Преса про Церкву на Майдані, війну за Писаний Камінь, проблеми "Оріани" і нового очільника Прикарпаття

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 26 лютого - 5 березня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

В суботу, 1 березня, Росія оголосила Україні війну. Так Путін вирішив покарати українців за Євромайдан. А на Заході заговорили про загрозу нової світової війни. «Війна нервів» у топ-темі ГК. Сторінка 3.

 

Віра тримала Майдан. Віру тримала Церква. У горнилі протестів Церква гартувала людей і гартувалася сама. За три місяці випробувань стало очевидно, що в Україні є громадянське суспільство і жива Церква. Зараз ми переживаємо колосальний катарсис, у якому віднаходимо Бога і справжніх себе. А наша Церква повертає свій народ і свою місію. «Жива Церква» на Майдані – сторінка 8 ГК.

 

На хвилі революційного піднесення гуцули з Верховинщини влаштували маленький «майдан» нахабному «інвестору» з Донецька, який три роки тому «прихватизував» землю біля геологічної пам’ятки природи місцевого значення Писаний Кмінь. Підприємець попросив у громади пробачення. «Війна за камінь: «інвестор» просить миру» - сторінка 18 ГК.

 

 

Галичина

«Із карт-бланшем від Майдану». В інтерв’ю газети «Галичина» новий голова ОДА Андрій Троценко розповів, як керуватиме Івано-Франківщиною, на кого спиратиметься у своїй роботі, наголосив, що не має жодного стосунку до групи «Приват» і що пройшов люстрацію в активістів Майдану. Сторінка 4 «Галичини».

 

Відома приказка твердить, що розумний вчиться на чужих помилках, дурень – на своїх, а ідіот – ніколи. Проведення Олімпіади в Сочі наочно показало, як робити не треба. Втім, нова українська влада повинна визначитись: чи потрібно їй наступати на ці граблі. Колишня влада протягом усього свого правління запозичувала російський досвід у законотворенні та в економіці. Чим це обернулося для них – відомо. Однак важливо, щоб нова Україна не повторювала чужих помилок і вчилась на своїх. «Сочинські уроки для України» - сторінка 13.

 

 

Західний кур’єр

Коли у січні долар на міжбанку потроху пішов угору, нікому й на гадку не спадало, на які висоти він забереться. Такий злет «зеленого» потягнув за собою і зростання цін. Практично на все. Зараз дровець у вогонь підкидає і досі нестабільна політична ситуація. То що ж усе-таки відбувається з цінами? І чи готує нам день прийдешній полегшення гаманців і щоденних меню? «Куди йдуть ціни?» - у топ-темі «ЗК».

 

 

Монопольним оператором на ринку міських перевезень повинно бути комунальне підприємство «Електроавтотранс», а приватні перевізники зі своїм транспортом мають бути у нього найманими працівниками. «Транспортна комуна» по-франківськи – стоірнка 4.

 

«За честь держави». Хто з прикарпатців захищає нині кольори національних збірних – у матеріалі «ЗК». Сторінка 17.

 

 

Вікна

«Оріана»: метал і гроші. Минулого тижня «Оріану» — «штормило». Біля інженерного корпусу, де розташовані адміністративні приміщення ВАТ «Оріани», зібрався невеликий мітинг, більша частина якого склали працівники бюджетних установ. Лише за якийсь час люди дізналися: вони, виявляється, прийшли, щоб зупинити розкрадання «Оріани», яке йде шаленими темпами. Колись могутнє промислове підприємство нині розтягують на металобрухт і «заїжджі», і — місцеві, і вже навіть затято змагаються: хто має від цього отримати прибуток. Досі невідомі вже нарізали металобрухту на $4 млн. Міська влада «прозріла» лише минулого тижня. Й одразу ж виявила бажання «захистити» підприємство «ім’ям революції». Більше — у публікації журналіста Оксани Пілянської у свіжому числі газети «Вікна».

 

Чий «Князь Святослав»? Нині у країні думають над тим, яке застосування знайти президентській резиденції «Межигір’я», яку вже повернули у державну власність. Рух «пішов» країною, і Калуш — не виняток. Містяни хочуть отримати у власність ресторанно-готельний комплекс «Князь Святослав», який розкинувся на березі Лімниці у Вістовій. Комплекс, як вважалося досі, належить екс-нардепу, «регіоналу» Володимирові Личуку. Натомість, з’ясувалося, що у ресторану не один власник, а — три. Кажуть, готові соціалізувати свій бізнес і — виправляти помилки, ідеться у новому числі газети «Вікна».

 

«Будинок із химерами». На розі вулиць Міцкевича та Грушевського зводять багатоквартирний будинок. Згідно із планом, він повинен мати вигляд приватного особняка у класичному галицькому стилі. Таких у центрі Калуша — не один. Жителі кажуть — будинок зводять із порушенням правил техніки безпеки. Найбільше калушан, які загалом не проти будівництва, турбує влаштування під’їзного шляху до будинку, куди не зможе проїхати пожежна машина. Більше про конфлікт у старому центрі Калуша — у публікації журналіста Марти Галкіної у новому числі газети «Вікна».

 

«Як не крути, як не верти — у березні ми всі коти». 1 березня у виставковій залі Калуша відкрилася тематична виставка «Котику, котику». Як розповіла куратор виставки Галина Турчик, виставка, об’єднана однією мистецькою темою, є для Калуша новинкою, в той час, як у інших містах, вони проходять часто. Багато художників використовували вторинні матеріали, від чого вони набувають особливо концептуального екологічного звучання, — про це і більше у репортажі з виставки у свіжому числі газети «Вікна».


06.03.2014 557 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

514
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3067
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21181
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2046
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1545 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2418

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

222

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

183

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

796

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2211
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

228
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

507
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1055
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

220
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

829
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

800
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

725
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8281
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

343
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1009 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2228 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

923