Про актуальне та цікаве: книжкова рубрика від Фіртки

Привіт, друзі. Сьогодні з цієї статті у нас з вами почнеться цікава і досить довга подорож у світ книжок, коміксів та інших літературних новинок. Щотижня в цей же час, читайте про актуальне та цікаве від літературного оглядача «Фіртки» — Остапа Микитюка.


Що ж, зважаючи, що це дебют такого формату, то і почну свій огляд по-особливому. А саме з графічного роману «Все це триватиме далі» і по суті творчої колаборації письменниці, радіоведучої та бізнесвумен Анни Санден і художниці Віри Кордоби, що зовсім нещодавно з’явився у львівському інді-видавництві UACOMIX.

«Все це триватиме далі» - це не класичний комікс на кшталт супергероїчних коміксів Marvel та DC. Це дуже глибока історія, це оголений нерв, це силуети просякнуті болем, любов’ю, самотністю, щирістю, дитячою невинністю й дорослим цинізмом. Графічний роман Анни Санден зачіпає багато тем про які не говорять в суспільстві, а інколи не говорять про це навіть з самим собою: заміщення, покинутість, гіперопіка чи її відсутність взагалі, батьківство, пошук любові до когось і самого себе, зрештою самотність і прийняття…життя, як воно є. «Все це триватиме далі» лірична та в той самий час життєствердна історія жінки, яка не збирається здаватись, а обирає жити й бути щасливою наперекір всьому.


На другому місці добірки книжка, чи то пак книжечка, яка свого часу наробила стільки шуму і викликала тонни праведного гніву, що страшно згадувати. Це невинна дитяча історія від української письменниці Лариси Денисенко — «Майя та її мами», що з’явилась у такому ж невинному видавництві «Видавництво». Невинна, саме так, навіть не зважаючи на назву.

«Майя та її мами» це знайомство з маленькою й тендітною дівчинкою, що починає вчитись у четвертому класі. Впродовж книжки вона розповідає про себе, свої вподобання та однокласників. Ця книжка, на мою скромну думку, вчить нас приймати й розуміти різноманіття, поважати одне одного та чужу думку, але найголовніше — вона вчить любити!


Третьою книжкою став роман одного з фронтменів гурту ТНМК, а тепер і письменника Олександра Фоззі Сидоренка — «Червоні хащі», який виданий у Видавництві Старого Лева. Цей роман, як і усі інші книжки у цій добірці, зачіпає важливі та мало проговорювані в суспільстві теми. «Червоні хащі» — про старість, про дружбу, про безвихідь і неймовірну силу.

В центрі сюжету спершу з’являється особиста драма пенсіонера Богдана Васильовича Ковтуна. Життя склалося так, що він опинився у геріатричному пансіонаті поблизу хутора Червоні Хащі. Весь світ наче обернувся проти нього. Все втратило сенс. Але доля зводить його з трьома абсолютно не схожими одне на одного дідуганами, які «відсиділи» там вже не один рік і практично змирились зі станом речей. Здавалося б, що тут може бути цікавого? Виявляється може! Фоззі неймовірно тонко передає душевні переживання людини похилого віку, вдало змішуючи це з ностальгією за 2000-ми та відбірним тонким гумором.


Четвертою сходинкою добірки став другий роман молодої україно-німецької письменниці Ксенії Фукс«12 сезонів жінки», який з'явився у чудовому чернівецькому видавництві «21». Роман попри пандемію вже встиг побувати з презентаціями у двох країнах, відвідати книжковий фестиваль у Запоріжжі й навіть втрапити у довгий список престижної премії «Книжка Року ВВС-2020». До слова, дебютний роман Ксенії також потрапив у списки премії ВВС (але про це якось наступного разу).

«12 сезонів жінки» — це маніфест! Ксенія Фукс у 12 оповіданнях зуміла зачепити багато суспільно важливих тем, багато з яких й досі, у сучасному суспільстві, в Україні, залишаються за бортом обговорень: анорексія, депресії, посттравматичний синдром, булінг, насильство у сім’ї, фемінізм, сексуальність, сексуальна орієнтація, зрештою, дружба та любов. Ця книжка, 12 неймовірно пронизливих, часом дуже відвертих і  болючих дівчат. Які, так само як і мільйони інших дівчаток, дівчат та жінок по всій країні, потребують любові, підтримки та розуміння.


І на цій ноті, друзі, кажу вам — до зустрічі рівно за тиждень)


13.11.2020 4505
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

927
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5417 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1779
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1770
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2926
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2540

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

472

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1683

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2420

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3153
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

239
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

798
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

987
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

554
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

723
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16210
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3084
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

401
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

130
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1198
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1057 2