Преса про гроші на мертвих, мілцію у школах, муніципальні аптеки і Параску Хому

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 23 лютого по 28 лютого 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Українська бюрократична машина навчилася «віджимати» гроші не тільки з живиш громадян, а й з мертвих. У своїй жадібності чиновники давно «забили» і закони, і на мораль. Схема заробітку цинічна і проста. В Івано-Франківську вона теж прижилася. «Сказали, що це робиться за тисячу гривень. 300 – платите готівкою, 700 – на рахунок у Приватбанку. Ми, звичайно, заплатили. Були не в тому стані, щоби розбиратися…», - згадує родич загиблого у ДТП 25-річного хлопця. «Гроші на мертвих» - тема номера на першій шпальті.

Як змінили перший підручник з історії України для школярів, читайте на 5 сторінці під заголовком «Розвантаження чи розмін?».

«Урядова справа»: чому з 1 березня в Україні можуть зникнути імпортні ліки дізнавайтеся на 8 сторінці.

Вирушаючи на Кубу, франківець Юрій Бакай звично прихопив із собою фотоапарат. Майже місяць знимкував просто «для себе», а вже після приїзду відчув – буде виставка. «Cuba libre» - на 17 сторінці газети.

Люди без Батьківщини і комплекс поразки: про причини сепаратистських настроїв на Сході й Заході України читайте на 20-21 сторінках.

 

Репортер

В Івано-Франківських школах скоро з’являться «штатні» міліціонери. Освітяни планують перейняти канадський досвід. Там у навчальних закладах працюють шкільні поліцейські. Але Україна – не Канада, й подібну новацію не всі сприймають позитивно. «Школа під наглядом міліції» - читайте на першій шпальті тижневика.

За версією «Репортера» людьми тижня стали Ганна Крисюк та Володимир Олійник. «Нинішня та колишній голови обласної молодіжної адміністрації з’явились у прямому ефірі ОТБ «Галичина». Діалог перетворився на банальне з’ясування стосунків…», - йдеться на 3 сторінці.

У вівторок під час розгляду питання щодо ремонту вулиці Шевченка депутати міськради влаштували «розбіо польотів». Хто винен в тому, що той ремонт «завис»? «Вулиця Шевченка «зависла» - на 5 сторінці тижневика.

Цього місяця у Франківську сталися дві резонансні події. Дівчині біля нічного клубу вистрілили в голову, вона у важкому стані. А перед тим помер хлопець, якого побили біля пабу. То як повернутися цілим із нічного «променаду», читайте на 6 сторінці під згаловком «Нічне місто: Де зона безпеки?».

На дорогах Прикарпаття щороку стаються сотні аварій. Були вони й на початку автомобільної ери. Авто, екіпажі та купа роверистів на вулицях довоєнного міста. Про це в матеріалі «Станиславів аварійний» на 16 сторінці.

У вівторок під час розгляду питання щодо ремонту вулиці Шевченка депутати міськради влаштували «розбіо польотів». Хто винен в тому, що той ремонт «завис»? «Вулиця Шевченка «зависла» - на 5 сторінці тижневика.

 

 

Західний Кур’єр

На початку листопада минулого року під вивісками деяких франківських аптек з’явився напис: «Муніципальна аптека. Мінімальні ціни». Про те, як сьогодні працюють новостворені «Муніципальні аптеки» та чи справді варто іти за ліками саме туди – з’ясовував «ЗК» на першій шпальті під заголовком «Муніципальна аптека: довіряти чи перевіряти?».

Міська рада знову визнала роботу міськвиконкому незадовільною і вказала на неефективність роботи міського голови. Про це на на 5 сторінці в матеріалі «Хто в місті господар?».

«Що таке біометричні паспорти?» Читайте роз’яснення міської міграційної служби на 6 сторінці.

Уже цього року в Івано-Франківську можуть запровадити інклюзивне навчання для школярів з особливими потребами. Детальніше на 14 сторінці.

 

Галичина

Прикарпатці оголосили про громадське висунення Параски Хоми на Шевченківську премію. «Ціна «шевченківського» питання» - тема номера на першій шпальті.

«Лев і галка – символи Галичини»: зображення чорної галки передають багатовікову традицію геральдики княжого Галича і всієї Галицької землі. Про це читайте на 8 сторінці.

Скільком самогубствам та вбивствам новонароджених можна було б запобігти, якби ми були б уважнішими до близьких, читайте на 15 сторінці під заголовком «Ціна людської бійдужості».


28.02.2013 2142 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1067
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2791
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

971
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1031
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1037 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3094 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

889

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

770

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1084
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

138
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2334
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1143
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

442
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15062
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7378
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

811
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

374
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

285
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

374
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

655
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1105