Прикарпатцям радять, як запобігти харчовим отруєнням під час Різдвяних свят

 
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує краянам: під час підготовки та проведення Різдвяних свят зростає небезпека виникнення харчових отруєнь, що обумовлено приготуванням різноманітних страв та великою кількістю гостей.
 

Більшість групових інфекційних захворювань та отруєнь виникають саме після проведення масових святкувань - весіль, ювілеїв, випускних вечорів тощо.

 

Серед групових інфекційних захворювань, які найчастіше зустрічаються – це сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіти, харчові токсикоінфекції та ротавірусна інфекція. Збудниками цих хвороб є мікроби та ротавіруси, які потрапляють на різні об’єкти навколишнього середовища.

 

Механізм передачі шлунково-кишкових інфекцій – фекально-оральний, тобто збудник може потрапити в організм людини із зараженими харчовими продуктами, з водою, а може потрапити контактним шляхом – через забруднені руки, предмети побуту, тощо. Одними із причин виникнення масових кишкових захворювань є порушення технології приготування страв, не витримування температурних режимів при зберіганні готових страв, продукції, що швидко псується (кондитерські та кулінарні вироби, молочні продукти, тощо), не дотримання товарного сусідства при зберіганні готової та сирої продукції.

 

При закупівлі продуктів для приготування страв, покупці не цікавляться супровідними документами, які засвідчують їх безпечність та якість.

 

За рахунок значної забрудненості харчових продуктів чи води збудниками інфекційних захворювань кишкової групи або наявності в значній кількості їхніх токсинів, захворювання може проходити у важкій клінічній формі, що потребує проведення інтенсивної терапії.

 

При виникненні підозри на гостру кишкову інфекцію, основними ознаками якої є нудота, блювання, біль у животі, загальна слабкість, підвищення температури тіла, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, не гаючи час на самолікування.

 

Пам’ятайте! Самолікування може ускладнити Ваш стан та привести до небажаних наслідків.  

 

У минулому році в нашій області зареєстровано три випадки групових захворювань на кишкові інфекції, в яких постраждало 74 особи, в тому числі 43 дитини.

 

З метою профілактики виникнення інфекційних захворювань та харчових отруєнь і мінімізації наслідків епідемічних ускладнень головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендує:

 

- для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;

- не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, обов’язково звертати увагу на умови їх зберігання та не допускати споживання у випадку закінчення терміну придатності або при найменшій підозрі щодо їх якості;

- не залишати готові страви без охолодження довше двох годин;

- перед приготуванням їжі та перед її вживанням, після відвідування туалету, обов’язково мити руки з милом;

- закупку та використання сировини для виготовлення страв, готових продуктів харчування проводити виключно при наявності на них супровідних документів, що засвідчують їх безпечність та якість, які повинні надаватися в місцях продажу продукції;

- не використовувати для виготовлення страв яйця домашньої водоплавної птиці та сметану, виготовлену в домашніх умовах;

- не допускати сумісне зберігання сировини та готової продукції в одному холодильнику.


04.01.2018 2605 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

792
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2345
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2039
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2059
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6248 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2349 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

224

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1043

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1027

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1296
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

143
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

511
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1974
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26401
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

460
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10378 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

316
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

468
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

542
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1481