Прикарпатський нардеп назвав дієвий запобіжник для революцій в Україні (відео)

 

 

В Україні за 26 років незалежності не було ухвалено закону про Президента та порядок припинення його повноважень, що дозволяло усім президентам поступово узурповувати владу.

 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко під час круглого столу "Ефективний механізм імпічменту Президента як запобіжник від узурпації влади".

 

"Нам потрібен закон про імпічмент для того, щоб уникати революцій", — підкреслив народний депутат.

 

Він вважає, що недосконалість ст. 111 Конституції України, яка регулює це питання, була підставою для того, щоб попередні президенти узурповували владу.

 

"На превеликий жаль ми бачимо ознаки узурпації влади навіть чинним Президентом, тому що 111 стаття залишається незмінною і механізм її реалізації також відсутній", — констатував нардеп.

 

Дерев"янко підкреслив, що саме тому він зареєстрував в парламенті законопроект 7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень", який також містить розділ про імпічмент президента.

 

"Головна мета цього законопроекту — реалізація норми ст. 111 Конституції та розділу 5 Конституції щодо врегулювання діяльності Президента", — підкреслив Дерев"янко.

 

"26 років незалежності ми не маємо закону про Президента та порядок припинення його повноважень. Зараз ми керуємось законом про Президента Української УРСР, прийнятого ще в 1991 році", — заявив він.

 

Депутат зазначив, що жоден Президент не наважився ухвалити закон про Президента.

 

"Як наслідок відсутності цього закону — абсолютне відчуття безкарності та свавілля. Немає не те що меж, як Президент має діяти, а немає органу, який може у випадку, якщо Президент діє незаконно, проти нього порушити справу", — сказав народний депутат.

 

Він зазначив, що чинний Президент, не маючи закону, який регулює його діяльність, грубо втручається в сфери, які не входять до його конституційних повноважень, та в роботу органів державної влади.

 

"Там, де є гроші, Президент обов"язково розширює свої повноваження. Цим законом я пропоную повернути назад всі невластиві Президенту повноваження", — підкреслив Дерев"янко.

 

Зокрема, законопроект 7248 передбачає передачу "корупційного монстра" Державного управління справами (ДУСю) в управління Кабінету міністрів, а лікувальні заклади ДУСі — Міністерству охорони здоров"я. Також законопроектом визначається процедура дострокового припинення повноважень Президента на таких підставах: - відставки; - неспроможності виконувати свої повноваження за станом здоров"я; - усунення з поста в порядку імпічменту; - смерті.

 

Законопроект вносить зміни до Регламенту ВРУ і чітко прописує процедуру створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) у Верховній Раді та порядку здійснення імпічменту.

 

На період процедури імпічменту Президент відсторонюється від виконання обов"язків, які тимчасово покладаються на голову ВРУ, та передає свої закордоні паспорти на зберігання голові Верховної Ради. Дерев"янко підкреслив, що законопроект не спрямований за чи проти конкретного Президента, а покликаний зупинити свавілля будь-якого Президента.

 

У круглому столі також взяли участь член політичної партії "Демократичний альянс" Максим Черкасенко, співголова політичної партії Василь Гацько, народний депутат Дмитро Добродомов,

 

експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко, науковий консультант Центру Разумкова Віктор Мусіяка. Нагадаємо, Юрій Дерев"янко зареєстрував законопроект № 7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень" в парламенті 31 жовтня.

 


27.11.2017 444 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

269
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13509 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1527
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6057
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1249

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

207
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

514
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

767 2