Преса про Трудовий Кодекс, День міста, паркову землю і пам'ятки архітектури

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 13 по 19 квітня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Вже до кінця цього місяця Верховно Рада збирається ухвалити Трудовий кодекс України. Експерти застерігають: такий Кодекс перетворить найманих працівників на рабів своїх роботодавців. Про це першосторінковий матеріал «Кодекс на шию».

«Потрібно відкрити кран суспільної енергетики» - вважає на 7 сторінці Павло Шеремета.

Що дає заборона реклами цигарок читайте на 8 сторінці в тексті «Рекламна пауза».

З 30 квітня до 15 травня в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї в рамках християнського фестивалю «Вгору серця» буде представлена виставка ікон Олександра Охапкіна. Художник відомий Україні і світу як послідовник традицій національного іконопису. «Живе світло української ікони» - на 16 сторінці.

Чи вдасться урізноманітнити культурне життя в Івано-Фрнківську через відродження муніципального центру сучасного мистецтва? Відповідь шукайте на 20 сторінці під заголовком «Мистецтво вимагає центру».

«Я вірю у прийдешні позитивні зміни світу» - говорить Любко Дереш на 21 сторінці.

 

Репортер

Урочистості святкування Дня міста почалися ще з радянських часів. Правда, тоді все було значно скромніше. Нині помпезність залежить від коштів, спонсорів, виборів. Спробуймо згадати, як місто святкувало останні 20 років на першій шпальні в тексті «Франківські хроніки».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Тарас Зень. «За правдиву пластову впертість. Два роки тому в нього виникла ідея до 100-річчя Національної скаутської організації поставили пам’ятник пластунам. Інші сприйняли цю ідею скептично, але Зень не засмутився» - йдеться на 3 сторінці.

Водії франківський автобусів, незважаючи на сусідній туалет, вперто справляють нужду поруч. Про це на 5 сторінці в тексті «Пісяючі хлопчики».

«350 років: до кольору, до вибору» - свій ювілей Івано-Франківськ святкуватиме купою різних заходів. Детальніше на 6 сторінці.

«Заробляти в інтернеті можна, але не одразу, й халяви там точно немає» - йдеться на 17 сторінці в матеріалі «Гроші з павутини».

ХХ століття прокотилося Галичиною двома світовими та кількома меншими війнами. «Батальний живопис Станиславова» - на 20 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Івано-Франківська міська рада ініціює офіційне відведення земель під парки і сквери. «Землю – паркам і скверам» - на першій шпальті тижневика.

«На вулиці Веселій життя невеселе» - сумні враження з перших кроків не зникають до кінця. Про це на 15 сторінці газети.

Уже наступного року кількість сільських рад на Прикарпатті може скоротитися на 40%. Влада сподівається, що таким чином вдасться не тільки зекономити кошти, а й стимулювати розвиток місцевих громад. Детальніше на 4 сторінці в матеріалі «Село без сільради».

«Візьми в родину сироту – впусти до хати янгола» - про всиновлення дійте в Івано-Франківську читайте на 14 сторінці.

 

Галичина

Про реконструкцію брами палацу Потоцьких та невиконані обіцянки влади читайте на першій сторінці під заголовком «А пам’ятка може впасти на голову».

Сенсаційну заяву про те, що на території Галича колись жили мамонти, вчені зробили ще десять років тому. «Таємниці давнього Галича» - на 8 сторінці.

Більшість господарів Городенківщини нині потирає потилиці: цього року змерзло чимало картоплі. «Ставка на картоплю?» - на 13 сторінці.


19.04.2012 2083 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

978
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

793
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1909
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3263
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2561
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2552

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

254

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

741

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

698

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1624
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

371
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

706
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

624
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

360
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

388
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27050
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

850
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19686
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

438
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

404
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

739
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1358 4