Прикарпаття готується до Міжнародного гуцульського фестивалю

Минулого тижня у малому залі Рожнятівської РДА провели нараду з питань соціально-економічного розвитку Косівщини, зокрема з питань туризму, акцентуючи увагу на підготовці району до Міжнародного гуцульського фестивалю.

 

На відкритому засіданні зібралися представники від влади – голова районної ради Андрій Клуб, депутати районної ради – голова комісії з питань соціально-економічного розвитку та інвестицій Руслан Присяжний, його заступник Богдан Чепига, голова комісії з питань туризму Володимир Марчук, а також начальник Косівської ДПІ Оксана Мельниченко, голова громадської ради при ДПІ Володимир Василовський і підприємці.

 

Передовсім, мову вели про представлення нашого краю як туристично-культурного, такого, що зацікавить і туристів-українців, й іноземців. Як сказав Андрій Клуб: «Сьогодні одним із завдань депутатського корпусу є й створення умов для підприємців, для їхньої реалізації». Саме тому, для початку, організували зустріч з підприємцями, щоб обговорити головне питання засідання – видання оновленого буклету «Туристична Косівщина», який повинен містити інформацію про більшість туристично-відпочинкових закладів району. Це, на думку влади, дало б можливість підприємцям взяти активну участь у підготовці до фестивалю. Та серед більшості запрошених у залі сиділи одиниці. У чому справа? – запитували.

Були версії різні, найперше спадало на думку – підприємці певною мірою бояться брати участь у таких нарадах, в іншому випадку – за браком часу чи не поінформованості. Такої думки дотримувалася й начальник ДПІ у Косівському районі О.Мельниченко. Вона наголосила, що на сьогодні випадає гарна нагода започаткувати добру справу – об’єднати туристичний бізнес і туристичну галузь  справді у одне русло.

Щодо ДПІ, то працівники цієї установи готові долучитися до такої «акції» у доброму розумінні цього слова, адже метою податкової інспекції є насамперед створення зворотного взаєморозуміння.

 

Що ж до буклету «Туристична Косівщина», свою думку висловив голова комісії з питань соціального розвитку Руслан Присяжний: «Ми хочемо, щоб у цій брошурці були представлені не лише окремі туристичні заклади, бази відпочинку, садиби тощо, а всі, що розташовані на території нашого району.Також сьогодні існує вже можливість розмістити інформації про них на усіх сайтах населених пунктів. Щодо туристичного бізнесу, то проблема, мабуть, у тому, що кожен вважає один другого своїм конкурентом. Гадаю, тут швидше потрібно один одного доповнити. Так, якщо в когось є басейн, то в іншого можна покататися на конях, а не конкурувати. Це все комплексно могло б створити добрий «продукт».

 

Також на  нараді порушили чимало проблемних питань, зокрема: Чому і досі на Косівщині не працює потужний інформаційний центр? Чи працюють громадські організації з туризму? Чому постійно говорять про Шешори, Яремче, а про Косів забувають? Чому наш край давним-давно програв усі свої пріоритети, для прикладу, зимовий туризм? Чи допоможуть такі буклети, як «Туристична Косівщина» вирішити одну з основних проблем – що робити туристові на другий-третій день після приїзду? і т.д. І дійшли остаточного висновку, що нам сьогодні понад усе потрібно зробити потужну рекламу, а якщо вже робити другорядні речі, то принаймні якісно та професійно.

 

Та все ж на засіданні дійшли висновку, що, як-не-як, а перший крок назустріч один одному вже зроблено, крім того у практичній площині, де спробували об’єднати зусилля три сильні «партнери» - влада, податкова інспекція і підприємці.

Але всі намагання обговорити пропозиції підприємців щодо розвитку туризму в районі і підняття цієї галузі на значно вищі рівні поки що частково залишилися не зовсім виправданими, адже, щоб остаточно вирішити, що ліпше для туриста - буклет чи біґборд - питання спірне, бо на нараді свою думку висловили поки що найвідважніші. А час, на жаль, не зупинити, фестиваль от-от розпочнеться, тому «Туристичну Косівщину» планують все-таки видати, і якщо не для всіх зацікавлених у цьому осіб, то хоча б для запрошених поважних гостей.

 

Тож підприємцям не можна зволікати і нарешті зібратися у більшому складі, щоб якомога швидше вирішити всі питання щодо туристичного розвитку Косівщини, об’єднати зусилля для того, щоб наш район став цікавим для туриста з усіх боків. Щоб нарешті мова йшла не про так звану конкуренцію, про яку не раз згадували на засіданні, адже насправді вона тут ні до чого, бо що б там не казали, а споконвіків зрозумілим стає одне -- на кожен товар є свій покупець, і погодьтеся, що в туристичному бізнесі, без сумніву, так само.


12.08.2011 2427 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

348
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13904 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1593
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

880
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6164
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1732

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

648

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1475

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1284

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1174
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

529
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

668
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1587
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

610
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

895
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5932
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13704
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

263
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

560
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

493
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

803 2