Преса про "Вітіну тисячу", крах "Прикарпаття" та смішний дорожній ремонт

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 16 по 22 березня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Цього тижня журналісти газети вирішили повоювати за якість із супермаркетом «ОАЗИС», який знаходиться якраз навпроти входу у продуктовий ринок. Проте, довго воювати не довелося, адже жодної прострочки «ревізори» так і не знайшли. Невже магазин підготувався? Про це - читайте на п’ятій шпальті видання.

 

На цій же сторінці розслідування Марії Землянської на тему «Чи можна їсти заборонені у Росії українські сири?».

 

Сесія обласної ради 23 березня може дати офіційний старт проекту спортивного комплексу у селі Чукалівка. Депутати планують виділити 300 тисяч гривень на проектну документацію. Натомість у керівництва області з’явились сумніви у правильності вибору місця будівництва. «Спорткомплекс між кладовищами» - матеріал Марії Гаврилюк на 6 сторінці «ГК».

 

Не знаєте, як правильно вибрати парфуми? Журналісти «Галицького корреспонденту» вам у цьому допоможуть. Як визначити «ваш» запах та, як відрізнити оригінал від підробки – читайте на 7 сторінці.

 

За два роки Міністерство освіти створило десятки бізнесів на школярах і студентах. За цим всім не менш корупційна тема випуску дипломів для випускників забулася… Саме час згадати – 19 сторінка газети.

 

 

Репортер

Минулого року на капітальний ремонт доріг Івано-Франківськ запрошував фірми з інших областей. І платив їм за роботу — мільйони гривень. Та нині ті дороги поступово вкриваються ямами. Чому так сталося, хто винен? Дороги року — у топ-темі номера.

 

На вже знамениту в місті точку саморобного алкоголю на Бельведерській не можуть вплинути ані сусіди, ані міліція. Журналісти пішли в гості. Про результати читайте в газеті.

 

Шістдесят п’ять років тому Елен Боєчко приїхала із Франції в Україну. Її сім’ю чекало велике розчарування, та вони не змінилися. Із Франції — з любов’ю — 18 шпальта Репортеру.

 

На заході вже нікого не дивують відчайдушні чоловіки, які добровільно залишають роботу, щоб доглядати власного малюка. В Україні теж таке є. А на Прикарпатті? Читайте на 19 сторінці статтю «У декрет ідуть — тільки справжні чоловіки».

 

Про сучасного власника Палацу Потоцьких — Олега Бахматюка — в розділі людина тижня.

 

Під Євро 2012 великі українські міста, які приймають чемпіонат, активно «зачищають» від бездомних собак. У Івано-Франківську теж чекають євротуристів. І хоч масового собачого «геноциду» в нас ще нема, від того не легше. Яка доля безпритульні собак читайте на 4 сторінці.

 

 

Західний Кур’єр

З 1 червня відновлюються виплати заощаджень вкладників Ощадбанку СРСР. «Вітіна тисяча» - топ-тема цьоготижневого номера.

 

Кожному по заслугам. В Івано-Франківську відбулось щорічне вручення премій «Тріумф» - вшанування лідерів економічного розвитку міста. Про переможців – на другій шпальті газети.

 

Як гриби після дощу… Спорудження останнім часом в центральній частині міста новобудів може позбавити шансів Івано-Франківськ на потрапляння до списку спадщини ЮНЕСКО. Світить чи не світить нам ЮНЕСКО – 4 сторінка «ЗК».

 

Поразки «Говерли», футзальна першість області та підготовка першолігового «Енергетика» до другої частини сезону у спортивному розділі тижневика.

 

 

Галичина

З футбольної карти України може зникнути ще один професфійний клуб з історією. І, я не прикро, ним цілком ймовірно стане Івано-Франківське «Прикарпаття». Але шанс на порятунок ще є. «Чи врятує Скорзонера Прикарпаття?» - друга шпальта газети.

 

Економіка області тримається на заробітчанах. Такої думки екс-голова облради і теперішній її депутат Ігор Олійник. Детальніше – 3 сторінка.


22.03.2012 2053 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1424
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2689
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2206
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2278
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6838 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2558 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

446

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1278

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1376

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1547
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

396
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

666
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

155
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26626
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

630
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10560 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

164
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

186
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

498
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

641
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

706