна з Китаєм, ріст економіки, несистемність ітд.
- В прихильників Байдена основний аргумент один, тільки щоб не Трамп. І в цьому насправді є глибокий сенс.
- Всі основні рішення приймає Палата представників (Конгрес) та Сенат. Зараз Сенат в республіканців, а Конгрес в демократів. Вони завжди мають домовлятися між собою, щоб прийняти будь-яке рішення. Тому вплив президента дуже сильно переоцінений.
ЗА КОГО Б Я ГОЛОСУВАВ, ЯКЩО Б МАВ ПРАВО ГОЛОСУ?
Якщо взяти з позиції, що по американських міркам я “ніщеброд”, я живу в демократичному штаті, я за імміграцію, рівність людей, екологію та мені небайдуже майбутнє України - то мій вибір Байден.
Якщо глянути з позиції, що я колись буду середнім класом, мені не подобається бардак, який влаштували демократи в Каліфорнії та їхня підтримка протестів, я керуюсь тим, що інтереси США в першу чергу - тоді це Трамп.
Але будь-який вибір тут був би не за, а проти. Я не відчуваю симпатії до жодного кандидата.


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

973
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1115
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2