Притча про білий мармур

 

Багато років тому йшов пустельною дорогою юнак. Він пішов з країни за рішенням старійшин. У своїй країні Він був чудовим майстром, бідним, але талановитим. Від його виробів скупий ставав щедрішим, похмурий - привітнішим, некрасива жінка -красунею.

Але мудрі старійшини знали, що тільки страждання, праця і далекі мандри перетворюють майстра в справжнього митця. Тому і влаштували юнакові випробування: знайти в далеких краях білий мармур, вирізьбити із нього статую коханої дівчини, тільки тоді юнакові дозволялось повернутися додому і взяти шлюб із коханою. Після довгих мандрів юнак знайшов в горах брилу білого мармуру. Але в нього не було різця і він звернувся до коваля. Той виставив умову: за різець ріквідпрацювати підручним у кузні або із мармуру зробити ошийник для собаки. Юнак вирішив, що рік - це дуже довго, і зробив ошийник. Отримавши різець, майстер заходився виточувати образ своєї Коханої.

Але без натурщиці лінії жіночого тіла втілити не вдавалось. Хлопець звернувся до дівчини, схожої на Кохану. В неї також була умова: юнак мав стати її служником або хоч ненадовго покохати її. Майстер погребував роботою служника, але згодився покохати дівчину, а вона стала його натурщицею. І ось настав день, коли постать Коханої була вже готова, але на той час юнак забув її обличчя.

Майстер звернувся до Правителя тієї країни, тому що вважав, що з помічниками і майстернею робота буде просуватися краще. Правитель дав йому найкращу майстерню і умілих помічників, пообіцяв багатство і почесті за умови, що юнак спочатку зробить погруддя Правителя. Майстер погодився, став жити у розкошах і керувати помічниками, які із брили білого мармуру різьбили погруддя. Коли роботу було скінчено, юнак глянув - і жахнувся: Погруддя було виконано без іскри Натхнення. Правитель тим часом помер, юнак одержав замовлення на погруддя нового Правителя… Коли ж майстер прийшов у свою майстерню, він раптом загадав усе: свою далеку Кохану, мудрих старійшин. Але чарівний білий мармур був увесь витрачений, а натхнення покинуло юнака. І майстер зрозумів, що втратив те, заради чого варто жити.

Юнак зрозумів, що назавжди втратив те, заради чого було варто жити - натхнення. Собачий ошийник із найціннішого матеріалу ніколи не зробить скупого добрішим, натурниця не замінить образу Коханої, погруддя несправедливого Правителя, яке не осяяла іскра натхнення майстра, відправлять на смітник. Люди забудуть навіть ім’я митця, який марно розтратив свій талант, не встояв перед звабами, зберіг свої руки білими, але втратив гаряче серце і можливість зробити брехуна справедливим, похмурого - усміхненим, найнепривабливішу жінку - чарівною. Юнак не витримав життєвих випробувань, не остеріг себе від спокус легкого життя у розкоші і розвагах.

Його торбинка колись була повна бідності, а зараз наповнилася червінцями, і він уже не зможе легко закинути її за плечі, щоб знову іти по світу, шукати білий” мармур, творити, робити життя людей радіснішим. Не страх, а відчай охвпив юнака від того, що він уже ніколи не зможе повернутися до своєї домівки, не зустріне рідних людей, не загляне в очі Коханої…


04.02.2013 9709 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1062
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

872
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2004
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3372
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2615
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2614

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

352

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

795

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

754

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1712
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

797
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

776
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

425
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

456
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27112
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

901
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19746
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

506
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

462
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

789
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1516 5