Преса про "галицьких хрунів", інтернет-атаки, кухню погоди і про газові угоди

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 3 по 9 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент
Суспільно-політичний термін «хрунь», який виник на Галичині ще наприкінці дев’ятнадцятого століття, знову став модним і актуальним. Про це в першосторінковому матеріалі «Галицькі хруні: хто вони сьогодні?» з продовженням на 5 сторінці.
За невеличку земельну ділянку 82-річний мешканець Крихівців Володимир Кухній вже 4 роки судиться зі сільською радою. Пережив три інфаркти. Сільський голова і судді чекають смерті старого? На це питання шукайте відповідь на 6 сторінці під заголовком «Дожити до землі».
Коли тоншає не талія, а гаманець – час ставити собі діагноз. Хронічне нетримання грошей є приводом звернутися до спеціаліста. Допомога у фінансових питаннях і відповідний супровід у справах можуть змінити голову і життя – допомогти уникнути банкрутства, навчити раціонально використовувати фінанси, знаходити і примножувати статки. Любомир Кітраль: «У кожній франківській сім’ї є станок, який друкує гроші» - на 8 сторінці газети.
У Юрія Єгорушкіна незвичне хобі – він дарує друге життя старовинним механізмам. Найбільше любить «оживляти» годинники та телефонні апарати , яких за 70 років життя майстра назбиралася ціла колекція. «Хранитель час» - на 16 сторінці.
Від вакцинації в Україні, за офіційними даними Мінохрони, не помер ніхто. Жодна дитина. Натомість громадська організація «Ліга Захисту Громадських Прав» зібрала матеріали про те, що за останні п’ять років в нашій країні від ускладнень через щеплення тяжко захворіли та пішли з життя близько ста дітей. Детальніше на 18 сторінці в матеріалі «Щепленя: ризик неминучий?».
Попри оптимістичні звіти про сотні врятованих та обігрітих громадян у спеціальних пунктах МНС, міліцейська статистика зафіксувала в ці морозні дні зростання кількості раптових смертей, особливо серед людей похилого віку, майже вдвічі. Про це в тексті «Ілюзія тепла2 на 19 сторінці.

Репортер
Минулого тижня в Україні сталася безпрецедентна подія – протестуючи проти закриття файлообмінника «ex.ua», звичайні інтернет-користувачі атакували та «поклали» більшість державних сайтів. Про що свідчить ця історія та чи матиме вона продовження? Дізнавайтеся в першосторінковому матеріалі «Ех-революція» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став «невідомий даішник». «Анонімка від працівника ДАІ Прикарпаття на блозі міністра МВС спричинила неабиякий ажіотаж. Вони поскаржилися на те, що керівництво зробило з них рекетирів. Натомість, показати обличчя не наважились, тому акція закінчилася пшиком» - йдеться на 3 сторінці.
У Калуші з ХV століття діє костел Святого Валентина. Сюди й зараз приїжджають молодята, аби взяти шлюб під його патронатом. Про це читайте на 4 сторінці під заголовком «Костел усіх закоханих».
«Непосто знести самобуд». Особливо якщо цього ніхто й не прагне. Газета «заморозила» будову на Сахарова, тепер відморожуються чиновники. Детальніше на 5 сторінці тижневика.
Поет Юрій Винничук: «Треба, щоб тебе розуміли і доярка, і програміст» - інтерв’ю на 8 сторінці.
На сцені вони помирають, убивають, стають каліками й божевільними. Як негатив ролі відбивається на реальному житті акторів? Відповідь на це питання шукайте на 19 сторінці під заголовком «Закулісна містика».

Західнйи Кур’єр
В Україні є 186 метеорологічних станцій, які реєструють погоду по всій території держави. Найвисокогірніша сніголавинна метеорологічна станція «Пожижевська» знаходиться в Івано-Франківській області. Вона розташована на висоті 1450 метрів над рівнем моря. Це місце роботи працівники називають кухнею погоди. Про це в на першій шпальті «Кухня погоди» з продовженням на 14 сторінці.
Олександр Долішній: «Найбільший патріотизм проявляється тоді, коли людина працює фахово і добросовісно» - інтерв’ю з успішним прикарпатським бізнесменом, головою ради підприємців, створеної при голові Івано-Франківської ОДА на 5 сторінці.
Хлопці та дівчата в білих футболках і спортивних штанах, вишикувавшись за зростом, рахують… ні, не махи руками і навіть не присідання, а власний пульс. Саме з цієї вправи тепер повинен починатися звичайний урок фізкультури. Детальніше на пешій сторінці з продовженням на 15-тій під заголовком «Фізкультура без культури – не швидше, не вище, не сильніше».

Галичина
Енергетична боротьба між Києвом та Москвою вже кілька місяців зостається топ-темою у вітчизняних ЗМІ. Та, як виглядає, вона й далі лідируватиме в інформаційних повідомленнях. Адже прогресу в перемовинах між двома державами щодо зменшення ціни російського газу для України досі не видно. Про це на першій шпальті газети під заголовком «Газові альтернативи» з продовженням на 8 сторінці.
Вчора закінчився семирічний контракт ректора Прикарпатського національног університету ім..В.Стефаника Богдана Остафійчука з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. В найближчі дні це відомство мало б оголосити конкурс, якщо в нього не буде інших планів. Детальніше в матеріалі «Ректор: місія нездійсненна» на першій сторінці з продовженням на 4.


09.02.2012 2269 1
Коментарі (1)

Слава редакторам! 2012.02.09, 14:14
А чому не написали у огляді преси про те, як газети,що проїдають народні гроші (Галичина,Зах. кур.) розмістили дружньо джинсу "Партійні інтереси непартійних ЗМІ: Івано-Франківська область" (таж "заказуха" живе на Фіртці). Напишіть в огляді й те як бюджетні ЗМІ не відмовлять в рекламі нікому, ні ворожці,ні кридитору кидалову,ні Свободі, ні Регіонам. Я б на головній сторінці цих газет написав лозунг "Трахнем вас за ваші гроші, ще й двічі (коли забрали ваші податки і коли ви заплатили за газету)"
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

95
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

360
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13948 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1599
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

891
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1291

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1180
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13726
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

570
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

809 2