Представники ВООЗ, МОЗ та головні держсанлікарі областей обговорили перспективи розвитку системи громадського здоров'я (ФОТО)

Протягом двох днів, 21-23 липня  на Прикарпатті відбулася виїзна нарада представників Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я України, Центру громадського здоров'я МОЗ України та обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України. 

Про це повідомляє пресслужба ОВА, передає Фіртка.

Засідання відкрили Голова бюро ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін та генеральна директорка ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» Людмила Черненко.

Йшлося про проблеми, які виникають у рамках реагування на надзвичайні ситуації, а також  відновлення і подальший розвиток системи громадського здоров'я на всіх рівнях.

Учасники засідань обговорили  стратегічні напрямки розвитку галузі, пов'язані із майбутнім застосуванням положень законопроєкту «Про систему громадського здоров'я» (№4142) та законодавчих ініціатив про біобезпеку та біозахист, а також роль та сферу відповідальності ОЦКПХ у зазначеній сфері.

Головні державні санітарні лікарі Київської, Рівненської, Запорізької та Чернігівської областей презентували практичний досвід ролі ОЦКПХ щодо роботи мобільних моніторингових бригад з санітарно-епідеміологічної оцінки територій та співпраці з місцевою владою у забезпеченні захисту здоров'я населення в громадах.

Голова бюро ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт та представники ВООЗ запевнили присутніх у повній  підтримці країни в розвитку системи охорони здоров'я України та реагуванні на надзвичайні ситуації.

За словами головного державного санітарного лікаря Івано-Франківської області Руслана Савчука, нарада мала прикладне значення.

«Спершу пандемія COVID-19, а тепер військові дії несуть із собою нові виклики для системи громадського здоров'я.

Щоб галузь працювала максимально ефективно, в державі робиться чимало. Саме про законодавчі ініціативи та реальні перспективи ми говорили з представниками ВООЗ, МОЗ та головними державними санітарними лікарями областей, які днями відвідали Прикарпаття.», - розповів Руслан Савчук.

Захід відбувся за  фінансової та логістичної підтримки  Всесвітньої організації охорони здоров'я,  Уряду Німеччини та Європейського Союзу.

Фотогалерея


28.07.2022 Іван Муканик 604
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

384
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1028
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2451
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

934
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1174
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2321

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

896

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1447 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1697

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1796
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

314
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

526
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

840
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

581
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

507
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

704
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1252
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

296
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

170
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

296
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

428
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

839