Преса про супермаркет "Сільпо", захоплення місцевих політиків, ринок праці та другу російську

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 17 по 23 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент
Газета родовжує рейди супермаркетами Івано-Франківська. Редакція перевіряє товари і маркування та інформує читачів про знайдені порушення. Вирушаючи до «просунутого» й популярного «Сільпо», журналісти не сподівалися особливих каверз. А даремно: працівники магазину попросту відібрали у них частину прострочених товарів! Про це на першій шпальті в матеріалі «Війна за якість: «Сільпо» з продовженням на 5 сторінці.
За 2-10 гривень оператори лотерей пропонують виграти мільйони, автівки чи квартири. І хоч відомо, що більшість виграшів не перевищує вартості 1-3 лотерейних квитків, 10% українців грають в лотерею. «Монополія на щасливий квиток» - на 6 сторінці.
 «Українське життя розгортається в жанрі глибокого постсовкового маразму» - вважає Олександр Бойченко в інтерв’ю на 8 сторінці.
«Посміхайся світові, і світ посміхнеться тобі» - це єдине правило, яке допомагає у мандрах, переконаний 30-річний Валерій Кришень. Він став першим українцем, який сам-один здійснив навколосвітню подорож на мотоциклі. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Довкола світу на мотоциклі».
На околиці села Хотимира Тлумацького району, недалеко від хати, де живе найстаріша жінка України Катерина Козак, стоїть напівзруйнований польський костел. Ця споруда - одна з небагатьох у селі, яку 115-річна баба Катерина пам’ятає замолоду. «Бабуся з позаминулого століття» - на 17 сторінці.
За неповних десять років через війну в Афганістані пройшло понад півмільйона радянських солдатів. З війни вони поверталися додому скаліченими, якщо не фізично, то психологічно. Детальніше на 19 сторінці в тексті «Їх туди не посилали».

Репортер
Порівняно зі «всеукраїнськими», прикарпатські політики не настільки вибагливі у захопленнях. «Політики тяжіють до природи» - першосторінковий матеріал з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Дмитро Табачник. «За люту «любов» до всього українського. Є ймовірність, що з його подачі школярі тепер матимуть менше уроків рідної мови та літератури, а такий предмет, як «Історія України» взагалі зникне» - йдеться на 3 сторінці.
Напередодні Великого посту, пісні, рецепти та настанои – з кухні Манявського скиту на 4 сторінці під заголовком «Монастирська кухня: страви для душі і тіла».
«Осінні» діти плутають черги» - чому одні малі франківці «віддаляються» в чергах до дитсадків, а інші змушені пропускати цілий рік читайте на 5 сторінці.
Трохи про права клієнтів ресторанів і кафе, або як поставити на місце хамовитого офіціанта читайте в матеріалі «Кому книга відгуків» на 17 сторінці.
«Разом нас багато» - збереглися історичні кадри, де грізно коливається людське море, якому затісно серед площ і вулиць Станиславова і опубліковані на 20 сторінці.

Західний Кур’єр
«Шукаю роботу». Робочі місця є! Немає фахівців, котрі б могли їх зайняти, - йдеться в першосторінковому матеріалі з продовженням на 4 сторінці.
Освітня революція, запропонована депутатами Івано-Франківської міської ради, набирає обертів. Уже протягом тижня в Центрі надання адміністративних послуг триває перереєстрація дошкільнят на чергу до дошкільного навчального закладу. Детальніше на першій сторінці з продовженням на 2 сторінці в матеріалі «Хто крайній?».
Загвіздянська сільська рада не погодилась з пропозиціями Івано-Франківської міської ради. Про це на 3 сторінці в тексті «При своїх інтересах».

Галичина

Російська мова не стане другою державною в Латвії – таким є підсумок всенародного референдуму, що відбувся в цій країні в суботу. Про це на першій сторінці газети в матеріалі «Латвійський урок» з продовженням на 4 сторінці.
«Рабство – на вічно…» Під патронатом УВКР в Івано-Франківську переймалися минулим і сьогоденням прикарпатського заробітчанства, - на 4 сторінці.


23.02.2012 2309 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

462
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

748
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

551
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5467
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1455
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1335

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1215

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1054

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

971
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

284
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10661
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

363
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

632
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1448
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

595 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

899