Преса про Героїв Небесної Сотні, розкіш Межигір'я, подорож автостопом і відновлення роботи Карпатнафтохіму

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 20 - 27 лютого 2014 року.

 

Галицький кореспондент

В Івано-Франківську триває стихійна громадська люстрація. Цього тижня торговці центрального міського ринку повстали проти беззаконня і змусили регіонала, директора ринкук Ігоря Дутку на колінах каятися за хабарі і побори. Як «люстрували» керівництво ринку у топ-темі «ГК» на сторінці 5.

 

Цими днями лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок ініціював розробку закону, який надасть громадянам України право на вільне набуття і володіння вогнепальною зброєю. І закликав долучитися до ініціативи решту нардепів. Повідомлення викликало гарячу дискусію як у кулуарах парламенту, так і в соцмережах. «ГК» консультував експерт із Української Стрілецької Асоціації. Політику лишили за бортом. Деталі – на сторінці 15 у матеріалі «Зброя для свободи?»

 

Кожен із загиблих героїв Небесної Сотні міг прислужитися Україні в якийсь інший спосіб, але ці хлопці не вагаючись обрали свій героїчний шлях. Знаючи, що на барикадах їх чекає можлива смерть, вони свідомо вирушили туди боронити кожного із нас. Цими днями до Небесної Сотні відлетіли душі чотирьох прикарпатців. Як прикарпатці прощалися із Героями на сторінці 6 «ГК».

 

 

Західний кур’єр

Такої кількості емоцій та випробувань, що пережила Україна за останній тиждень, цілком вистачило б на добрий десяток років. Країна ледь встигала всотувати сенсаційні новини, котрі одна з аодною гучно детонували в інформпросторі. «Майдан переміг, або життя на барикадах» - що думають відомі прикарпатці про революцію у топ-темі «ЗК».

 

Чимало водіїв запевняють: за останні роки неабияк розвинувся автостоп. Як тільки про нього не відгукуються: спорт, туризм, жебрацтво, екстрим… Аби краще зрозуміти відчайдухів-стоперів, довелося зазирнути у їх світ. Про «Субкультуру на дорозі» на сторінці 15 «ЗК».

 

Вікна

Сергій Чмихалов: «ЛУКОЙЛ» чекає новий уряд і готовий запустити «Карпатнафтохім». Про це представник президента нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» в Україні Сергій Чмихалов заявив на прес-конференції у Калуші. Інтерв’ю з представником російського інвестора читайте у свіжому числі газети «Вікна»

 

«Чому стріляли у дівчину із хрестом медика?...» Три місяці від початку революції на Майдані українське суспільство проводить у стані війни. Лікарі прийняли естафету підвищеної бойової готовності без зайвих запитань. Починаючи від грудня, медики зайняли свої місця поряд із людьми, які боряться на барикадах революції гідності. Калуські лікарі — про героїзм киян, про «чоту бібліотекарів» на барикадах Києва про роботу в польових умовах та про психологію Майдану — у публікації Марти Галкіної у свіжому числі «Вікон».

 

Іван Філіпович через Майдан покинув високооплачувану роботу. Іван Філіпович — хлопець, який дивом вижив після поранення снайпера. Куля поцілила у скроню і вилетіла із шиї. Буквально міліметр у бік — і це могло коштувати хлопцеві життя. Але Бог уберіг — може, тому, що Іван Майданом жив, і через революцію, фактично, покинув роботу. Хлопця виховував сам батько, оскільки мама померла, коли Іван був дитиною. Більше про нових героїв української Революції — у свіжому числі газети «Вікна».

 

Галичина

У просторому вестибюлі держпідприємства «Івано-Франківськевиробниче об’єднання "Карпати"» віднедавна стоїть нова установка – агрегат, що об'єднує дві чорні достатньо товсті скляні трубки – сонячні батареї та металеві місткості для води. Що це за установка і і для чого її придбали «Карпати» у матеріалі «Галичини» «Ідеї підказує життя» - сторінка 4.

 

«Розкіш на межі психічного розладу» – враження франківців від побаченого у резиденції екс-президента «Межигір’ї» на сторінці 9 «Галичини».

 

Деканові філософсько-богословського факультету Івано-Франківської теологічної академії, почесному докторові богословія, професорові, митрофорному протоієреєві Іванові Козовику цими днями минуло 86 років. У інтерв’ю «Галичині» отець розповів про свій життєвий шлях до Бога. Сторінка – 14.


27.02.2014 727 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

370
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2958
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21107
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1994
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1369 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2385

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

731

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2165

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

840

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1427
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

169
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1010
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

170
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

787
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

757
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

690
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8230
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

887 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

890
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2185 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

836