Правила інтимної гігієни під час пляжного сезону: рекомендації лікаря

Острижнюк Мар’яна Миколаївна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал.

Літо – це пора, яку чекає ледь не кожен. Приміряти новий купальник, позасмагати під сонцем, покупатися в озері чи у басейні – здавалось би, банальні речі, які бодай якось можуть посприяти нашому настрою. 

На жаль, більшість людей не приділяють належної уваги гігієні під час пляжного сезону і припускаються досить небезпечних помилок. Як наслідок, до мене із жахом на обличчі звертаються пацієнтки, не розуміючи, звідки у них ознаки циститу або сечостатевих інфекцій… 

Щоб вберегти вас від тривалого та досить коштовного курсу лікування, я підготувала кілька базових правил інтимної гігієни, яких варто дотримуватися під час пляжного сезону.

Не носіть купальник цілодобово!

Поширена помилка – після купання жінка не змінює купальник на чисту та суху білизну, а навпаки, вирішує у ньому ж прогулятися, сходити у кафе, і взагалі аж до вечора відпочивати у ньому. Логічно ж – спека, на тілі швидко висохне. 

Не робіть так!

Мокрий купальник – вологе і тепле середовище, де з радістю ростуть і розмножуються патогенні мікроорганізми, яких ви могли підхопити у воді, на лежаку, сидячи на піску і т.д.

Ці бактерії та грибки агресивно впливають на вашу мікрофлору і внаслідок цього виникають неспецифічні запальні захворювання органів малого таза.

Після купання – душ!

Раджу купатися у басейнах та у водоймах, де є можливість після купання прийняти душ. Окрім того, придбайте спеціальний гель для інтимної гігієни, а не звичайний гель для душу. Гелі для інтимної гігієни пристосовані саме для вашої мікрофлори (відповідний склад, гіпоалергенність, рН). Ви вбережете себе від патогенної флори, яка може бути у воді.

Завжди підкладайте рушник під сідниці!

Зробити фото біля моря, сидячи на піску – це для жінки святе.

Але чи уявляє вона собі, скільки, вибачте, зарази є у тому піску і скільки залишиться у неї на сідницях та потрапить під купальник? Щодня через пляжі проходять тисячі людей, попри заборону вигулюють собак, ба навіть ходять у туалет… Підкладіть під сідниці рушник.

Фото можна обробити у фоторедакторі, а здоров’я – не те, чим варто жертвувати для красивої картинки.

Користуйтеся SPF!

Ви задумаєтесь: «яким боком сонцезахист може відноситися до інтимної гігієни?»

Річ у тому, що саме шкіра інтимних зон (лобок, пахова зона, внутрішня поверхня стегон) найбільш схильна до пігментації. Тому жінки часто звертаються до мене, щоб пройти процедуру інтимного пілінгу. Щоб вберегтися від небажаної пігментації, за пів години до виходу нанесіть лосьйон із сонцезахистом на усе тіло.

Чи можна купатися у «ці дні»?

Відверто кажучи, з цим питанням до мене звертається буквально кожна пацієнтка. Під час менструації дуже високі ризики інфікування патогенною флорою. Та й протікання у водоймі є досить неприємним моментом.

Насправді, сьогодні є можливість захиститися від протікань і навіть при цьому безпечно поплавати у водоймі чи басейні. Але варто переглянути свої засоби для менструальної гігієни.

На жаль, прокладки у цьому випадку не рекомендовані. Щоб захистити себе, раджу використовувати тампони (не менш 4 крапель) або менструальну чашу і все-таки уникати занурення у воду під час найбільш інтенсивних кровотеч (1-2 день МЦ).

Епіляція та басейн

Раджу уникати купання у басейні чи у відкритих водоймах протягом перших 2-3 днів після епіляції інтимних зон.

Як би не старався майстер, епіляція є травматичною процедурою, після якої можливі ризики інфікування на місці видалених волосяних фолікулів. Можливий розвиток фолікуліту, фурункула чи навіть абсцесу.

Стосовно лазерної епіляції ситуація також несприятлива. Засмага та солона чи хлорована вода надмірно подразнюють шкіру, що сприяє розвитку дерматиту, поверхневих опіків, постпігментації.

Пийте багато води та уникайте алкоголю!

Влітку посилені ризики дегідратації а, наскільки ми знаємо, зневодненому організму значно важче боротися з інфекціями.

Підтримуйте водний баланс, при цьому не зловживайте алкоголем. Алкоголь порушує регуляцію теплообміну, а також може призвести до сумних наслідків у відкритих водоймах.

Інтим у воді?

В романтичних фільмах можна спостерігати сцени, де любощі настигають героїв прямо в озері чи в басейні, або ж під хвилями на березі моря.

Як би пристрасно це не здавалось, раджу не практикувати такі методи, адже під час статевого акту всі патогенні бактерії з водойми чи з піску механічно проникають глибше аж до шийки матки, що в рази підвищує ризики інфікування. Домовтесь із партнером про більш безпечне та тихе місце.

Не займайтесь самолікуванням!

Коли вам дуже хочеться у басейн, а ви зв’язані обов’язком курсу лікування – не ризикуйте! Не варто переривати курс і тим паче збільшувати дозу препаратів та процедур, щоб швидше його закінчувати.

Не раджу самостійно вишукувати мікстури для підмивання чи засоби для спринцювань, якщо у вас загострення молочниці. Зверніться до лікаря. Тільки після повноцінного курсу лікування та дотримання усіх рекомендацій ми зможемо досягти бажаного результату.

Бажаю вам провести літній сезон без неприємних сюрпризів та з хорошим настроєм. Якщо ця стаття була для вас цікавою, ставте вподобайку, задонатьте кілька гривень для ЗСУ і використовуйте ці поради, щоб вберегти себе! Будьте здорові!

 Партнерський матеріал


27.08.2022 7467
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1866
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1807
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1808
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5324 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2106 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1468

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

666

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

733

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

921

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

958
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1703
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3624
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10203
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26075
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10130 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7668
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

853
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1355
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

336
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1224
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

821
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1031