Прикарпатські енергетики піднімають гнізда лелек на платформи (ФОТО)

 

Після відльоту лелек у вирій ПАТ «Прикарпаттяобленерго» перейшло до реалізації практичної частини природоохоронної програми «Лелека».

 

Мета програми: організувати діяльність енергетиків з охорони білого лелеки на Прикарпатті шляхом підняття на металеві платформи гнізд, що збудовані птахами на діючих електричних опорах 0,4-10 кВ. Бригади виробничих дільниць електромереж провели обстеження електромереж та виявили близько півтисячі гнізд лелек на опорах. На території Івано-Франківської області енергетики планують підняти їх на спеціальні платформи впродовж 5 років.

 

«Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, - стверджує технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні. В дощову погоду гніздо провокує додаткові втрати електроенергії. Тому лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи, що зменшує економічні втрати та знижує смертність серед птахів».

 

Встановлення платформ вирішить одразу дві проблеми: з одного боку, це реальні дії, спрямовані на покращення надійності електропостачання споживачів Івано-Франківської області; з іншого, це вагомий внесок ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у збереження біорізномаїття краю та охорону білого лелеки на Прикарпатті. У зв’язку з цим між ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та Галицьким національним природним парком було підписано Угоду про співпрацю. Налагоджено співпрацю не лише з Галицьким НПП (начальник наукового відділу Володимир Бучко), а й з Західноукраїнським орнітологічним товариством (заввідділом, кандидат біологічних наук Андрій Бокотей). Мета спільної діяльності енергетиків та науковців – виконання спільних еколого-освітніх і природоохоронних завдань у програмі зі збереження біорізноманіття «ЛЕЛЕКА», взаємної допомоги у виконанні робочих планів, випуску публікацій та вирішенні інших завдань для задоволення спільних інтересів у межах своєї статутної діяльності.

 

У практичній охороні білого лелеки науковці та екологи надають енергетикам методичну та консультаційну допомогу. Натомість енергетики ділитимуться з природоохоронцями зібраною інформацією про стан популяції білого лелеки. Особливим напрямком програми є допомога пораненим та ослабленим птахам. Є випадки, коли птахи ламають ноги, крила або уражуються струмом.

 

Про такі ситуації енергетики будуть повідомляти екологів для доставки поранених лелек до центру реабілітації зимуючих птахів. Також енергетики провадитимуть широку інформаційну кампанію, покликану залучати широку громадськість до заходів з охорони білого лелеки.

 

Вона поєднуватиме активну охорону природи зі здобуттям конкретних знань, виробленням у мешканців краю активної життєвої позиції, навчанням бути відповідальним за стан довкілля. Через обласні та районні ЗМІ поширюватимуться відомості для збору інформації від споживачів щодо розташування аварійних гнізд на опорах електроліній тощо.

 

 

 

 

 

Фото: Репортер


12.10.2011 3634 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1206
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2941
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1025
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1080
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1096 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3227 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

973

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

820

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

377

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1115
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

197
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2390
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1178
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

482
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15098
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7407
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

842
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

405
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

314
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

399
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

685
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1138