Портрет сина

 

/data/blog/54769/1b8c65d67ba7ba87eaf6a8d980edcd1e.jpg

 

Багатий чоловік і його син любили збирати рідкісні твори мистецтва. Вони часто збиралися разом, щоб милуватися яким-небудь чудовим шедевром. Коли почалася війна у В'єтнамі, син був призваний в армію. Він проявив себе відважним і сміливим солдатом і, рятуючи життя іншого бійця, втратив своє власне. Батько був сповіщений про втрату сина і глибоко переживав це.

 

Приблизно через місяць, якраз перед Різдвом, пролунав стук у двері. Біля дверей стояв молодий чоловік з великим пакунком у руках. Він сказав:
- Сер, ви не знаєте мене, але я той солдат, за якого ваш син віддав своє життя. У той день він врятував багатьох. У той час, коли він ніс мене на своїх плечах, куля пробила його серце, і він миттєво помер. Він часто розповідав про вас і про вашу любов до мистецтва.
Молодий чоловік простягнув згорток:
- Я знаю, що це небагато. Насправді я не великий художник, але я подумав, що ваш син хотів би, щоб ви мали це.

Батько відкрив пакунок. Це був портрет його сина, намальований молодим солдатом. Він був глибоко схвильований тією точністю, з якою солдат зобразив риси обличчя його сина. Очі молодої людини, зображеної на портреті, так сильно притягували його, що він не зміг стримати сліз. Він подякував солдату і запропонував йому плату за портрет.
- О, ні, сер, я ніколи не зможу оплатити те, що зробив ваш син. Це подарунок.

Батько повісив картину над своїм пальто. Кожен раз, коли відвідувачі приходили в його будинок, він показував їм портрет свого сина, а вже потім решту колекцію картин. Через кілька місяців цей чоловік помер. Після його смерті повинен був відбутися великий аукціон його картин. Зібралася велика кількість людей, серед яких було багато знатних і впливових осіб. Для них це був хороший шанс придбати картини. На платформі була виставлена картина із зображенням сина. Ведучий аукціону ударив своїм молотком.

- Аукціон ми почнемо з продажу картини «Син». Хто дасть свою ціну за неї?
У залі була тиша. Потім з кінця залу почувся голос:
- Ми хочемо бачити знамениті картини, пропускайте цю.

Але ведучий наполягав на своєму:
- Хто дасть ціну за цю картину? Хто почне, пропонуйте... Двісті, триста доларів?
Почувся інший роздратований голос:
- Ми прийшли сюди не на цю картину грати, ми хочемо бачити картини Ван Гога, Рембрандта. Нам потрібно справжнє мистецтво!

Проте ведучий аукціону продовжував наполягати на своїй пропозиції:
- «Син»! «Син»! Хто візьме «Сина»?

Нарешті, з останніх рядів аукціонного залу пролунав голос. Це був садівник, який довгі роки служив цій людині і його синові.
- Я дам десять доларів за картину.
Будучи бідною людиною, це було все, що він міг запропонувати.
- У нас є перша пропозиція на десять доларів, хто дасть двадцять? - Оголосив ведучий.
- Дайте йому за десять. Ми хочемо бачити шедеври!
- Було запропоновано десять, хто-небудь запропонує двадцять?

Публіка почала хвилюватися і висловлювати невдоволення. Вони не хотіли картину «Сина», вони розраховували на більш вигідне інвестування свого капіталу. Ведучий вдарив молотком:
- Десять доларів - раз, десять доларів - два, десять доларів - три. Продано за десять доларів!

Людина, що сиділа в другому ряду, закричала:
- Тепер давайте нам справжню колекцію!
Ведучий поклав свій молоток і сказав:
- Мені дуже шкода, але аукціон закінчено.
- Але як же інші картини?
- Прошу вибачення, але коли я був запрошений для проведення цього аукціону, мені було сказано про секретне розпорядження власника колекції, і до цього моменту я не міг повідомити про цю останню волю господаря картин. Тільки картина «Син» мала розігруватися. Той, хто купить її, отримає у спадок усі маєтки і всю колекцію картин. Людина, яка прийняла «Сина», отримала все!

 

КІРІОС


01.07.2014 1995 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1472
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

735
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

926
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3507
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2406 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

749

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

655

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10289
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1135
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5204
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

946
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2745
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1137
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

338
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

657
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

569
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

618
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

973 2